Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #9 üzenetére

    azért szoktak köztes szervet beépíteni, mert egy bizonyos megrendelő mennyiség fölött már nem bírnák az adminisztrációt, illetve bizonyos feladatokat központosítva szokás csinálni (pl. marketing) Ezért van az, hogy van az ms anyacég, van az országnak saját ms képviselete, és vannak a disztribútorok/nagykerek. Például a támogatást a kereskedők szokták adni. Egyébként meg nyilván azért kell, hogy a sápot megfelelő helyeken le lehessen szedni.

    a keresztplatformmal semmi baj sincs, a google, az fb, mindenki webes felületen képes szolgáltatni minden fontosabb platformon. Én pl. tudom intézni a dolgaimat, pedig 30 éve lesz lassan, hogy kizárólag debian van a desktopomon. A jáva is tud keresztplatformos lenni, a qt is, a .NET is, vagy a webes alkalmazás mehet bárhova.

    szóval a valódi indok, hogy miért zárta be magát az ország az ms világba, az biztosan nem technikai. simán tudnánk működni linuxon is. Csak ahhoz pár dolognak változnia kellene, például annak, hogy egy főnök általában két dologgal foglalkozik, hogy neki mi csurranik-cseppenik, és hogy a felelősség máson legyen rajta. Egy csomó cégnél, szervezetnél nem az a fontos, hogy működjenek a dolgok, hanem az, hogy legyen kire mutogatni, ha nem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #41 üzenetére

    nekem szükségem van régebbi firefoxra.
    letöltöm, felrakom, megy.
    például debian bullseye-n 4.0-ás firefox. elég régi?
    jávából is van fent több, böngészőből is, egy csomó más minden is tudja a multiverziós működést (pl. postgresql).

    "Ehhez képest Winen nem sok-semmilyen kihívást nem jelent egy előző verziót használni adott szoftverből": mihez képest? pont azt írtam, hogy a docx a visszamenőleges kompatibilitás miatt nem szabványosítható. Erre magyarul nem lehet az a válasz, hogy ehhez képest.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Domonkos

    Ármester

    válasz totron #41 üzenetére

    >előző verziót használni adott szoftverből vagy több revíziót indulásra készen tartani egymás mellett, linuxon ez már problémásabb avagy feladós

    En sem azt tapasztalom, hogy ez akarkinek problemat jelentene :N

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • doc

    nagyúr

    válasz totron #64 üzenetére

    nem ertem mitol szubjektiv a konkret gyakorlati tapasztalat? :F

    termeszetesen ha valakinek a MacOS-rol van ilyen tapasztalata, nyugodtan leirhatja, nincs ezzel baj :) van gond a MacOS-nel is, bar azok teljesen mas jelleguek, a legnagyobb problema ott szerintem siman dontes kerdese, mint peldaul a (nem letezo) binaris kompatibilitas (bar ez azert a Linuxoknal is egyre inkabb jellemzo, ebben kb lehetetlen megverni a windowst)

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz totron #70 üzenetére

    Szűrő/fókuszáltság kérdése. Miket látsz meg, mikre van szükséged, melyik jelenséget mennyire megengedően kezeled, a célok, rögzültségek, felhasználás függvényében milyen súlyozást kapnak.

    tokeletesen egyetertek :R

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz totron #138 üzenetére

    Én ugyanezt teszem: Windows-t indítok, amikor játszani szeretnék, minden másra ott a Debian (blogolás, fejlesztés, videomachinálás, and so on).

    tordaitibi: nehogy azt hidd, ennyivel megúszod, csak mobilról nem gépelek oldalakat :DDD

    https://www.coreinfinity.tech

  • #86564352

    törölt tag

    válasz totron #193 üzenetére

    Szervereken, infrastruktúrában, programozás azokra mind kiváló a Linux, szerintem az otthoni consumer piacon még sokáig maradni fog ilyen kicsi szinten a desktop Linux. Ahogy írod túl sok tüske:

    LibreOffice jó lenne, ha nem lenne más. De van más. Office 365 csomag évi akár 10-15K akcióban, 1 TB OneDrive tárhely, és de facto szabvány Word, Excel... Mac vásárló gépén ott van az iWork csomag. Alap dolgokra pedig otthoni usernek ingyenes GDocs vagy Office Online is elég böngészőben. Pl. kollaborációs feladatoknál százszor inkább GDocs, mint LibreOffice.

    Átlagembernek consumer otthoni dolgokra én még nem láttam a környezetemben túl sok Linux sikersztorit.

    Olyat láttam régi gépre alap otthoni dolgokra jó, vagy aki utálja a Windows-t az elégedett vele. Más azt mondta a Linux problémák helyett inkább a megszokott Windows problémák, kisebb rossz alapon. Ami otthoni usereknél befutott Linux alapon az a Chromebook, mert ott van mögötte a Google és elég sokan el vannak a G ökoszisztémában.

    Aki pedig elkölt 300-400 ezret egy gépre, akkor ott már talán vannak egyéb igények és nem érdekli technikailag melyik cég, szolgáltatás "hibája" valami miért nem megy Linuxon, hanem csak azt látja Win és Mac működik, Linux nem. Ha vesz valaki egy 4K gépet és nincs 4K Netflix, nincs Tidal kliens , akkor a tartalomfogyasztás szempontjából se tökéletes, ha nincs gazdája a problémáknak, nem érdekli kinek a hibája.

    Amikor zöldfülű bele akart kóstolni, akkor egyrészt a fragmentáció miatt többször az jön hát a Mint az egy bloatware disztró, használj másikat, harmadik beleszól ne azt a másikat, hanem még másikabbat, jaj az a hardvered nem fog menni vegyél másikat, jaj az a program, szolgáltatás hivatalosan nincs de van egy fapados alternatíva ami vagy jó vagy nem, "meg lehet oldani" alapon amiről sok fórum turkálás, macera, várakozás, github egyfős abbahagyott projekt. Éppen trendi 3rd party cégek örülnek, ha bírják erővel lefedni a nagy Windows, Mac, Android, iOS négyest, nem még desktop Linuxra is melózni, hogy talán négy ember fizetne is a termékért.

    Mostani világban amerre haladunk felhő, streaming, okos hangfal, okos lámpa stb. otthoni kényelem, ott usernek az számít mondja hey google, siri, alexa kapcsold le philips lámpát, adj négy banánt a bevásárló listához, számítógép és telefon szinkronban stb. helyzetek.
    Tavalyi távoktatás időkben kiderült néha abban sincs túl sok köszönet, ha egy cégnek van hivatalos Linux kliense, a Zoom és Teams kapcsán is első tanács volt inkább Wine, VM. (amivel két kattintáshoz szokott mezei Win user nem fog szórakozni Linuxon, hanem elkönyveli vissza Windows) Nem a Linux hibája, ha a cégek nem tudnak jó kódot írni rá és üzletileg se éri meg, mert csak két alkalmazottat irányítottak rá, végeredményben user szempontból annyi látszott linuxos teams eléggé szar, a windowsos és maces is szar, viszont legalább használhatóan szar. ;]

    Ha már van egy kialakult piac, nehéz változtatni alulról. Másban is így van, pl. mobilos chat app kategória: Androidon a Google elcseszte egy évtized alatt tucatnyi elkaszált app, Apple-nél iMessage, Facetime USA-ban az a de facto és üzleti érdekük a lock in, cserébe fasza is a minőség. Világ többi részén Whatsapp, FB Messenger az alap, üzleti érdekük a reklámos adatgyűjtős platformra bezárás. Kínában állami Wechat. Egyebek Viber, Telegram, Line, Teams, Skype. Most én és két másik kocka barátom hiába mondjuk a faszságoktól mentes Signal a szuper és azt kellene mindenkinek, ha az ismerősök nincsenek rajta, akkor én is kénytelen vagyok a fos adatbányász, reklámos Messenger gagyikat használni a fos tömörített képekkel.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz totron #193 üzenetére

    Erre reag,
    az Irfan 20+ eve tudja azt ami a mindennapokban kell.
    Faek egyszeru, a szokasos, mas kepnezokbe is meglevo funkciok mellett szamomra a panoráma kep keszites opcio mindent visz es ezt meg nem lattam semelyik mas alapfoku kepnezobe.
    Raadasul a funkcio parkattintasos kivitelu.
    De ugyanilyen egyszeruen lehet barmilyen formatumot barmilyenbe atalakitani, atmeretezni pixel, centimeter vagy % alapjan, arányosan vagy barmilyen beallitassal, szinmelyseg allitgatas, elessegallitas, a mentesi formatumok kánaánja minden letezo beállíthatósággal, es van hozza egy vagon plugin, nemelyik a nagyoktol atveve, Photoshop etc. Van benne TWAIN tamogatas azaz kozvetlenul a programba lehet szkennelni. Kép kivagasa, mentese, beillesztes vagyis mini Paint is.
    A kép osszes letezo parameteret lehet vele allitgatni. Barmilyen kepbol szabvany ikont csinalhatsz vele. Es sorolhatnam napestig.

    Az Irfan verhetetlen a maga területén. Tulmutat egy kepnezon fenyevekkel es mindezt dedos hulyek szamara is kezelheto kivitelbe tudja. Es mindezt 2 evtizede ugyhogy anno Irfan Skiljan bosnyák programozo egy etalont alkotott.

    [ Szerkesztve ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz totron #272 üzenetére

    Magát a DOS-t? Azt arra, hogy programokat futtassak alatta. Vagy úgy általában a gépet? Vagy mi a kérdés lényege?

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • doc

    nagyúr

    válasz totron #311 üzenetére

    en peldaul utolso DOS-os korszakomban jatszottam (nem 'potyogtem', DosNavigatorbol inditottam), fejlesztettem (C/C++-ban), zenet hallgattam a DOSos mp3-lejatszokkal. Utolso DOSom a hanyattatott sorsu Caldera/DrDOS/mittomenmi volt, ami mar tudott multitaskot, stb.

  • Gargouille

    őstag

    válasz totron #311 üzenetére

    Hát én akkoriban (92-ben kezdtem PC-zni) legtöbbet raytracing-el foglalkoztam, POV-Ray és Vivid-el toltam, meg Imagine programmal. Meg sokat rajzoltam Dpaint-ben is, illetve scripteket írtam. Persze mellette a szokásos mp3 készítés/hallgatás, másolgatás, játékok is mentek, illetve akkoriban mindenki magának építette a gépét, szóval jó sokat szerelgettem, konfigurálgattam. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák