Új hozzászólás Aktív témák

  • Elnézést ha bántó volt valami amit írtam.
    Megpróbálom átfogalmazni. Biztos sokat jelentene és lehet a véleményed is megváltozna, ha megismerkednél a filozófiával és a tudományokkal úgy általában. Arra már nem is akarok visszatérni, hogy továbbra sem értetted meg a Mesteres hasonlatomat.

    A kétpólusról. Kicsit szűkkörűen nézed a világot, lehetséges, hogy ismeretanyagod bővítése segítene ezen. Mert a világ nem kétpólusú. Legfeljebb sokan, akik csak felületesen ismerik a keleti kultúrát, mivel ezt az egy részét tudják, ezt terjesztik. És hát levonják a nyilvánvaló hibás következtetést, akkor csak ez van. Aki jobban utána jár a dolgoknak, rájön, hogy az annyira imádott keleti kultúrája, nem annyira debil, és csökött, hogy csak a kétpólust ismerje. Van ott több is, azoknak persze akik nem egyetlen dolgot ismernek és azt is felületesen. Meg hát ott is van ugye a nagy átlag (keleten), akik szintén csak karcolgatják az ismeretek felszínét. Ők persze ezt mondják, két pólus van.
    És mi van ha három pólus van? El kellene már jutni önállóan odáig, hogy elkezdünk kételkedni az ismert tudásban és kérdéseket teszünk fel, majd válaszokat keresünk. Nekem kb. 1 perc elég volt ahhoz, hogy felismerjem a világ három pólusú. Tér-idő-anyag. Ezzel kezdjen valamit a jinjang... Vagy négy pólusú: 3 térdimenzió + idődimenzió. Vagy 19 pólusú, ugyanis ennyi megye van Magyarországon. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy feltétel nélkül behódoltál a jinjangnak, csak rámutatni szeretnék dolgokra, amik bizony lehetségesek.

    Remélve, hogy sikerült legalább kételyeket ébresztenem benned, viszont sikerült kívül maradni a személyeskedésen.

Új hozzászólás Aktív témák