Hirdetés

Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz Ghostface #2700 üzenetére

    Én a data backupra gondoltam. A vírusirtónak meg sok értelme még szerintem nincs.
    Vírusok meg lesznek ígyis-úgyis. A rootolt telefonok fokozottabban veszélyeztetettek. A vírusok terjedését úgysem lehet meggátolni terjedésükért leginkább a user a felelős, hogy letölt minden vackot így a vírusokat is. De azért nem mindig a user a hibás, mivel olyan jól el tudják rejteni ezeket a károkozókat, hogy nem is tudod, hogy azt telepítettél.
    Ha a rendszer jobban hasonlítana egy Linuxhoz akkor ezek nagy részét ki lehetne szűrni, de semmi olyan védelem nincs benne ami alap még az ennél jóval egyszerűbb linux rendszereknél is. És ez az egyik nagy hátránya az Androidnak.
    Vírusirtónak lehet, hogy lesz értelme majd később, de most még nincs nagyon. Sajnos minden rendszerre eljutnak az ilyenek előbb-utóbb. És ez leginkább a felelőtlen userek miatt van. És ezért más is szív. :(
    Zárt rendszer? Semmi zártság nincs benne. Pont ez a gond. iPhonra is vannak károkozók, de ott legalább van némi ellenőrzés az App Storeban, de a Marketen semmi nincs. Pár hete láttam egy cikket ahol összehasonlították a két rendszer és Androidon az appok 47%-a tartalmaz valamilyen 3rd party kódot, míg iPhone esetében csak 23%. Ez eléggé elgondolkodtató adat. Ez is a lookouthoz kapcsolódik
    Terjedni meg terjednek mindennel, háttérképpel, játékkal egyéb appba épített 3rd party kódokkal stb.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák