Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    Hali!

    Áprilisban vettem egy M1 -es Minit egy LG 32MP67VQ-P Full HD monitoron használom, és Win -hez képest érezhetően rosszabb a betűk renderelése. A karakterek nem mindenhol egységes vastagságúak és pixelesek is. Böngészőben nem annyira gáz, de gyári appokban igen :((( :

    A font smoothing minden lehetőségét kipróbáltam de ugyan az. Ez egyébként most heavy.
    Néha a menük egy része homályos... ('...képernyő bal...' szöveg, nem tudom mennyire adja át a kép, élőben elég feltűnő nekem...)

    Másnál is fenn áll ez a hiba? A Mac OS igényel nagyobb felbontást?

    Illetve vannak színárnyalatok, amik sávosan csíkosak, az egymás mellet lévő 1px széles oszlopok színárnyalata eltérő váltakozva (egy sötét egy világos), ezáltal nem homogén a szín. Ez már nyilván monitor gond, de érdekes hogy ugyan az a szín Win esetén homogén. HDMI -n van összekötve de próbáltam USB-C HDMI átalakítót és HDMI VGA -t is. A szín kalibrálás sem segített...

    Gondoltam rá, hogy veszek egy 1440p monitort, de ha nem oldja meg a fenti problémát akkor felesleges.

    @#34542poLeH
    Én Logitech MX Keys for Mac -et használok, nem rossz. Német MediaMarkt -ban vettem 69€ -ért 2 hete. Ha webshopban rendeled és előtte feliratkozol a hírlevélre, akkor kapsz 10€ kedvezményt 100€ feletti rendelésből és választhatod a személyes átvételt utánvétes fizetéssel, ha esetleg van kint ismerős. Ugyanitt van még Satechi is, az lett volna eredetileg de nem volt készleten és nem jött volna meg időben. Magyarországon csak egysoros Enter -es kiosztásút (ANSI) találtam sajna. Logitechből is ami vállalható árú, szintén nem európai (ISO) kiosztású...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák