Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-04-28 22:41:20

Mobilarena

A telefonnak a teszt megjelenése előtt volt egy másik topikja, ha valamit keresel, érdemes ott is utána nézni. HTC U11+ a szükséges plusz

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1) Szakiii

Szakiii
(PH! addikt)

Elég jó lett, a kijelzőért kár. :) A napfényben való láthatóság azért nem kicsit fontos.

(#2) cezarlacrone

cezarlacrone
(fanatikus tag)

Vaskosnak tűnik a fotókon. Lehet csak benézem.

(#3) san01

san01
(PH! addikt)

Egy kamerával hozzá a P20 3 kamerás képeit. Az új U12 szerintem mindenkit verni fog.

Amúgy egy kis fejlesztés jó lenne a cikkekhez, mondjuk összehasonlítani a képeket más telefonnal készült képekkel.

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#4) leslien

leslien
(PH! kedvence)

ha nem lenne Pixel 2 XL akkor ettől jobb választást nem találnék.. vajon a Google miért az Lg választotta annak idején ez helyett? persze én nagyon őrülök jelen állapotnak, csak kíváncsi lennék h mi volt az a +...?!

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?....

(#5) jacis

jacis
(PH! nagyúr)

"A megkésett kávamentes csúcsmobillal" - Miért kávamentes ez?

Samsung Galaxy S7e

(#6) Korbel78 válasza san01 (#3) üzenetére

Korbel78
(fanatikus tag)

Amúgy egy kis fejlesztés jó lenne a cikkekhez, mondjuk összehasonlítani a képeket más telefonnal készült képekkel
+1 :K

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#7) Szakiii válasza leslien (#4) üzenetére

Szakiii
(PH! addikt)

LG olcsóbb megoldás szerintem.

(#8) Juhaszatti

Juhaszatti
(senior tag)

Pofás telefon, jó rendszerrel jó kamerával, de az a kijelző sajnos kiábrándító. Jó lenne ha csak a tesztelt készülékkel lenne probléma, és nem az egész széria ilyen...de ez sajnos valószerűtlen.

(#9) Millerchris

Millerchris
(tag)

Ez igen! Hajrá HTC! Sok ilyet és újra az élvonalban lesznek.

Telefonon mindig hamarabb elérsz: 0620-544-6192

(#10) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Mi az az éjszakai kamera? :Y

És mindez szépen elrontva egy ips kijelzővel :W :W :W

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#11) spawn21

spawn21
(PH! kedvence)

Nagyon érdekes , valamiért látom napfényben. Persze lehetne erősebb a fényerő. Nemhiába választottam őt :)

"pixel 3"

(#12) Divinity

Divinity
(senior tag)

Ha egy oled kijelző belefért volna akkor nem igazán lenne párja. :))
Na majd hátha az U12+ !

.sign{ display: none; }

(#13) Doki42

Doki42
(fanatikus tag)

Nekem kell!!!
Ja nem az anyegin megmondta....

(#14) Kobun1980 válasza spawn21 (#11) üzenetére

Kobun1980
(fanatikus tag)

Detto.

Érdekes lett a teszt nekem is.
Aki aktívan használja, az nem feltétlenül ért egyet a negativumokkal, mint a kijelzo fenyereje napfényben, vagy az akku állapota. (nemhiába raktam fel mások mellett én is, hogy mennyit bírt az akksi).
Lehet, hogy valami app fogta vissza ezt is..
Nyilván csak elnézem a hibáit, mert fanboy vagyok :P

(#15) Crafter32

Crafter32
(őstag)

Örülök, hogy HTC nem adja fel, de ők is olyan, mint a Sony: Szinte biztos, hogy elcseszik valahol szándékosan. Benne van a génekben nekik vagy nem is tudom...

(#16) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Elsőnek két kört futnék. Az egyik. Marha jó ötlet a kameránál a beágyazott videó. Az se rossz, ha új böngészőfülön nyitja meg, de halálra idegesít, amikor csak letöltődik a vinyóra, aztán úgy kell megnézni. Szóval ha beszélhetek a többiek nevében annyiszor veregessétek vállon Bone-t, ahányan hozzászólnak a cikkhez. A kivétel majd mínuszol.
Kettő. Mindig túlzásnak éreztem azokat a reakciókat, akik egy bizonyos kedvezőtlen részlet miatt (amit elsőnek néznek meg a tesztben) nem olvassák el a cikket. Jack elhagyás, kamera, Ram mennyiség stb. De most én is majdnem így tettem. Ez a kijelző. Az hogy kint még árnyékban is alig látszik a 30 ezres kategóriában is elfogadhatatlan már (2017 és 2018), nem hogy a csúcskategóriában.

Amúgy nagyon szép a telefon, a hardver jó, a kamera nekem tetszik. Tetszik, hogy a színeket természetesen hagyja, nem színezi, mint a Huawei P20 Pro vagy a Samsung akármelyik. Annak pedig mindig örülök, hogy a beszélgetési hangminőség csak nagyon ritkán marad ki a tesztekből. Nem csak Bone cikkjeiből, hanem a többiből sem hiányzik, csak ritkán.

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#17) mirtex

mirtex
(lelkes újonc)

Ilyen telóm van pár hete, és vitáznék a kijelző minőségével.
Lehet, hogy ha odatennénk egy másik teló mellée, akkor zongorázni lehetne a különbséget, de amióta megvan a teló, nem volt egyszer sem olyan, hogy nem láttam volna a kijelzőt a napon (jó egyszer volt, amikor bekapcsolt az energiatakarékos mód 20%-nál. Akkor tényleg nem láttam semmit).

Jogos kritika az üzemidő. A mobile network standby process zabálja a telefont, amit kis utánanézéssel ki lehet javítani - nekem sikerült is - ám néhány nappal később visszajött.

A biztonsági frissítéseket nem kapkodja el sajnos a gyártó. Nálam is még mindig decemberi a security fix.

Az a translucent hátlap nagyon menőn néz ki a reklámképeken - azért is vettem olyat -, de a valóságban igencsak parasztvakítás. Az NFC látszik mindig, de a fényes hátlap miatt kb ennyi, amit láthatunk.

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#18) joey04

joey04
(Jómunkásember)

kár a kijelzőért. meg elég magas az ár.

Bazinga!

(#19) Ádám16

Ádám16
(őstag)

Nagyon szép, nagyon HTC. Simán kéne egy S9 helyett is akár. Verőfényes napsütésben max zenét szoktam léptetni, akármilyen is legyen a telefonom kijelzője, úgyhogy engem az nem zavar.
A kamera is elég b@szó lett. :K

(#20) Aryon87

Aryon87
(PH! nagyúr)

Érdekes, hogy a sima u11 kijelzője is le volt húzva, ennek ellenére a tűző napsütésben is kiválóan láttam a tartalmat. Talán fotózáskor kellett maxra húznom a fényerőt, de mikor a nap telibeverte a kijelzőt, nem kellett áryákot vessek hogy láthassam. Szerintem ennél sem lesz különb.
Nagyon tetszik a teló, simán bevállalnám a Mate10Pro helyébe, csak számos funkcióról kellene lemondanom érte. De a kameráját a legjobbnak tartom, ahogy a tesóét is (+ Pixelek), a többi kullog ezek után szép libasorban. Tavaly a Görög nyaraláson több 100 kép készült, élmény visszanézni őket. Decemberben dillemma lesz nekem, hogy mire váltsak.. Mert az U12+ se lesz piskóta a Mate20Pro mellett ha ezt az irányzatot folytatják..

Samsung S9+ & Huawei P9

(#21) Juhaszatti

Juhaszatti
(senior tag)

Megnéztem 1-2 régebbi tesztet viszonyítási alapnak, és feltűnt hogy pl az S5 kijelzője mindössze 302 nites fényerőt tud, de meg sincs említve hogy kevés lenne. Sőt, "nem nagyon tudok belekötni a megjelenítőbe" van írva.
Ebből 2 következtetést tudok levonni.
- Iszonyú sokat romlott a szemünk 4 év alatt ha a 302 nit teljesen megfelelt, a 372/460-at pedig már nem is látjuk
- Megnőttek az elvárásaink, és hozzászoktunk a jóhoz

Félreértés ne essék, rám is vonatkozik a második következtetés, az én telefonom 560/777 nitet tud, és sokkal lejjebb már nem adnám. Csak érdekes dolgok ezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) jacis válasza Juhaszatti (#21) üzenetére

jacis
(PH! nagyúr)

Fejlődik a technológia és a jelen állapothoz mérik nem a 3 évvel ezelőttihez.

Samsung Galaxy S7e

(#23) Shyciii

Shyciii
(PH! addikt)

Én viszont meg tudom erősíteni a kijelző fényerejének gyengeségét. Valóban túl acélos. Xiaomi Mi Mix 2-vel összevetve meg különösen látszott. Mondjuk más is, mert a Xiaomi Mi Mix 2-höz képest elég nagy darab lett az U11+, pedig ugyanaz a kijelzőméret. Kamera tényleg jó képeket csinál, és akksiban is gyengébb Mi Mix 2-höz hasonlítva (mondjuk Oneplus 5T-hez is), de egyszerűen nincs azaz Isten, hogy ilyen hibákkal ennyiért U11+-ra váltsak.

(#24) Juhaszatti válasza jacis (#22) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Itt nem mérték semmihez, erre reflektáltam:

"Az a helyzet, hogy a Super LCD6 megjelenítő még az automata módban biztosított extrával együtt sem elég világos napfény alatt, hogy bármit látni lehessen a tartalmakból, árnyékban is épp csak valamit lehet kivenni."

De mint mondtam, szerintem is lehetne jobb.

(#25) balazs1022

balazs1022
(őstag)

Lassan mar trendet csinalunk abbol ha nem amoled van egy telefonban. Kb ugy ra van ez a technologia eroltetve a telefonokra mint a notch, vagy h nincs 3.5mm-es jack.
Egy IPS mindenre eleg, valusaghubb es orokelet +1 ev amit ezek a kijelzok kibirnak.
Ugy latom ezt a mai korosztalyt a trendek es marketing befolyasolja. Legyen minden tulszaturalt meg a fejhallgato melyorientalt, a kepek meg tulelesitettek. Komolyan bem ertem h ez kell a mai embereknek?...
Es ha vmi már kimarad akkor le van f*sozva az adott telefon.

Tudom... az amoled az jobb...

Egyebkent egesz jo lett ez a htc. Nem szeretem a markat, de ezen meg en is elgondolkodnek. :)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#26) san01 válasza joey04 (#18) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Blabla, HTC Klub-ban 629 euró ~195 ezer Ft.

(#27) Moz

Moz
(PH! nagyúr)

Igen betyár a kamera!

Instagram : https://bit.ly/2PSpeTF

(#28) Aryon87 válasza Moz (#27) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Bezony. Múltkori minitesztemnél ülve hagyta az akkor aktuális Note8-amat. (meglepődtem volna ha nem úgy lett volna)

Mellesleg U11-hez képest sokkal kompaktabb a plus. Nagyon bejött akkor, most is elkapott egy "kell azonnal" érzés :D

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#29) blagolf

blagolf
(senior tag)

A fényképező már most veri a többi gyártóét. Remélem az U12-vel minden rendben lesz, bár én ebbe sem tudok belekötni.

Üdv, Zoli

(#30) spawn21 válasza san01 (#26) üzenetére

spawn21
(PH! kedvence)

Túl drága, ingyen kellene adni :)

"pixel 3"

(#31) fornettisuti

fornettisuti
(PH! addikt)

Ennyire nagylátószögű lenne a kamera, hogy az épületek, függőleges tárgyak majdnem 45°-ban megdőlnek a képeken?
Ez így gáz.

Samsung S7 - LG Gpad 8.3 - Xiaomi MiBand2

(#32) petamas

petamas
(újonc)

Sziasztok!

Nekem U11-em van, ami hardveresen teljesen megegyezik a +-al, tudomásom szerint (kivéve képernyő arány). A kijelző körüli negatív kijelentéseknek csak szigorú összehasonlítás mellett van alapja, én túlzásnak érzem. Valóban, ma már a csúcsmodellekben illik OLED technológiát használni, de ennyi. A hétköznapi gyakorlatban azonban én semmi hátrányát nem érzem az állítólag sötét képernyőnek, pedig mostanában gyönyörű idő van. A képe pedig nekem nagyon szép, ha kell a szín is kalibrálható.
A fotózási képessége pedig tényleg mindent megér.

[ Szerkesztve ]

(#33) janeszgol válasza Juhaszatti (#21) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Nos, lehet valaki leírja alatt, de gondoltam válaszolok. A kijelzőket két csoportra bontjuk: Amoled és LCD. A kettőhöz más-más fényerősségprofil tartozik. Az LCD-t még kettő vesszük: matt és fényes. Nem mindegy. Egy matt LCD 400 nit elég kintre, fényesbevonatú kijelzőn nem. Az S5 ha rá tűz a nap, neheze olvasható. Ha nem tűz rá közvetlen, akkor verőfényes szórt napsütésben is olvasható.

(#34) balazs1022 válasza fornettisuti (#31) üzenetére

balazs1022
(őstag)

Ez mindegyik telefonra igaz. Latszik h ugy fotozott bone123, hogy ha a tema a kép also 1/3-ára kerult. Probald ki te is h ugy fotozol, h a kep felso 2/3-adat az egbolt tölti ki -> Neked is dőlni fognak az epuletek.

[ Szerkesztve ]

(#35) Juhaszatti válasza balazs1022 (#25) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

A túlszaturáltság nem kijelzőtechnológia függő. A Samsung amoledjei például a legjobban kalibrált kijelzők között vannak a piacon.
Náluk például 4 féle kijelzőprofil közül választhatsz, amik között tényleg akad túlszaturált, de ott az Adobe RGB módja is, aminél pontosabban kalibrált és élethűbb nem sok van.
Valószínűleg nem véletlenül marad bent a telefonokban az előbbi lehetőség is, sajnos vagy nem sajnos sokan szeretik a túlhúzott színeket. Kíváncsi lennék hányan használják valósághűbb, és hányan túlszaturáltabb beállításon.

(#36) ghiottone válasza petamas (#32) üzenetére

ghiottone
(PH! kedvence)

Az U11 panelja nagyobb fényerejű, mint a Plus verzióé.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui) - Moto Z2 Force -- 20 EUR kedvezmény OnePlus tartozékokra: https://goo.gl/jcrem7

(#37) balazs1022 válasza Juhaszatti (#35) üzenetére

balazs1022
(őstag)

Persze, ismerem a kalibracioit, de nalam akkor sem allja meg a szinhuseget. Egyszeruen ha mar mas szogbol nezem atcsusznak a szinek mas arnyalatba (ugymond szivarvanyosodik). A masik dolog még mindig a beegessel kapcsolatos.
Techologiajabol adodoan ezek mindig is beegesre hajlamosak lesznek. Persze akik nem 2-3 evig hasznalnak egy telefont annak mind1 is. Tul ad rajta mielott barmi baja lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38) Juhaszatti válasza janeszgol (#33) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Az amoled és LCD közti különbségekkel tisztában vagyok, de nemigazán találkoztam még matt kijelzőjű telefonnal. Sok ilyen lehet a piacon?

(#39) janeszgol válasza petamas (#32) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Dehogy kell mindenbe Oled. Lásd Sony. Hosszú évek óta nagyon nagy fényerősségű LCD-t használ. Kint tökéletesen olvashatók. Igaz cserébe eszi az akkut rendesen, bár így se maradnak el az átlagtól. (Innen is látszik, hogy nagyon jó minőségű akkukat használ a Sony.)

(#40) Juhaszatti válasza balazs1022 (#37) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Újabb amoledeken ezzel a szivárványosodási jelenséggel még nem találkoztam. IPS-en igen, bár az tény hogy abból meg 2014-es volt utoljára tartósan a kezemben.
A beégés más kérdés, nálam is égett már be, elég extrém felhasználási mód mellett, de nem feltétlenül kell hozzá az sem.

Na de hogy ne csak offoljak, ez az U11+ lett volna az egyik esélyes az esetleges őszi telefonváltásomkor. Még mindig nagyon szimpatikus, de vannak dolgok amik eltántoríthatnak, a kijelző is ilyen.

(#41) Herreløse válasza Aryon87 (#28) üzenetére

Herreløse
(PH! kedvence)

Akkor ez is meg lesz neked. :D

Én már meggyógyultam... :D

[ Szerkesztve ]

"...Mindenki panaszkodik a pénz hiánya miatt,de az ész hiánya miatt soha senki..."

(#42) Aryon87 válasza Herreløse (#41) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

En is kezdek kigyogyulni mar, csak az erzes megvan, de nem valtok semmikepp. Tul sok extra van a mostaniban, pedig nem ketseges, hogy az U11/+ joval magasabb szinten van, ezt elismerem, holott a jelenlegi telom se piskota:)

Samsung S9+ & Huawei P9

(#43) petamas válasza balazs1022 (#34) üzenetére

petamas
(újonc)

Tudomásul kell venni, hogy a piacon kevés gyártó képes OLED paneleket előállítani (kettő?), ezt ezek szerint nem mindenki tudja/akarja felvállalni. Az Apple is csak most adta be a derekát. Sokan még megpróbálnak a régebbi technológiából kihozni, amit lehet.
Ugyanez igaz a kávamentesítésre és egyéb hardveres hókuszpókuszokra. Ez versenyhátrány, viszont beláthatjuk, hogy a legtöbb csak humbug, gyakorlati haszna nem sok van (pl. notch).

(#44) rlaci2 válasza leslien (#4) üzenetére

rlaci2
(őstag)

+1

(#45) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

Nálam a kijelző a legfontosabb, ennek esélye nincs.

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#46) Vikthor

Vikthor
(PH! nagyúr)

Sajnos nem győzött meg, marad a Nokia 9-es mikor megjelenik, abban tisztességes hardver és 3,5mm jack eleve van.

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#47) Bossi

Bossi
(őstag)

Nekem volt már U11 Plus készülékem minőségi és valóban kamerában az iPhone X, S9 + sincs sehol.
Sajnos a kijelző valóban nem a legjobb a piacon, de korántsem szar...
Az tény, hogy üzemidőben sem erős a 4000 akku ellenére, de az átlagot azért hozza jó készülék, kicsit sajnálom, hogy eladtam.

(#48) doooo válasza Juhaszatti (#21) üzenetére

doooo
(őstag)

Az a 302 nit nem volt igaz, mindenhol máshol többet írtak. Nézd meg mondjuk DisplayMate-en. De mint mondtam, azon kívüli helyeken is többet írtak. Irreálisan alacsony érték a 302 (és a szemünk sem hazudott, amikor nem tűnt olyan sötétnek a képernyő, mint amilyet az az érték indokolna).

Más: Ha tényleg csak a szükséges helyeken változtatnak az U12+-ban, akkor nagyon el fogok gondolkodni rajta telefoncsere előtt (ami M8 óta nem fordult elő)! Mondjuk ennyi elég is lenne: plusz egy kamera a zoom miatt, és OLED képernyő.

(#49) san01 válasza doooo (#48) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Plusz 1 kamera lesz mind a két oldalon, de OLED kizárt. Saját LCD kijelzőjét nyomja a HTC.

(#50) spawn21 válasza san01 (#49) üzenetére

spawn21
(PH! kedvence)

Ha fél tudják tornázni 600-700 nitre, szerintem sokan elégedettek lennének

"pixel 3"

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.