Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Gabesz87 #2900 üzenetére
De pontosan mi a gondod a Parkside-dal? Milyen elvárásodat nem teljesíti? Magával a vezetékes+random működéssel van gondod, vagy valami rosszul működik?
Milyen videóban milyen panasz volt rá?
Azért kérdezem, mert elég sok ismerős hergeltem rá a Parkside-ra, és eddig nem volt megoldhatatlan panasz. Pár telepítést a remek idő miatt még a dobozában várnak a gépek, és jó lenne tudnom, hogy milyen nehézségekre számítsak.
Köszönettel: MaCS
-
mikrofon
veterán
válasz
Gabesz87 #2900 üzenetére
Azzal azért vigyázz, hogy amiből nagyon sok van a használt piacon, az azért is lehet mert nem jól használható, vagy körülményes a működése.
Szerintem mindenképpen keressél hozzájuk valós véleményt, tesztet, ajánlást. Esetleg nézd meg a típushoz tartozó Facebook csoportokat. -
válasz
Gabesz87 #2903 üzenetére
Akkor bocsi, a Worxnél az Mxxx valóban csak a területméretet jelöli, de általában a fórumokon így hivatkoznak a vezetékes gépekre (de van amúgy WR... modellnevük). A Vision nem sikerült nekik jól, nem tudták megugrani úgy a feladatot mint a Mammotion vagy a Segway. Csak kellett volna az az RTK, de hát okosabbak akartak lenni.
-
válasz
Gabesz87 #2900 üzenetére
A Yuka Mini 600 nem lehet február közepénél régebbi, mert akkor kezdték szállítani az EU-ban. Szóval azt, már csak azért is, mert a legjobb gép a felsoroltak közül, talán itt a topicban is az egyik legnagyobb favorit a kamerás gépek közül.
A Worx Landroidok amiket felsoroltál, viszont vezetékesek, de ha mégis maradnál ennél, akkor az egyik legjobb választás, főleg ha "Plus" verzió (azok floating deckesek, követi a vágótárcsa a talaj egyenletlenségeit). Worx Visiont viszont ne vegyél.
-
PitLee
őstag
válasz
Gabesz87 #2881 üzenetére
Szerintem a vezetéknél kell figyelni, mert sokam szépen telepítik, majd a dokkolónál meg sikeresen keresztezik a vezetéket még ha jó helyre is dugják, ha telepítésnél sem szabad akkor valószínűleg a dokkolónál sem.
"
Határoló kábel frekvenciatartománya
................................100 Hz-148,5 kHz
Határoló huzal maximális átviteli telje-
sítménye ....................... 50 dBa/ 10 m
"Nálam rövidre van vágva a vezeték, azoknál látok téglát, faléceket a dokkolónál ahol a maradék vezeték csomóba ott van hagyva a dokkoló mögött.
https://www.boards.ie/discussion/2058308397/lidl-parkside-20v-1000m2-robot-mower-review/p7Vagy nem szabályos a kialakítás
https://youtu.be/JGDiN6Hxg48Azért kell 2 méter mögötte, mert akinél másodlagos terület be van állítva a robot dokkolóról le állás után megfordul és meg kell találja a vezetéket, hogy eltudjon indulni.
Valószínűleg nincs pont 2 méter, de 50cm nem elég.
https://youtu.be/ENylXxQ6BfEVan az a magyar videó ahol a "garázsból" áll ki konkrétan a fűnyíró, az emberünk nem fűzött hozzá kommentárt sajna.
Így csak egy zöld sárga vezetéket látni ahogy kb fél méterre a zöldtől futhat a dokkolóra, gondolom elfogyott a hozzá adott és azzal toldotta meg.
Tippre a másodlagos terület beállítást használja azért áll ki a nyíró ennyire szabályosan.Parkside akkus Smart robotfűnyíró. Teszt 1. (Töltőállomás elhagyása).
https://youtu.be/Cnr4Dk9MptsEzekkel a dróttávokkal lehet még operálni, nálad nem kell, de ha valaki körbekerít fát vagy virágágyást, akkor lehet vele irányítani a fűnyírót, hogy átmenjen vagy ne, amolyan zónákat is létre lehet hozni vele és akkor a másodlagos területbeállítással odaküldeni.
"A párhuzamosan futó és egymástól
legalább 10 cm távolságban lévő
határoló huzalokat (10) a készülék
akadályként érzékeli és megkerüli.""A párhuzamosan futó és egymás-
tól 5 cm távolságban lévő határoló
huzalokat (10) a készülék nem aka-
dályként érzékeli és áthalad rajtuk."A szegélyvágás ha egy szintben van az úttal vagy a járdával a gyep, akkor a vezeték távolsága 5 cm járdáktól / gyepek szélétől.
Más fűnyíróknál is használt megoldással is lehet operálni miszerint egy kapcsolóval leválaszt az ember vagy hozzá ad területet.
Lidl Parkside 20V 1000M2 robot mower review
2023
https://www.boards.ie/discussion/2058308397/lidl-parkside-20v-1000m2-robot-mower-reviewVagy 15 talicska földet elterítettem tegnap, hogy a hepehupákat mérsékeljem amolyan szép lankás dimbes-dombos legyen.
A kerék kipörgésnek szerintem az az oka, hogy a hátsó tengely mentén végig fésű bordák vannak, amik igen hamar felakadnak, egyenetlen terepen. A keréken a recék és a 18 kiló nem indokolná a tapadás hiányt.
Én egy lamellás koronggal elemináltam őket, az aksi fedél szintjéig . . . meg a garanciát is .
netes kép
Ui:
Ha már fű az "emberünk" frankon leír mindent a videói alatt amit használ, vegyszerek eszközök ect..
YardBrah
https://www.youtube.com/@YardBrah/videos -
válasz
Gabesz87 #2883 üzenetére
Amint írtad is, a vezetéket egyszer kell rendezni. A csatlakozás nem jelent gondot: vannak külön ilyen célra készült csatlakozódobozok, simán eldugható. A tápegységet én feljebb emelném a kerítésre, falra, könnyen eltüntethető. Nem igazán nagy kihívás, de utána rendben lesz.
MaCS
-
válasz
Gabesz87 #2881 üzenetére
Okoskodás be:
Mi lenne, ha a 190851-es kép jobb felső sarkába kerülne, a fűre? Oda elég egyszerűnek és esztétikusan megoldhatónak (láthatatlanul) tűnik a tápkábel kivezetése a kisházból, és talán ott lenne a legkevésbé útban.MaCS
UI: Kipróbáltam a #2874 kötést. Erősen csodálkozom azon, hogy a szaki ezt ajánlja, illetve, hogy ez nála működik. Nálam 3/3 alkalommal kerengő dervist csinált a robotból, ami ki is küzdötte magát a dróton túlra. Szóval lehet, hogy van, ahol ez működik, de ilyet ajánlani...
Ez egyébként a telepítős FB-csoport? -
válasz
Gabesz87 #2878 üzenetére
A tapasztalat persze nagy úr, én is sokszor hivatkozom a saját tapasztalataimra.
De nekem mégis furcsa, hogy a gyártói ajánlással, az elmélettel és egyben a józan ésszel ennyire ellentétes megoldások legyenek a jók. De ha eláll az eső, megyek és kipróbálom, mert ha ez í képen látható módon működik, az nekem is megoldás egy kis kellemetlenségre.
MaCS
-
válasz
Gabesz87 #2874 üzenetére
Ez így szerintem nem jó.
A Parkside a nem teljesen zsákutcás megoldást igényli, azaz a dokkoló mögött is kell neki terület, helyesebben vezetékelvezetés. Szerintem nem azért, mert feltételnül be akar menni oda is, hanem a tiszta vezetékutak / mágneses mező miatt. A túl közel, de nem közvetlenül egymás mellett futó kábelek meg tudják hülyíteni. Én például kísérleteztem a sarokba állítással, amikor a hátoldali vezeték egyből 90 fokkal jobbra volt kivezetve a dokkolóból, és azt az érdekes helyzetet eredményezte, hogy a gép hazaérkezéskor az utolsó tíz centin, már a dokkolón lapján tévedt el és elvétette a csatlakozót.
A képen látható vezetés több sebből is vérzik. Az említett túl közeli (de még nem egymást kioltó) párhuzamos vezetékek a fentiek szerint problémásak, de a balról érkező, kb. 120 fokos sarkot kimondottan rossz nézni. Eleve nem ajánlott ilyen hajtűkanyarokat vinni a rendszerbe, de különösen a másik vezeték közelében ez komoly esélyt jelent a meghülyülésre, ami valóban tipikusan az egy helyben körözésben és a vezetéken kívülre szédülésben tud manifesztálódni.
Szóval nem hülyeség, hogy elöl-hátul legyen meg az egyenes vezetékszakasz (nálam hátul elég a fél méter), és fél méteren belül ne legyenek párhizamos drótok.
MaCS
-
wik_406
tag
válasz
Gabesz87 #2868 üzenetére
Ha van garazs, akkor egesz vedett a gep, oldalrol korlat van, nem konnyu lerugni.
nekem a fuvon van, es naponta ontozi az ontozo. Eddig birja
Mennyi vezeteket hagytal meg pluszba? Ha tul sokat, az okozhat ilyen problemat.
Meg volt egy olyan gondom vele, hogy nem tudott beallni a dokkolora, mert kikaparta a fuvet elotte. Most tettem oda kb 30cm mufuvet, igy nincs gond a ki-be allassal.W.
-
PitLee
őstag
válasz
Gabesz87 #2862 üzenetére
Lehet jó.
Az alsó fűfésűk és süni aláfutásgátló fogak miatt nem nagyon terepképes az eszköz, ha minimális a szintkülönbség a fű és a járda között, azt hiszem 2 centi, akkor működhet.
A töltőállomást csak egy irányba lehet letenni, de az rá is van írva, előtte 1m háta mögött 2m hely kell, nálad az meglesz.
A működése (zöld) , ha nincs másodlagos pont, akkor letolat kb 1m-t majd dob egy 90° fordulót és kezdődik a fűnyíró faltenisz, ha volt másodlagos pont akkor letolat kb 1m-t majd 180° fordulat és elindul a beállított távra vezeték mentén, majd a célnál, dob egy 90° fordulót és kezdődik a fűnyírás.
Töltéskor (piros) elindul megkeresi a vezetéket majd jobbra fordul és elindul és vissza a töltőre.Nálam olyan off road pálya van, hogy lekellet szerelnem a fésűket és a hátsókat is megkurtítottam.
Hasonló a terep mint itt a videóban."Robotfűnyíró Parkside - acél tüskék felszerelése, tapadás javítása, javítás. - Perfect Man"
https://youtu.be/aM-BJbFDgv4A nyíró motor két fokozatú, amikor terhelés éri erős, sűrű fű, akkor ráadja a kraftot.
8Ah aksival sokat bírt nálam kb 6-7 órát, majd meglesem valahogy csak nincs ott wifi ahol dolgozik. -
válasz
Gabesz87 #2858 üzenetére
Én nagyon fáznék ettől a térköves megoldástól, főleg a kivitelezési rémálom miatt.
Meg aztán hiányzik az Neked, hogy a fűnyíró rendszeresen bóklásszon a kövön is?
A házfaltól mért 2 méter szerintem nem szentírás, hanem főleg bőven vett biztonsági tartalék. Nálam sincs meg, de egy ismerősnél kb. 25 cm a távolság, és problémamentes az üzem.
Ki kell próbálni. (Gyanúm szerint a falban futó vezetékek miatt van a korlátozás.)
A villanypásztor drótját én nem ásnám el. Ezt majd szépen úgyis megteszi az idő, meglepően gyorsan. Felszíni szegeléssel lehet szépen kísérletezni , és egyáltalán nem nagy munka -- úgyis kell majd egy sor korrekció.
Amit minden friss telepítőnek nagyon ajánlok, az a tartalékok beépítése a vezetékbe. Azaz hozzáférhető, de nem szem előtt levő helyeken legyenek pár méteres oda-vissza hurokkivezetések.
MaCS
-
noorbertt
őstag
válasz
Gabesz87 #2849 üzenetére
-Én a lefolyó mellé tenném, ott nincs útban és a kábelt a térkő köze fektetném. (Nalam is megy vagy 15m2 tér kövön egy helyen. )
- szegély van körben? Ha igen akkor szegelyhez közvetlenül közel asnám a kábelt így a fűnyíró egyik fele felmegy a kavicsos részre, de ha az fűnyíró biztos akkor faszan le lenne vágva a fű állandóan.
- gyomirtás helyett lóhere? Az jó dús tud lenni és ha folyamatosan nyírva van szép is szerintem. -
válasz
Gabesz87 #2830 üzenetére
A Rivallra régen sok minőségi panasz volt, emlékeim szerint főleg korróziós problémákkal.
A Parksidenak négy nagy előnyét látom:
1. Kedvező ár,
2. Ha nem tetszik, hatvan napig visszaviheted,
3. 3 év garancia,
4. Létező szerviz.Amúgy meg némi kiismerés után teljesen együttélésre alkalmas gép.
A használati utasítást itt keresd: ugyfelszolgalat.lidl.hu
MaCS
-
PitLee
őstag
válasz
Gabesz87 #2828 üzenetére
Probáld, #2721 Dadpool vagy #2770 MaCS_70 - t meginterjúvolni.
Ez már elvileg a Smart, 22cm vágásszélesség, applikációban is ütemezhető, másodlagos területeket is kezel a drót mellett elsétál a beállított pontig és ott kezd füvet nyírni. . .ect.
https://youtu.be/qsuxPu5DxkI?si=asCtrFNkf4apSRCp&t=73De itt a hivatalos részletes
https://parkside-diy.com/hu/kert/rasenmaeher-vertikutierer/parkside-robotic-lawnmower-pmrda-20-li-b2-smart -
Bdanyy
addikt
válasz
Gabesz87 #2828 üzenetére
átlóg valamennyit, a leírásában írják szerintem, hogy mennyi ráhagyás kell. Fejből nem tudom sajnos, de ha lesz időm megnézem (talán online is fent van). Nem kell a föld alá, futhat a földön is, úgysem látszódik egy idő után. Ami fontos, hogy az egész határolóvezeték végig járható kell legyen, mert úgy indul, hogy x métert megy rajta (több távot is megadhatsz meg mellé egy százalékos esélyt, aztán random választ közülök) mielőtt elindul nyírni. Amikor meg töltenie kell, megkeresi valahol a határolót, és végigmegy rajta a dokkoló felé.
-
válasz
Gabesz87 #2426 üzenetére
1. Kereső
kb. minden kérdésedre van már válasz.
2. Apró pár miliméteres a nyesedéke, semmit nem kell felszedned utána.
3. Heti kettő kevés, a 2. pont miatt heti 4-5 amit mennie kell majd kb.
4. Dokkoló a vágási terület szélén lesz, a szegélydrót fogja odavezetni.
5. Robotporszívóhoz képest az alsó árkategória teljesen más lesz itt, mivel ezek nem szisztematikusak lesznek hanem teljesen random módon közlekednek.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Ugyanakkora telepet kap a Redmi csúcstelefon, mint a csúcstábla
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Battlefield 2042
- Trollok komolyan
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Amatőr csillagászat
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen légkondit a lakásba?
- Mesterséges intelligencia topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 16GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- ÚJ- Lenovo ThinkVision T24i-10 - 24" monitor - Számla, garancia
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- DELL PowerEdge R730xd 26SFF rack szerver - 2xE5-2680v3 (24c/48t, 2.5/3.3GHz), 64GB RAM, 10G, H730p
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged