Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saxus

    csendes tag

    válasz doc #42 üzenetére

    "mi az hogy utolag atganyolni? "
    "azert aruld mar el nekem, mi a franc bajod van az X-szel?"

    Lassu, bloated, instabil, nem elegge reszponziv es szimplan nem a mai desktop igenyek alapjan kezdtek el tervezni. Anno az X11-t Unixos _munka_allomasokra kezdtek el tervezni, szo nem volt a mai desktop igenyekre jellemzo dolgokra. Masreszt a mai igenyekhez nem epp a leg megfelelobb a kliens-szerver felepites. Feleslegesen lassit es csak plusz problemakat general.

    Tovabba masik nagy baja az X-nek es a raepulo dolgoknak, hogy nincs egy egyseges keretbe osszecsiszolva, hanem nagyon elesen szetvalik az X, az ablakkezelo (itt is utolag lett hozzareszelve a kompozit rendering, raadasul vannak dolgok, amiket mai napig nem tud, ami miatt lassu pl. a flash player is), es a GUI toolkit. Szep meg jo a boseg zavara, csak desktopon en nem legozni akarok, hanem hasznalni.

    Azon kivul vannak benne eleg ganysagok is nehol, pl. for ciklusban bytenkent masolas, stb.

    Tovabba sok fejleszto szidja, hogy egy nagy bloated, reg ki kellett volna dobni es alapjaiban ujragondolni az egeszet de legalabbis egy alapos kodtisztitast csinalni rajta.

    "az a baj, hogy Linuxon nem alma+c/v kombinacio a copy/paste?"

    Nem a kiosztassal van bajom, az, hogy nincs rendszerszintu vagolap, ami minden szoftverben egysegesen mukodne. Nem ertem, hogy egy terminal emulatornak, ami ugyanugy grafikus feluleten fut, miert kellene mashogy mukodnie, mint pl. egy OpenOffice.org. De ez az inkonzisztencia sok egyeb programra jellemzo (ezt egyebkent legjobban az OSX-n oldottak meg, meg ott valahogy jobban be is tartjak az UI design ajanlasokat. Gondolok itt ilyenekre, hogy _minden_ programban cmd+, a beallitasok, menuben ugyanott talalom, stb. Windowson is sikitofaszt tudok kapni attol, ha valaki ujitani akar, de valami okorseget. -- Errol egyebkent a szemelyes kedvencemet mult heten melohelyen talaltam: fejlesztgetunk valamit, aminek kapcsolodnia kell egy ugyviteli rendszerhez. Nezzuk munkatarssal az ugyviteli rendszert, aztan rakattintok egy legordulo menu lefele nyilara. Erre elojon egy uj ablak. Agyfasz.)

    "hat, a dock-ot minimum meretre huzva alig latom az ikonokat, ennel hova legyen meg kisebb? :S"

    A mellette levo teruletre gondolok. Jo, oke, dock is szelesedik, ha tobb bazart lekicsinyitek. Egyebkent Win7-n nekem kb. 100 pixel hijan ki van pakolva ikonok a talcara. Szinte hozza se nyulok a start menuhoz. (Ha nem felejtem el, csinalok screenshotot).

Új hozzászólás Aktív témák