-
Mobilarena
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
envagyok
veterán
Nem pont fordítva van?
Hogy az 1. Genes SB16-osok közül a legkorábbiak, a 4.05 dsp-vel rendelkezők a bugmentesek?
Én is vettem egy CT1740-est, gondolván, hogy az bugmentes, de sajnos nem 4.05-ös rajta chip, hanem újabb.
Persze a 4.16-is awe64-esek is azok már, de ott se eredeti yamaha opl, se midi társkártya tüskesor.Pont azon agyaltam, hogy lehetséges-e pl az egyik legjobb sb16-oson a CT2230-ason kicserélni a DSP chipet 4.16-ra.
-
Ez tiszta, a kérdés az, hogy DarthSun routere mit támogat. Lehet-e a DHCP-nél MAC alapján variálni, tud-e TFTP-t stb. stb. Kis tyúkkal ez simán megoldható. Ja meg úgy lenne érdemes, hogy ne csillagromboló legyen a végén.
De lehet ágyúval is lőni a verébre: Melóban foreman-t használunk, egy szép upgrade project keretében kell újragondolni a templateket benne. Minden is paraméterezhető, meg az ellenkezőjét is tudja, ha arra van szükség. Amit mégsem, arra ott a ruby. Mondjuk találtam benne pár hibát, hiányosságot, de előző mondat alapján: arra ott a ruby.
-
Pikari
veterán
Nekem sem a 2000res évek elején vett PCI IDE/SCSI RAID kontrollereket, sem a 2010 körül vett különféle sata/sas raid kontrollereket nem kellett flashelgetni soha.
Hogy az ez utáni korszakban hol, és mikor kezdődött a mizéria, azt nem tudom, mert személyesen azokat nem használtam.
-
KROK640
nagyúr
Le is írtad, miért nem volt digi gépem (amit így utólag kicsit bánok) a 2000-es években. Met drága volt, és általában nem is éreztem szükségét, pláne nem annyiért. Mindig úgy éreztem, hogy amennyibe egy ilyen gép kerül, ahhoz huh, de milyen sokmindent vehetnék az aktuális gépemhez, ami ezerszer hasznosabb lenne mint egy ilyen gép.
Illetve volt egy kis kulcstartó méretű, de az nevetséges 352×288-as képeket tudott, azt is csak tökéletes fényviszonyok mellett, és úgyis csak sejteni lehetett, hogy mi van a képen.
Néha előkerült 1-1 gép akkor készült pár dolgoról fotó (aminek örülök mert így maradt pár régi képem nekem is 2006-ból), de egyébként nem is nagaon volt igény bennem arra, hogy mindent lekattintsak. Manapság heti 10-20 képet csinálok mindenféle dologról, akkoriban meg félévente készült egyszerre 50. Inkább screenshootokkal pótoltam a gépes dolgokat. (ennek ellenére érdekes lehet majd körülnéznem a régi képek között hátha van valami izgalmas, bár javarészt akkor sem a gépet fotóztam).Numerikus gombokat nagyon gyakran használnom, főleg mióta Blenderezek is. De igazából már anno a Carmagedon 2-höz is az kellett. A home-end társai pedig szerves része nekem a billentyű használatnak, és nálam egy billentyűzetnék az kizáró ok, ha ezek valamiért (és mi a francnak?) össze-vissza vannak kevergetve. Öcsémnek volt egy olyan billentyűzete, amin két oszlopba három sorba voltak rendezve, soha sem azt a gombot nyomtuk amit kellett volna.
De emlékszem, hogy Cipruson 2015-ben a Dothan Celeron 1700-as + 768MB RAM + integrált VGA-s laptopon sem sokmindent tudtam csinálni, feltettem hát a Carma2-t jó lesz játszani, de mivel nem volt numpad az autót nem tudtam irányítani -
KROK640
nagyúr
Sajnos az utóbbi időkben már alig kapni normális, teljes billentyűzetet. Tavalyelőtt és tavaly összesen 6+ hónapot kerestem billentyűzetet, és a végén arra jutottam, hogy az én igényem, elképzelésem egyszerűen nem létezik. Valaha tucatjával volt, de ma már nem létezik.
Nevezetesen legyen jó háttérvilágítás (állítható fényerővel), az se baj ha több szín kombó van, mindenképpen legyen hatos csoport és numpad, lehetőleg fémházas legyen, és férjen be 30 ezer alá. Ez egyszerűen nem létezett.
Mindenhol a nyomorult 6 gomb nélküli numpad nélküli fél billentyűzeteket ajánlgatták, ami kicsit is tetszett bőven 30 ezren felül volt, pedig a mechanikusság nem is volt feltétlenül feltétel, de már a fémházat és a szín kérdést is elengedtem volna. A webshopok kínálatainak túrása mellett már szaktopicba is mentem, ahol kb ugyanezt kaptam. így inkább kutattam magam, de semmi...
Majd a helyi aprós topicban egyszercsak a semmiből feltűnt a tökéletes választás : X-Falcon Z-88 Outemu Blue Switch 105 gomb.
Igaz, hogy angol (de í betűs) kiosztású volt, de ez sem érdekelt. Gyönyörű fény játékok, jó szabályozható világítás, teljes billentyűzet numpaddal, folyadék elvezetés, fémház, és még ráadásul fekete is (plusz pont!). Azonnal le is csaptam rá.Nagyon megvagyok vele elégedve, és nagyon elegáns megjelenése is van, viszont nem kicsit aggódok, hogy ha egyszer ne adj isten elromlik valamiért, vagy cserélnem kell, akkor szinte biztos, hogy nem találok megfelelő billentyűzetet
Hasonlóan vagyok egyébként a gépházakkal is, hogy már évek óta nem nagyon látok olyat ami megfelelne a szempontjaimnak, sőt, inkább mintha direkt úgy terveznék őket, hogy a lehető legkevésbé feleljen meg az igényeimnek, ellenben cserébe a legtöbb árban messze túlmutat azon az összegen amennyit egy házért adnék. Szóval házat sem mostanában fogok cserélni, nekem még kell az ODD hely, hogy elöl legyen a bekapcsoló gomb, a felső táposság is előny az én elrendezésemben, ellenben kicsit sem baj, hogy nincs üvegoldallap és a pofámba vibráló RGB.
A billentyűzeteden látszik, hogy nem mai darab (a designon) tipikus 2000-es évek eleji. Legalábbis akkor láttam ilyesmiket. A korához képest meglehetősen jó kép, én ekkoriban maximum VGA felbontású képeket ha tudtam csinálni, és a képalkotása is hagyott maga után kívánni valót (pl ilyen félhomályban alig lehetne kivenni valamit). Másik oldalról 2007 előttről szinte nincs digitális képem, de sajnos a 2007-2010 közöttiek is igen gyenge minőségűek
-
Azt ma sem tudom hogyan kell hálózaton bootolni, pedig pár témában fényezem magam és flexelek. Az ex-cégemnél, ami nem kis számtech konzorcium, vagy inkább már trösztszerű, az egész Föld bolygón vannak gyárai. Na szóval a Magyar divíziónál 2 ember értett a háló-boothoz, a főnököm és az IT vezető, próbáltam mindegyiknél egy oktatás kérést, de soha nem tudtak időt szakítani rá(vagy nem is akartak egy ilyen analfabétával foglalkozni).
A network boot ott azért elég komoly, napi szinten több ezer legyártott gép csalakozik a kiszolgáló szerverparkhoz a teszteléshez, desktop, fileserver, és óriási powerserver tornyok is.
Pld a sima desktop teszt divizióban csak feldugtam egy gépet, aztán csak POST, utána pár másodperccel már darálta is a számára kijelölt tesztet. A teszt futása előre meg volt határozva az alaplapi azonosító alapján, MAC cím, mely egyedi. -
-
Most utána olvastam, és igen, azt írják hogy nagyobbnak kell lenni, tartalmazza azon központi RAM címeket melyek tartalma éppen az SRAMokban van. Ha éppen változott valami, vagy nincs a TAGban a lehívandó tartalom, akkor índítja az olvasást a kessbe. A válaszom egyik fele ok volt, a másik csak részben, SRAM az is, csak nagyobb méretű.
-
Az hogy itt most kattogós / mecha / dómos / ollós+dómos billzetről van szó, a fejtegetésemben lényegtelen, csak leírtam hogy PC-n ezeknek a gomboknak, és a kiosztásnak magának régi hagyománya van, és mivel egy Thinkpad továbbra is PC és nem Mac, borzalmas, hogy elhagyták a rokonságot a pc billentyűzetekkel, és egy generic, apple-höz hasonló elrendezést választottak, amin szétszórták vagy layerre tették az addig könnyen hozzáférhető gombokat / funkciókat.
Szóval ami nem hiányzik egy Macről, mert nincs funkciója / értelme, az nagyon hiányzik egy Windowsos laptopon.Hozzáteszem, a kattogás magában pl nekem sem vonzó egy billentyűzetben, inkább csak olyan dolog, amit elfogadok a fantasztikus gépelési érzetért cserébe.
Itthon pl a feleségem nem tudna aludni, lehet, a gyerek sem, ha éjjel kalapálnék a Model F-en, pedig éjjel is lenne igényem király gépelési komfortra, de hát ott a next best thing, az SK-8855."A regi Thinkpadem trackpointjat ismerem (TP560), illetve a Touchpadokat hasznalok a PowerBook ota, viszont ha neha le kellett ulni 1-1 Windowsos laptophoz, ott szinte kiugrottam a touchpad erzeketlensege/erzekenysege/feluletenek simasaga/hasznalhatatlansaga/stb miatt az ablakon."
Ez amúgy abból a szempontból fura, hogy széles tartományban konfigurálható a TP-ken mind a touch, mind a pöcök.
Igaz, nem tudom, ez az 560 idejében is így volt-e, az elég régi vas, a gyűjteményi darabom már eladtam, így nem tudom csekkolni.
De a modern (aka ezredforduló utáni és 1-2 évvel előtti) darabokon egyrészt választhatsz 3 féle pöcök sapka közül, van smooth és érdes is, másrészt beállíthatod hogy akár a legkisebb lehelletre a kijelző másik felén találd a kurzort, a touchpad ugyanez, a kis mérete ellenére simán beállítható, hogy az ujjad sebességének függvényében mozogjon a kurzor, gyakorlatilag egy T40 elég kicsi touchpadjén meg lehet csinálni, hogy egy 2 centis mozdulattal átszelted a képernyőt, de mellé még finom és pontos is marad.
De tény, a touch ezeken sosem volt olyan fókuszban, mint egy macen, más use case, más OS. -
-
Az szép ! Notebook esetén számít is, ott a hőleadás kevés legyen, meg az akkut is kíméli így.
Desktopnál nekem legalábbis nem lényeg a fogyasztás, vagyis csak akkora szintig hogy ne melegedjenek túl az alkatrészek. Azt szoktam mondani hogy kocsim sincs, télen nem kell fűtenem, legalább a villanyfogyasztással járuljak hozzá az össznépi CO2 terheléshez.
A relatíve visszafogott seteket csak azért használom, mert egyrészt így is elegendő, másrészt kíméli a gépet. -
Attól függ mi fut rajta.
Idlében és lightos feladatokban lehetetlen elkapni az M3-akat akkora előnyük van.
De ha kimaxolt terhelés van, akkor ott vannak az X86-ok is ugyanazon a fogyasztási korláton nézve.Lentebb egy teszt, ahol minden proci 55Wattra volt korlátozva, illetve a 16 magos M3 Max alapból annyin ment, Cinebech R23 futott rajtuk.
Az AMD lett az első, az M3-Max csak a második, utánuk az Intel ... de arra is el lehet mondani ha mást nem hogy megközelítilink
On:
felfedeztem az OSSC-n az 2x oversampling áldásos hatását.
Így meg vagyok elégedve a line2x móddal is (line3x bugos az RGBHV bemeneten)
Nagyon szép képe van így. Nem tudom miért nincs ez alapból bekapcsolva ... nem tudom milyen hátránya lehet esetleg ... -
Fücsök007
őstag
Attól függ, a 8 magos Lunar Lake ha nem fogy ki a szálakból, akkor 30-50W között nagyon jó teljesítményt ad le, és ebben a memória is benne van. Mivel TSMC 3nm-es node-on készül, ezért itt még nem alulról a szilícium felől jön a tápellátás "backside power delivery", de így is hatékonyabb mint a Zen 5 4nm-en. Egyébként Arrow Lake esetében lesz mindkettő megoldás (TSMC 3nm asztali prociknál, Intel 20A mobil procikba), utóbbin a Skymont magok kevesebbet fognak kérni terhelés alatt, és magasabb órajelet képesek tartani biztos belső tesztek alapján! 18A és 14A node versenyképes lesz notikban a Lunar Lake utódjával, elvileg Zen 6 is 3/2nm-en jön a szegmens szerint!
-
arn
félisten
Marmint a qualcomm? Vannak mar piacra kerult notebookkal tesztek… a cpu es az emulacio szvsz igeretes, de a gpu gyengecske, es eleg draga is a vegeredmeny. Par generacio mulva talan lesz belole vmi, de tuti nem kozeliti a jelenlegi macbookok hasznalhatosagat. Akkuidoben hasonlot tud. [link]
Ha az apple is nagyon nyomja az ait, a vegen lehet ilyesmire megyek at linuxszal.
-
Ja, az ok hogy kintmarad a teljes kép LCD esetén, akkor bonyolódik, ha marha gyors mozgások vannak, és sürgősen, folyamatosan frissíteni kell a kiinduló statikus képet(VGA ramban változik a cucc).
Nem értek hozzá, de folyamatosan írogatnak valami PWM villogásról, amit a supermanek látnak, a többiek nem, de az agyukat/látóidegüket akkor is felspanolja, kikészíti, közben nem is tudnak róla hogy miért egy-idegek.
Párat olvastam(Indexen is volt annó), de most hirtelen idézeteket találtam :
Az Amoled kijelző és a PWM. Tényleg vannak akik érzékenyek rá?
Figyelt kérdés
Állítólag sok embernél panaszokat okozhat pl. Fejfájás, szemszárazság.(PWM =Pulse with modulation, a fényerő szabályzását a ledek gyors ki-be kapcsolgatásával érik el, a cikluson belüli kitöltési tényező állítgatásával).
Gyakorlatilag 200hz körüli frekvencián villog a kijelző.
Persze, sokakat zavar, van akin egyből kijön, van akinél kicsit később, akár migrénes fejfájással. Nekem pont az ellenkezője, nem érzem, hogy zavarna, annál inkább ha bekapcsolom az erre szolgáló DC dimming-et, ami ennek szűrésére volna. -
envagyok
veterán
Lehet innen, és onnan is nézni.
Sok előnye nem volt a 4x AGP-nek.
97 2. felében jött ki a szabvány, ami 2 éven belül inkompatibilis lett...
2010-ben jött ki a pcie 3.0, a 2019-ben debütált RTX még azt használja, nem mintha sok értelme lett volna a 4.0-nak.
Egyébként a pcie verziók 3-4 évente újultak, kivévd a 3-ast, az 7+ évig volt. -
Pikari
veterán
lehet, hogy nem fejeztem ki jól, hogy mi a problémám: egy viszonylag nagy méretű, bonyolult, és drága megoldást választott, amelynek az ára önmagában drágább, mint venni egy régi korhű egeret. nem beszélve arról, hogy készre szerelve (csatlakozókat rátéve, műanyag borítást kinyomtatva hozzá) még ennél is sokkal drágább lesz.
-
Mert képtelen a fajunk hosszú távon gondolkodni, így valóban, a többség tojik az egészre, amíg élünk fogyasszuk magunkat halálba, aztán nem a mi gondunk.
Én azért kicsit másképp látom, főleg mióta gyerekem van.De a példád valid, ha ez olyan cucc amire szükséged van egy use caseben, semmi gondom az ilyennel.
Ha ilyen igényem lenne, én is megvenném ezeket.
Lassan az IPS tévét én is cserélem OLEDre, de csak nagyon lassan, mert alig használjuk, és akkor is jórészt Youtube megy róla nappal.Viszont vigyáztam a jelenlegi tévére, még a doboza is megvan, egy tök elfogadható okos LG 4k tv, megnézem majd, mennyiért mennek használtan, annak 80%-áért teszem majd fel, szerintem még azon a napon elviszik (igyekszem az ilyesmit munkaidőben elintézni, tehát nem az van hogy jujj ehelyett a kemény 15 perces átadás helyett a világ minden pénzét is megkereshettem volna lol), és akkor ez is maradhat még használatban hosszú évekig valakinél. Nekem ez jó érzés.
-
Vladi
nagyúr
Engem például kifejezetten foglalkoztat. Valóban, fegyvert nem tartanak, de ha törvényesen megtehetné a merketinges, akkor fegyvert tartana a fejedhez. Ezzel együtt mindent is megtesznek, hogy elmagyarázzák mi az ami nekünk kell. Velem azért nem járnak jól.
(#104971) DarthSun:
Hát dehogyinnem fogsz beleesni. Sőt, már bele vagy eseve, nem csak te és az utódaid de a szüleid is. Anyámnak úgy ugrál a vérnyomása mikor az időjárás dobál oda-vissza...
egész napos programja a fényomását a helyén tartani, ha ez már nem sikerül, mert mondjuk esett a hőmérséklet 25 fokot aztán nőtt aztán 30 -at nőtt. akkor konyec.
(#104973) arn:
persze. ott gyártják a nyugat minden cuccát... tehát?
-
Vladi
nagyúr
Igen, most jól demóztad, hogy: "Dehát miért? Mertcsak. Mert aszonták elavult és akkor ki köll dobni..."
Ez az, amikor a marketinges elmagyarázza, hogy vágysz valamire, amire igazóbál nincs szükséged. Legalább is én így gondolkodom.
2013-ban vettem a tvmet, szép nagy, jó, minden oké. 2 éve a nagy hőhullámban elfüstölt pár kondi benne. Elviettem egy kis öreg szakihoz, aki 2 hét alatt 10.000 forintért megszerelte nekem. További 10 évig van tévém.
Mert ÉN tudom, hogy nekem ez így jó és ez így elég. Én a 720p és a 1080p között egyszerűen nem látom a különbséget. tehát elértem a vizuális nirvanába 720p-vel. Már csak jó műsor kell hozzá, azt meg a kedvenc yt csatornáim bizotsítják. Én köszönöm ezzel már hajlnadó vagyok leélni az életem.
De tudod mit? Ne cipekedj! Ne is emelgess. Mond meg mikor és hol szeded le a ffalról a tévét én szívesen kicipelem neke.d Iszunk egy sört, kicsit dumálunk cimbizünk, aztán én beteszem a tv-d és a lapotod a kocsimba és leléptem!
-
Vladi
nagyúr
Igen, egy komplett civilizáció gondolkodik így. De ettől még ne írjuk ezt alá. Meg ne nevezzük józan észnek.
Nekem a fogyasztói társadalom a mai napig egy kultúrsokk. Az én józan eszem azt diktálja, hogy:
kell egy tv -> veszek egy tv-t -> van egy tévém. De azt sehogyse diktálja, hogy a:
tv hulladék -> tévét kidobom -> veszek egy új tévét. Dehát miért? Mertcsak. Mert aszonták elavult és akkor ki köll dobni...Dehát nekem van tévém!!!
(#104934) Pikari:
Jogos felvetés. De ezzel felvetődik az is, hogy tényleg a kacatok rakosgatására kell az időmet elfecsérlenem??
Nem azért élek e földön, hogy használt lomokat vegyek adjak stb. Lásd fentebbi gondolatmanetem. Onnan, hogy van valamim, úgy veszem, hogy ez a része az életemnek kész. REndesen felbsz az asszony, hogy új bútort akar a gyereknek.
(#104935) Czo:
Mikor és hol rakod ki free feliratú dobozba azt a laptopot?
-
-
Pikari
veterán
A józan ész ott is kezdődik, hogy az ember rendelkezik -e olyan módszerekkel, amivel meg tudja állapítani, hogy valaminek van -e értéke, mielőtt ócskavasnak minősíti. És mint a fenti példából is látszik, nem kell szakmai hozzáértéssel rendelkeznie ehhez.
Nyilván van ennek egy átellenes extremitása, amikor valaki több száz négyzetmétert telehord értéktelen dolgokkal (compulsive hoarding) de az is pont ennyire bugyuta dolog, mint aki fordulatból kivágja a régi tv-jét, videókártyáját annélkül, hogy adott volna neki pár napot valamelyik aprós oldalon.
-
-
-
Pikari
veterán
Akkoriban kezdtem kacérkodni a linuxxal, de csak az xp 2013 körül bekövetkezett bezuhanásával váltottam végleg linuxra (és 64 bitre).
Én az XP időszakot (2002-2013) egy hatalmas nagy stagnálásként éltem meg, a win9x és DOS korszak játékaihoz képest mind az amatőr, mind az AAA játékok elég unalmasak és gagyik voltak, hiába volt fejlődés a grafika területén. Illetve a programok is inkább lefelé csúsztak a minőségben (nagyobb gépigény, zagyva felépítés gyakran a funkcionalitás kárára).
2010 után szép lassan kezdett minden magára találni, és olyan 2014-től 2020ig jött egyfajta aranykor, főleg videójátékok területén. Most viszont megint úgy tűnik, mintha stagnálásnak néznénk elébe. A programok minősége és stabilitása évek óta lefelé csúszik, gagyi módszerekkel összedobált, több százszorosára nőtt bloat már SSD-vel is alig vánszorog, egyfajta gázként kitöltve a hardvert, addig tágulva, amíg csak lehet, csak gyakran gigabájtokat foglalnak az 1+1 egyszerűségű dolgok. Aztán a játékok is bajban vannak a dx12 erőltetésével, a mindenhol elérhető aranyos és könnyed game enginek egyre kevésbé aranyosak, és egyre kevésbé könnyedek, valahogy a piac mintha nem tudná megismételni az elmúlt évtized több százezer videójátékának a varázsát, ezért futja körbe-körbe ugyanazokat a köröket, innovációnak eladva azt, hogy fejlesztés gyanánt csak az effektek számát növelik, és ez egyre inkább az innováció ellenségévé kezd válni.
-
-
-
-
Sose felejtem el, hirdetett itt egy biztos nagy tapasztalattal rendelkező illető egy ATA SSD-t, és írta, átalakítóval asztali gépben is megy IDE csatlakozón.
Mondom neki, IDE=(P)ATA, erre magyarázta, bármit írtam, hogy nem, az nem ugyanaz, az ATA az a kicsi, az IDE meg a nagy csati...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kompakt vízhűtés
- CPU léghűtés kibeszélő
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Házimozi haladó szinten
- Projektor topic
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Milyen notebookot vegyek?
- Információbiztonság, kiberbiztonság, adatvédelem
- Fúziós energiát vásárol a Google
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Felújított szerverek, storage-ok, hálózati eszközök Enterprise szinten, minden gyártótól
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS!Gigabyte B650M R7 7800X3D 64GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Corsair 4000D Airflow TG 750W
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest