Hirdetés

2017. október 22., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-16 11:55:48

Mobilarena

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1) Mate

Mate
(MODERÁTOR)

Köszi a tesztet! :)

(#2) Bodrik

Bodrik
(TOPIKGAZDA)
LOGOUT blog

Az Oneplus 3T topikját megnyitom :D

Vagyok aki vagyok...

(#3) szabyka95

szabyka95
(őstag)

...125 ezer forintért, és a 4T simán megéri a 40 eurós felárat...

[ Szerkesztve ]

(#4) batai15

batai15
(PH! félisten)

Jó telefon nagyon ez nem vitás,de igazán jöhetne ki egy 5 collos verzió, főleg úgy hogy egy nyamvadt egy kezes mód nincs a stock közeli androidban. Véleményem szerint nem is egy rancfelvart verzióval kellene ki jönni a oneplusnak hanem egy kisebb változattal .

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 3 pro eladó!

(#5) wesder

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Taplót olvastam :DDD

Bring us the girl and wipe away the debt

(#6) Bone123 válasza szabyka95 (#3) üzenetére

Bone123
(HÁZIGAZDA)

Ott még nem tartunk, úgyhogy 3T-re javítottuk. :R

(#7) Kocsó

Kocsó
(tag)

Köszönöm a tesztet! :K
De messze van még jan.2 :(((

''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#8) ittakary

ittakary
(PH! nagyúr)

Gyors teszt :K legjobb telefon a piacon kb

(#9) Cifu

Cifu
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Szürreális azért így tesztet olvasni.

1.: Hétfőn hajnali egykor nyitották meg a rendelői oldalt. Aki akkor gyorsan kattintott, az ma kapja meg a telefonját. Hétfő reggel már kifogytak a készletek, tegnap még 4 hetet írtak a 64GB-os, és 5 hetet a 128GB-os verzióra várható szállítási időnek. Most a magyar oldalon már nem is lehet rendelni. Ilyen telefonra vágysz? Szívás, egy ideig még max. használt piacról lesz...

2.: "van fakóarany is" -> helyesen: majd lesz fakó arany színben is. Nyitáskor nem volt, azóta sincs. Ki tudja mikor lesz.

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#10) kano

kano
(Topikgazda)

Ajjaj:
"Érdemes viszont egy kicsit a gyorstöltés negatív hatásairól beszélni. Sok-sok hét intenzív használat és rendszeres Dash-töltés után a nyáron tesztelt OnePlus 3 akkumulátora, így télire, mintha már kevésbé bírná a strapát. Nem tudom, készül-e komolyabb labori elemzés a mobilos gyorsöltés hatásairól az akkumulátor élettartamára, mindenesetre még mindig a lassabb töltés a legbiztosabb módja a hosszú élettartam biztosításának, ami egy zárt házas ketyerénél eléggé fontos szempont. Nem jelentős egyébként a képernyőidő visszaesése, és a belakott rendszer is befolyásolhatja a dolgot, mindenesetre érdemes volt megemlíteni."

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#11) Richie86

Richie86
(senior tag)

Köszi a tesztet! :)

Zsír ez a telefon (már a sima OP3 is tetszett).

(#12) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jó telefon, kár hogy külsőre nem jön be :(((

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#13) zezoka

zezoka
(őstag)

Meggyőző...

Lehet h vennem kéne! :)

[ Szerkesztve ]

(#14) ollie válasza ittakary (#8) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Nem a legjobb (bár nem marad el sokkal), de vitathatatlanul a legjobb ár/érték arányú.

*** move along citizen, nothing to see here ***

(#15) Phülöp

Phülöp
(őstag)

Az enyémet dec. 12-re ígérik, remélem, tudják tartani.

#Bone123: nagy dicséret az utolsó mondatért, tartalomtól és a cikk témájától függetlenül. Így kell szépen fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: www.phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

(#16) Obyboy

Obyboy
(őstag)

Ha megadná magát az OPO beneveznék egyre...

"Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint egy disznóval birkózni a sárban. Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."

(#17) EndR

EndR
(tag)

A képek..., hát nem is tudom. Belenagyítva számomra olajfestmény, ugyanúgy, mint a sima 3-nál. :U Nem értek egyet a dicsérettel. RAW-ban viszont valóban szépek.

Ezen kívül kifejezetten tetszik. :)

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9

(#18) Just_Reboot válasza ittakary (#8) üzenetére

Just_Reboot
(PH! addikt)

Árban esetleg...

Kétféle Nexus user létezik. Az egyik aki azért vett Nexust hogy ne kelljen romolnia, a másik pedig aki azért hogy tudjon. RIP Nexus...

(#19) A 2. Vesztes

A 2. Vesztes
(senior tag)

Régen volt ennyire színpatikus telefon a piacon, mint ez. Visszafogott, elegáns külső, bitang jó belső és száguldó szoftver..... :C

Hetfő hajnalba addig tököléztem a rendeléssel, hogy végül lebeszéltem magam róla, mostan meg már ha megrendelem, olyan soká fog megérkezni, hogy addig tuti kiad egy másik gyártó egy még jobb telót, ami még jobban teccik. Oszt majd bánhatom... :B

Micsoda problemszek.... :U

Köszi a tesztet, a zárómondat valóban felemelő volt, Bone! Csak így tovább! :R

Vuff!!

Iphone 7plus + HTC ONE M9+(RETIRED IRON-CLAD GENERAL) + Feketeszeder Q10 + Icipicipuha Lumia 5 + iPad Er2

(#20) totron válasza enginev3.0 (#12) üzenetére

totron
(fanatikus tag)

Mi jön hát be és ezen mi a baj?

(#22) Squirrel

Squirrel
(senior tag)

Nekem szallitas januar 3. 64 GB-os mar out of stock volt, igy maradt a 128-as plussz egy flip-cover melle. Ha nem akarom a gyorstoltovel tolteni, majd hogyan lehet lassabban? Hulye kerdes tudom, de ez az elso ilyen toltesu telefonom. Masik kerdes, a raapplikalt kepernyovedo folia meddig birja vajon?

A tesztet koszonom en is.

[ Szerkesztve ]

(#23) Juhaszatti válasza Squirrel (#22) üzenetére

Juhaszatti
(fanatikus tag)

Nekem az S7 Edgen az akkubeállításoknál simán ki lehet kapcsolni a gyorstöltést.
De eddig nem volt vele gondom amúgy, nem is melegszik túlzottan a telefon, eddig észrevehető negatív hatása nincs.
Persze ennek és a OnePlusnak más technológiával működik a gyorstöltése.

(#24) A 2. Vesztes válasza Duliee (#21) üzenetére

A 2. Vesztes
(senior tag)

Pedig mit filóztam rajta, hogy mellik lesz a tuti...... Nem jött be, köszi! :DDD

Vuff!

Iphone 7plus + HTC ONE M9+(RETIRED IRON-CLAD GENERAL) + Feketeszeder Q10 + Icipicipuha Lumia 5 + iPad Er2

(#25) Squirrel válasza Juhaszatti (#23) üzenetére

Squirrel
(senior tag)

Koszonom, majd megnezem akkor hatha itt is ki lehet szoftveresen kapcsolni. Ha ejszaka tolti az ember, ugyis teljesen mindegy, hogy 1 ora vagy 2 ora alatt toltodik fel.

(#26) Cifu válasza Squirrel (#22) üzenetére

Cifu
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Fogsz egy sima töltőfejet, és abba dugod az usb -> type c kábelt. Ennyi.

(#28) kano válasza Juhaszatti (#23) üzenetére

kano
(Topikgazda)

A Samsung a QC töltési technológiát használja amitől elviekben melegszik rendesen az akku, ha fullon tölt, az OP a Dash-t használja minél elvileg nem melegszik az akku és elvileg sokkal kímélőbb (lenne) minta QC. Ezt olvasva viszont kicsit meg vagyunk zavarodva. :F Neten sem olvasni ilyen tapasztalatokat...

Cifu
Pontosan. Ezért van még egy 1A-es Moto töltőfejem. :C

[ Szerkesztve ]

(#29) Cingáriusz

Cingáriusz
(senior tag)

Továbbra sincs infra, ezzel ki is esett nálam. Januárban szerintem Mate 9-est veszek :)

(#30) Juhaszatti válasza kano (#28) üzenetére

Juhaszatti
(fanatikus tag)

Nálam a Samsungnál inkább az adapter ami melegszik rendesen egy idő után, de a telefon még vastag fliptokban sem túlzóan.
Ez az első gyorstöltéses telefonom, a többivel nincs tapasztalatom.

(#31) DamianB

DamianB
(kvázi-tag)

Gyerekek ez egy álom sokkal jobb mint vártam köszönöm a sok infót. :R :C :))

(#32) Romvr

Romvr
(őstag)

Ironikus dolog a Fény utcát fotózni este a sötétben. Tetszett ez az easter egg :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#33) metal01

metal01
(őstag)

Akkor itt nekünk már alap az F2FS? Illetve a gyorstöltés tényleg nyírja az akkut, mint ahogy a tesztben írva vagyon? Ki lehet amúgy kapcsolni valahol a gyorstöltést?

(#34) motoflug

motoflug
(őstag)

Na erre cserélném az almát. Ha tudni fogja a 240fps-t. :)

(#35) Cifu válasza metal01 (#33) üzenetére

Cifu
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Akkor itt nekünk már alap az F2FS?

Úgy olvastam, hogy igen.

Illetve a gyorstöltés tényleg nyírja az akkut, mint ahogy a tesztben írva vagyon?

Az elmúlt fél órában googliztam rá keményen. Nem egyértelmű, sokan egyáltalán nem tapasztalnak problémát, páran igen. Hivatalosan egyébként nem okozhat problémát, pont azért "lassít be" a töltés az utolsó ~10-15%-nál, hogy kevésbé vegye igénybe az aksit...

Ki lehet amúgy kapcsolni valahol a gyorstöltést?

Lent már írtuk.

A Dash gyorstöltéshez Dash töltőfej kell. Ha nem Dash töltőfejjel töltöd, akkor értelemszerűen nem gyorstöltéssel töltöd.

Nekem most hozták meg - haza. Szóval majd este kilenc fele kezembe is foghatom...

[ Szerkesztve ]

(#36) lezuvius

lezuvius
(őstag)

Jò kis teló a teszt alapjàn de majd èlõben kiderül mennyire is van egybe :)

Töltès tèmàhoz annyit, hogy jól tud jönni a gyorstöltès ha napközben kell egy kis nafta a telónak, de estère semmikèppen sem ajànlatos.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#37) ittakary

ittakary
(PH! nagyúr)

BONE! szerintem a tesztben megemlíteni ezt hogy a gyorstöltés káros az akksira a LEGNAGYOBB marhaság volt...

amióta kijött a cikk, itt a teszt alatt és a sima OP3 topikjában is megy a jajveszékelés és sikongatás, hogy "naénmegmondtam!" "szarazegésztönkrefogmenni!" :U

MINDEN töltés káros az akksira és minden akksinál észrevehető kapacitáscsökkenés... és nem az OP3 gyorstöltőjének a sajátossága.

Semmi baj nincs a Dash Charge-dzsal!

(#38) Bone123 válasza metal01 (#33) üzenetére

Bone123
(HÁZIGAZDA)

Azért nem jelentettem ki, hogy a gyorstöltés rontja az élettartamot, csak a tapasztalataimat írtam le a OnePlus 3 kapcsán, és hogy szívesen olvasnék egy konkrét elemzést erről.

A Dash Charge-ot sem kritizáltam, szerintem szuper dolog.

[ Szerkesztve ]

(#39) G4bi89 válasza Squirrel (#25) üzenetére

G4bi89
(senior tag)

Egyelőre nem lehet kikapcsolni szoftveresen. Én nekem egy sima Op3 - am van, de pont a fent említett dolog miatt nem töltőm a gyári töltőfejjel. (csak ha nagyon muszáj - eddig ez 2x fordult elő az 1 hónap alatt mióta meg van)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3 - Unofficial LineageOS 14.1 - Sultan | Oneplus One - LineageOS 14.1 | Google Nexus7 - AOSP 7.1.2 |

(#40) kano válasza G4bi89 (#39) üzenetére

kano
(Topikgazda)

Kérdés, hogy tényleg rontja-e? Mérésekkel is alá lehetne-e támasztani (persze ezt soha sem fogjuk megtudni)?

(#41) Squirrel válasza ittakary (#37) üzenetére

Squirrel
(senior tag)

Szerintem nem specifikusan a Dash Charge-dzsal van gondjuk az embereknek (nekem legalabbis biztos nem), hanem magaval a gyorstoltessel. Ez mar korabban is volt tema es nem csak O+ os topikban. En is azon a velemenyen lennek, hogy nappal ha merul a telo es hasznalnam, rateszem majd siman a gyorstoltesre, de ha este toltom, akkor beszerzek egy egyszeru toltot.

Cifu es G4bi89: koszonom a valaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#42) S e t h

S e t h
(PH! kedvence)

Kategóriájában nagyon jó ár-érték arányú készülék.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43) Bone123

Bone123
(HÁZIGAZDA)

Az egyértelműsítés végett módosítottam a részt, hogy ne legyen félreérzelmezhető. Szó nincs arról, hogy a Dash Charge kapcsán bármi konkrétumot kijelentettem volna, csak leírtam, hogy a OnePlus 3 esetében mit tapasztaltam, akár van összefüggés, akár nincs. Kéretik tehát a részt nem a gyorstöltés kritikájaként értelmezni, inkább apróbb lábjegyzetként.

(#44) PowerBuldog

PowerBuldog
(PH! addikt)

Megjelenése óta OP3-am van, minden nap Dash-el töltöm, van hogy 2x is mert eljátszom a kraftot belőle. Még egyáltalán nem tapasztaltam teljesítmény csökkentést az aksiban. Simán megvan 4.5 SOT játékkal (mortal kombat és más 3D), ha nem csesztetem akkor van hogy 1.5-2 napot is elmegy.

Shop.Builder - Mi arra gyúrunk, hogy Te izmos legyél!

(#45) Supernova555

No ide is csatlakozom,hétfőn 11:30-kor megrendeltem,a 128 Gb-ost. :DD
December hónap végére talán megjön. :F

Nagy János

(#46) kano válasza Bone123 (#43) üzenetére

kano
(Topikgazda)

Köszönjük! :R
Én személy szerint is aggódom a gyorstöltés miatt, de eddig ugye az volt beharangozva a gyártó részéről, hogy ez nem káros az akksinak.
Kíváncsi lennék ezzel kapcsolatosan tényleges adatokra is egy tesztpadról.... :K

(#47) djkakukk

djkakukk
(fanatikus tag)

Mivel - ha jól tudom - én vagyok itt a leghülyébb, így mindenki fenntartással, és lekezeléssel olvassa soraimat.

------------------------------------

Én azt vettem észre (az OPPO Find 7-tel ellentétben, ott nem volt semmilyen ilyesfajta gyengülés), hogy ennek a Dash Charge-nek a működése olyan, hogy sok-sok töltés után csökkenti az aksi működési élettartamát, majd rövid stagnálás után ismételten hosszabb ideig bírja egy töltéssel.
Hogy visszaáll-e a régi értékre, az nem valószínű, de mindenképpen növekszik.

Meiner Meinung nach...

HAJRÁ CSALÓK! MIATTATOK KITILTANAK - TEHÁT A HARDVERAPRÓ A CSALÓK PÁRTJÁN ÁLL!

(#48) kano válasza djkakukk (#47) üzenetére

kano
(Topikgazda)

A Find 7 tudta a Vooc töltést már (ez ugye ugyan az mint a Dash)?

(#49) DamianB válasza Bone123 (#43) üzenetére

DamianB
(kvázi-tag)

Jól oda raktad Bone köszi a tesztet.
A rajta lévő fólia jó minőségű viszont alsó felső széleken nagyon kicsit levegős gondolom a 2.5 D miatt. A tok nagyon király jól néz ki viszont papír vékony nem tudom mennyire védi meg ha le esne.

[ Szerkesztve ]

(#50) B.Gaboo

B.Gaboo
(kvázi-tag)

Közben OP3-ra be is futott a Nougat beta. :C egyelőre minden rendben vele.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.