Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saxus

    csendes tag

    válasz doc #30 üzenetére

    Nem is hasznalom a virtual desktop jellegu megoldasokat.. :)

    Linux, mint desktop: hat nezd, egy olyan rendszer, amit utolag probalnak atganyolni (X.org) a desktop igenyeknek, mintdezt barmifele egyseges konzisztens felulet nelkul* (szedett-vedett mindenfele program, ami vagy integralodik valamelyik nagyobb DE-be, vagy nem. Freedesktop kezdemenyezesekrol nem is beszelve), tovabba a hangrendszer akkora egy kaosz, hogy az hihetetlen... Nameg, ameddig nem egy termek modellben gondolkodnak, addig nehez is lesz egy osszecsiszolt rendszert osszerakni.

    Es nem, a mostansag divatos Ubuntu attol, hogy csinalnak egy OSX kopi feluletet, attol meg nem lesz desktop OS.

    * pl. OSX-n meg tudtak oldani, h a cmd+c/v ugyanugy mukodjon egy terminalban, mint linuxon. Linuxon erre miert nem kepes senki? Sok ilyen kis aprosag.

    Utazas: miert is kellene nekem folyton utaznom? :) Egyebkent is, ha munkarol van szo, notibol inkabb kossz nem.

    Dock: zavaroan lassit a munkaban az elrejtes. Masik, hogy nem tudom te milyen talcat neztel (Win7-st is le lehet kicsinyiteni), de nem kisebb. Az meg kulon vicces, hgy a dock melletti terulet gyakorlatilag kihasznalatlan pontja a kepernyonek egy teljes mereture nagyitott ablak eseten. Ezert van nekem oldalt, ott meg mindig kevesebb helyet foglal.

Új hozzászólás Aktív témák