Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Juhaszatti #21 üzenetére

    Az a 302 nit nem volt igaz, mindenhol máshol többet írtak. Nézd meg mondjuk DisplayMate-en. De mint mondtam, azon kívüli helyeken is többet írtak. Irreálisan alacsony érték a 302 (és a szemünk sem hazudott, amikor nem tűnt olyan sötétnek a képernyő, mint amilyet az az érték indokolna).

    Más: Ha tényleg csak a szükséges helyeken változtatnak az U12+-ban, akkor nagyon el fogok gondolkodni rajta telefoncsere előtt (ami M8 óta nem fordult elő)! Mondjuk ennyi elég is lenne: plusz egy kamera a zoom miatt, és OLED képernyő.

  • doooo

    veterán

    válasz CptAdamica #49 üzenetére

    Tudom, de hátha... :P Bár ha nagyon jó ajánlat lenne, természetesen ki lehetne bírni egy jó LCD-vel is.

  • doooo

    veterán

    válasz mjani1172 #128 üzenetére

    A kulcsszó a "páran". Ez mindent elmond a HTC helyzetéről (és évek óta ugyanígy megy). Tagadhatnak mindent, védhetnek mindent, de a cég helyzetéből tökéletesen látszik, hogy hibák márpedig vannak, nem csak a készülékekben, hanem úgy a komplett cégben.

  • doooo

    veterán

    válasz Ano #150 üzenetére

    "Ez egy kompromisszum, amit az ember eldönthet, hogy hajlandó-e meghozni ennél a tipusnál vagy sem ..."

    Na.. ez így már racionális. De az, hogy "nekem jó, így nincs vele baj", nem az. Egyébként meg az egészben az a szokatlan, hogy eleve arról volt híresebb az LCD, hogy nagy fényerőre képes (aztán persze az OLED mint minden másban, ebben is minimum beérte, de inkább lehagyta, bár ez most lényegtelen), aztán most még nem is egy Nokia 1-ről van szó, hanem egy csúcskategóriás készülékről, ahol ez főleg elvárás lenne 2018-ban, nem is elvárás... olyan evidens, hogy ki kellett most hangsúlyozni, mert jó pár éve nem volt csúcskészülék ilyen fényerejű kijelzővel. Ha ezen jogos és érthető krtitikát elfogadják végre a tulajok (akik nyilván nem akarnak magukban csalódást kelteni azzal, hogy belátják választott mobiljuk bizonyos hibáit -tisztelet a kivételnek) akkor végre lezárhatjuk a témát, amit egyesek napok óta nem tudnak elengedni.
    Persze ha mégsem engedik el... mi, "laikusok", még nyugodtan fogunk aludni.

  • doooo

    veterán

    válasz Kobun1980 #156 üzenetére

    "Ha próbáljuk megcafolni, akkor fanatikusok vagyunk..."

    Épp ez az... itt nincs mit megcáfolni. Így van és kész. Attól, hogy azt mondod olvasható, fizikailag még nem fognak feljebb kúszni a nitek. Felfogom, hogy szerinted olvasható, de te is fogd fel, hogy most nem erről van szó. A jogos kritika véleményem-szerinti miértjét leírtam fentebb, nincs szükség rá többször.

    Philip: "Engem az zavar a hozzászólásokban, hogy mindenki csúcskészülék tulajdonságait várja el tőle, holott szerintem semmilyen szempontból nem tartozik abba a kategóriába."

    Már ne is haragudj, de egy 2017-ben megjelent, akkori csúcs SoC-vel szerelt, 200k-n jóval feljebb árazott készülék semmi más nem lehet, csak csúcskészülék. Ez volt a HTC tavalyi zászlóshajója. Ez megint olyan, mint a fényerő... Nincs olyan, hogy "szerintem", meg "valójában azt gondolom, hogy talán nem". Ez csúcskészülék. Pont. Vagy különben szólnod kell mindenkinek a világon, a HTC-től kezdve, hogy mégsem kellene úgy tekinteniük rá...

    "A csúcskészülékek jellemzője, hogy egy-egy gyártó belepakol mindent ami elérhető a piacon és az összes tulajdonságában a legjobb akar lenni. Ennél a készüléknél nyilván nem így van, hiszen jelen pillanatban közvetlenül a gyártótól meg lehet vásárolni 200k alatt. Számos tulajdonságában erősebb mint a többi gyártó "csúcstelefonja", mégis legalább 25%-al olcsóbb."

    Először is, valóban nincs benne épp minden, amit egy mobilba bele lehet rakni jelenleg, ezt tekinthed egy indoknak, hogy miért dönt a legtöbb ember a jobban felszerelt mobilok mellett. Másodszor, az ár annyira konkrétan nem határozza meg a kategóriát. Van egy séma, de vannak kilengések. Így lehet egy HTC A9 (és itt még szerepelhetne egy rakás HTC neve) vagy egy Asus Zenfone Zoom egy kategóriával lejjebb ahhoz képest, ahova az ár pozicionálta volna őket. Vagy ugyanilyen kilengés az iPhone X ára. De attól még mindig a 200k és 300k közötti rész a csúcsmobilok mozgástere. Másrészről pedig itt van még egy dolog, amit a kevés hűségesnek nehéz felfogni: Jelenleg nem teheti meg a HTC, hogy csillagászati áron, vagy legalábbis olyan áron kínálja mobiljait, amin épp kedve támad. A piac diktál. Ha esik a kereslet (márpedig ennél nem eshet lejjebb) akkor csökkenteni kell az árat. A HTC-nél ezt próbálták elkerülni az utóbbi 2-3 évben, de most már nyilván rájöttek, hogy irreális és lehetetlen (meg ha jól emlékszem takarítottak is a vezetőségben; a két dolog nyilván összefügg). Ugyanakkor azt se feledd, hogy elég sok hónap eltelt a megjelenés óta, volt ideje esni a kezdeti árnak, főleg az említett kereslethiánynak hála.

    Mindezek fényében ugyanott tartunk ahol eddig. A képernyő olyan amilyen, az ár olyan amilyen, és mindez még mindig egy csúcskészülékhez tartozik.

Új hozzászólás Aktív témák