Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz saxus #37 üzenetére

    Nem is hasznalom a virtual desktop jellegu megoldasokat..
    akkor meg miert kell rajta kiakadni? :F nem is latod hogy van, ha nem hasznalod...

    Linux, mint desktop: hat nezd, egy olyan rendszer, amit utolag probalnak atganyolni (X.org) a desktop igenyeknek, mintdezt barmifele egyseges konzisztens felulet nelkul* (szedett-vedett mindenfele program, ami vagy integralodik valamelyik nagyobb DE-be, vagy nem. Freedesktop kezdemenyezesekrol nem is beszelve),
    mi az hogy utolag atganyolni? :F nagyon nem vagy kepben, az X egy 25 eve (!!) kialakitott szabvany, amikor a MS meg csak a windows 1.0-nak nevezett hulladek filekezelojet fejlesztgette
    valoban nincs kobe vesett, 'ez van ezt kell szeretni' felulet. a nagyobb disztrok altalaban KDE-t vagy gnome-ot valasztanak, olyan temat hasznalva ami ugyanugy nez ki minden toolkit eseteben (pl. egy Gnome-os Ubuntun ugyanugy nez ki a GTK-s mint egy KDE-s program)

    tovabba a hangrendszer akkora egy kaosz, hogy az hihetetlen...
    ebben teljesen igazat kell hogy adjak, audio teren eleg nagy a katasztrofa (bar komoly audio alkalmazasokhoz meg mindig a Realtime Linux kernel az egyik legjobb megoldas ;) )
    az uj divat, a PulseAudio lehet hogy jo lesz idovel, de most meg nagyon f*s :(

    Nameg, ameddig nem egy termek modellben gondolkodnak, addig nehez is lesz egy osszecsiszolt rendszert osszerakni.
    nagyon remelem, hogy soha nem lesz 'egy igaz, udvozito ut' -fele megoldas a Linuxban, pont attol (is) lesz olyan jo, hogy rugalmas.

    pl. OSX-n meg tudtak oldani, h a cmd+c/v ugyanugy mukodjon egy terminalban, mint linuxon. Linuxon erre miert nem kepes senki?
    nem ertem mire gondolsz... az a baj, hogy Linuxon nem alma+c/v kombinacio a copy/paste? amugy a copy/paste talan az egyetlen dolog, ami meg hianyzik nekem OSX-bol, nagyon megszoktam Linux alatt a villamgyors 'kijelol/kozepso klikk' megoldast, a 'kijelol+CMD+C/CMD+V' baromi lassu es maceras :(

    Utazas: miert is kellene nekem folyton utaznom? Egyebkent is, ha munkarol van szo, notibol inkabb kossz nem.
    nem mondtam hogy kell, en pl. rengeteget utazom, szoval nalam ez is eros szempont, ami sokmindent befolyasol
    de mi a gondod a notebook-kal? az is ugyanugy szamitogep mint az asztali. az a baj hogy kisebb helyen elfer, vagy hogy kevesebbet fogyaszt? esetleg az, hogy viheted magaddal barhova?

    Dock: zavaroan lassit a munkaban az elrejtes. Masik, hogy nem tudom te milyen talcat neztel (Win7-st is le lehet kicsinyiteni), de nem kisebb.
    elrejteni en sem szoktam, bar olyan gyakran hasznalni sem (a virt. desktopok + expose meg a spotlight miatt szinte felesleges, a kuka meg a downloads mappa az amiket leginkabb hasznalok rajta)
    hat, a dock-ot minimum meretre huzva alig latom az ikonokat, ennel hova legyen meg kisebb? :S

    Az meg kulon vicces, hgy a dock melletti terulet gyakorlatilag kihasznalatlan pontja a kepernyonek egy teljes mereture nagyitott ablak eseten.
    miert, a windows talca uresen allo resze nem ugyanigy kihasznalatlan?

    Linux addig hasznalhato, ameddig nem kell X-t inditani rajta. Pont.
    LOL :D :D
    Pont.
    azert aruld mar el nekem, mi a franc bajod van az X-szel?

Új hozzászólás Aktív témák