Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Y72

    aktív tag

    Nemrég vettem egy fenix 6x-et, szerencsére az újak megjelenésével beeset az ára (így is drágább mint egy használt telefon).
    Minden téren egy csalódás, már fontolgatom is hogy továbbadok rajta, de egyetlen dolgot tud jól: adatokat mutat always on kijelzővel (transtflektív).
    Az Epix-ből meg ezt vették ki...Akinek amoled kell erős napfényben vegye csak.

    - Szoftveres környezet: egy vicc, ugyanolyan faék egyszerűségű mint bármelyik konkurens cégé. A számolt fitnesz adatok (VO2 max, regenerációs idő) is vicc kategória, közelében sincs a valóságnak. Pl kimegyek a boltba bringával és 43 óra pihenést ír utána. LOL
    - Pulzoximeter: kb csak dísznek van benne, nem tud folyamatosan mérni csak tökéletes nyugalomban és a track-ben nem is lesz benne. Szóval emiatt sem érdemes ezt használni, egy újra csíptethető egyszerű készülék jobb.
    - GPS pontosság: 3 éves telefon is jobban követi az útvonalat mint az óra, ami mindenre érzékeny. Nem mindegy merre néz a kijelző, de kicsit is eltakarod már 20m-rel odébb rak.
    - GPS tracking: telefonos apphoz képest egy elmaradott őskövület amit az óra tud.
    Képtelen jól érzékelni a megállásokat (auto start/stop) ill szüneteket. Ha kikapcsolod akkor csillagokat rajzol mert pontatlan a GPS-e és pontatlan lesz az út hossz.
    - Track feltöltése Garmin oldalára sem túl jó ötlet. A honlapon még jók az adatok de ha exportálod onnan GPX-be akkor kivágja a szüneteket ami azért elég fontos.

    Ingyens telefonos app-ban több beállítási lehetőség van mint az órában pl hogy idő vagy távolság alapú legyen a nyomkövetés így a valósághoz közelebbi értékeket lehet kapni. Az órák km-eket tévedhetnek ezek miatt. De főleg a hibás auto start /stop miatt. Ha manuálisan kapcsolgatod akkor meg el fogod felejteni visszakapcsolni (tuti).
    - Magasság kalibráció: néha még manuális kalibrálás után sem állítja be jól az értékeket, a garmin szoftverében meg nem lehet korrigálni.
    Mindezt 1 hét használat után tapasztaltam, félek még nem teljes a lista.

    Ezeket azért írom mert ez mind kimard a tesztekből, közben meg megkeseríti a felhasználók életét, már akit komolyabban érdekelnek az adatok.
    Ja és a 3 éves telefon kerül 30-40.000Ft-ba, ami jobban trackel ingyenes szoftverrel.
    Egyetlen előnye az órának a kéznél lévő kijelzője, de ezt olcsóbban is meg lehet oldani.

  • Y72

    aktív tag

    válasz <Adamsky> #33 üzenetére

    Nem hibás a készülék, 100%-os, de ezt ilyen.
    Én egy hardcore user vagyok, az elő okostelefonomat is azért vettem hogy trackeljek vele, ehhez jön hozzá a mérnöki pontossági igényem.
    Garmin nem tudja azt amit a telefon de ezt sikeresen titkolják. Egyébként DCRainmaker-nek is írtam már többször, hogy hajára kenheti a tesztjeit, de ő egy fizetett reklámozó ember (bár tagadja). Sok értelme nem volt.
    Több garmin óra is van ismerősi körben, mikor rákérdeztem ezekre a hibákra mindenki megerősítette azzal a megjegyzéssel hogy nekik ez fel sem tűnt, mert nem kell nekik olyan pontosan.
    Versenyszerűen futó ismerősök pl manuálisan kapcsolgatják az órát mikor megállnak, de nekik ez már megszokott dolog mert nincs más.
    Csináltam összehasonlításokat, ha érdekel berakok pár képet majd.

    [ Szerkesztve ]

  • Y72

    aktív tag

    válasz <Adamsky> #45 üzenetére

    Lehet megírom, mert itt tényleg kicsi a hely hozzá.
    Viszont akkor már nem ártana beszereznem egy epix / fenix 7- et :P.
    Mert lehet tényleg jobb az epix2/fenix7 de a fenix 6-nál már eljátszották a bizalmat:
    A 7-es megjelenése előtt senkin nem mondta, hogy rossz lenne a gps-e, utána viszont mindenki beismerte.

  • Y72

    aktív tag

    válasz <Adamsky> #45 üzenetére

    Lehet megírom, ide nem jó képeket beszúrni.
    De kéne egy epix2 fenix7 is hogy az mit tud most (gyanítom ugyanazt)
    De ha van valakinek és tudan küldeni egy track-et, az is elég lehet.

  • Y72

    aktív tag

    válasz Derrewyn #61 üzenetére

    Jaj istenem, abban igazad van hogy feleslegesen koptatom a billentyűt.
    Hegymászó (is) vagyok, csak tudom miről beszélek.

Új hozzászólás Aktív témák