Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    válasz didyman #10240 üzenetére

    Tehát faék egyszerűséggel a perjel két tartomány a kötőjel egy tartomány. Utóbbi javasolt mondjuk egy vacak generátorról való üzemhez.

    Belső átkapcsolás esetén pedig egyik sem lehet a termék címkéjén sem kötőjel sem perjel csak a vonatkozó hálózat amiről megy.

    UK rossz példa volt, igazad van. Nem tudom honnan szedtem, talán az eltérő lengődugó miatt. Ez az oldal tisztázza hol milyen hálózati feszültség van.

  • kokov

    tag

    válasz didyman #10238 üzenetére

    Úgy értem, hogy ha egy tápegység címkéjére nem kerül olyan paraméter, ami a táp szétszerelése és átalakítása révén tehető csak érvényessé, akkor mikortól nem kerül rá ilyen teljes biztossággal, mert a „régen” volt olyan hogy „átkapcsoló” az ugye nem pontos. Kb. úgy 2009 előtt, mondjuk, de tökmindegy.

    Az érdekesebb, hogy ha egy tápra nem kerül, de egy monitorra például kerülhet, akkor melyik az a szabályozás, aminek hatálya alá esik a tápegység, de a monitor viszont nem.

    Nyilvánvaló, hogy ha egy monitor lengőtápos, akkor a tápegysége egy külön termék, amit csak a monitorhoz, azzal egy dobozba csomagolnak, de attól még a tápegységre hatályos szabályozásnak köteles megfelelni a beszállító, aki tápegységet önálló termékként szállít be, na de ha belső tápos a monitor és a címkéjén mindkét hálózat szerepel per jellel, akkor mi van? Lehet sorolni a többi nem tápegységként futó terméket, például belső tápos projektorokra is mindkettőt ráírják, de per jellel írják rá. Mit jelent ez? Szinte az összes belső tápos cuccra perrel írják rá, tápoknál meg kötőjellel. Ennek oka lehet.

    Ezek az eszközök mivel nem tápegységek, nem biztos, hogy vonatkozik rájuk amit olvastál. Ha csak tápegységre hatályos amit írsz, akkor simán lehet gond abból, ha egy UK-ban vásárolt cuccot hazahozol magaddal és itthon bedugsz úgy, hogy csak a tápkábelt cseréled.
    Nyilván a gyártónak úgy praktikus, ha tud szállítani mindenhová, ezért praktikusan fel lehet készítve a termék mindkét hálózatra, ahogy azt a címke jelzi is, de hogy kizárható e a manuális „átkapcsolás” szükségessége az számomra abból derülne ki megnyugtatóan, ha tudnám, hogy mit olvastál és amit olvastál annak utána tudnék nézni, hogy mire hatályos.

    Elég határozott voltál a válaszodban, gondolom biztos olvastad valahol, hátha emlékszel, hogy hol.

  • kokov

    tag

    válasz didyman #10234 üzenetére

    AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2010/30/EU IRÁNYELVE szól az energiával kapcsolatos termékek energia- és egyéb erőforrás-fogyasztásának címkézéssel és szabványos termékismertetővel történő jelöléséről.

    Ebben nincs válasz. Tettem kísérletet megtalálni, de ez az Isten átka EU csak arra jó, hogy mindenbe belebuzerálnak, hatályon kívül helyeznek, aztán meg képtelenség megtalálni, hogy akkor most mi van.

    Diplomás (elvileg kutatni képes) emberként közel fél óra alatt nem találtam egyértelmű választ egy ilyen faék egyszerű kérdésre, de az önkéntes uniós ökocímke-rendszer meg az ökocímke-kritériumok mind megvannak. Tökön szúrom magam. :W

    Még mindig nem világos, hogy a válaszod vajon milyen szabályozásnak való megfelelés miatt születik meg?

    Ez a a szabályozás csak olyan elektromos tárgyi eszközre hatályos, ami tápegységként kerül forgalomba, vagy minden olyan címke, amely tartalmazza a támogatott elektromos hálózat adatait ugyanannak a szabályozásnak kell megfeleljen?

  • kokov

    tag

    Sziasztok!

    Egyre gyakrabban látok kétféle tápkábelt a tápok, eszközök mellé csomagolva, ami nagyon praktikus, ha valaki UK felé kacsintgat.
    A jelölés, feliratozás érdekel alaposan.

    Első blikkre azt gondolnám, hogy amelyik táp támogatja a 110V-os hálózatot is és a 230V-ost is, csak a kábelt kell cserélni annál úgy feliratoznak a műszerdugónál, hogy 100V-240V AC.

    Amelyiknél viszont kívül vagy belül valami kapcsolót kell kapcsolni, jumpert kell feltenni, esetleg forrasztással átkötni stb. ott per jellel feliratoznak pl. 100-120V/220-240V a felirat az eszköz alján, de támogatja mindkettőt csak szét kell szedni és manuálisan váltani a táp panelen. Jól gondolom?

    Mert gondoltam arra is, hogy a per jel jelentheti azt is, hogy a gyártáskor vagy az egyik panellel szerelik vagy a másikkal és csak az egyik hálózatot támogatja, de ilyenkor az egyiket be kéne karikázni, le kéne ragasztani stb. nem igaz? Van erre szabvány, hogy hogyan kell kinézzen a matrica az alján?

Új hozzászólás Aktív témák