Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    válasz didyman #10238 üzenetére

    Úgy értem, hogy ha egy tápegység címkéjére nem kerül olyan paraméter, ami a táp szétszerelése és átalakítása révén tehető csak érvényessé, akkor mikortól nem kerül rá ilyen teljes biztossággal, mert a „régen” volt olyan hogy „átkapcsoló” az ugye nem pontos. Kb. úgy 2009 előtt, mondjuk, de tökmindegy.

    Az érdekesebb, hogy ha egy tápra nem kerül, de egy monitorra például kerülhet, akkor melyik az a szabályozás, aminek hatálya alá esik a tápegység, de a monitor viszont nem.

    Nyilvánvaló, hogy ha egy monitor lengőtápos, akkor a tápegysége egy külön termék, amit csak a monitorhoz, azzal egy dobozba csomagolnak, de attól még a tápegységre hatályos szabályozásnak köteles megfelelni a beszállító, aki tápegységet önálló termékként szállít be, na de ha belső tápos a monitor és a címkéjén mindkét hálózat szerepel per jellel, akkor mi van? Lehet sorolni a többi nem tápegységként futó terméket, például belső tápos projektorokra is mindkettőt ráírják, de per jellel írják rá. Mit jelent ez? Szinte az összes belső tápos cuccra perrel írják rá, tápoknál meg kötőjellel. Ennek oka lehet.

    Ezek az eszközök mivel nem tápegységek, nem biztos, hogy vonatkozik rájuk amit olvastál. Ha csak tápegységre hatályos amit írsz, akkor simán lehet gond abból, ha egy UK-ban vásárolt cuccot hazahozol magaddal és itthon bedugsz úgy, hogy csak a tápkábelt cseréled.
    Nyilván a gyártónak úgy praktikus, ha tud szállítani mindenhová, ezért praktikusan fel lehet készítve a termék mindkét hálózatra, ahogy azt a címke jelzi is, de hogy kizárható e a manuális „átkapcsolás” szükségessége az számomra abból derülne ki megnyugtatóan, ha tudnám, hogy mit olvastál és amit olvastál annak utána tudnék nézni, hogy mire hatályos.

    Elég határozott voltál a válaszodban, gondolom biztos olvastad valahol, hátha emlékszel, hogy hol.

Új hozzászólás Aktív témák