Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Major Lion

    senior tag

    válasz Y72 #30 üzenetére

    hat a tesztek ezekrol tenyleg nem irnak..ilyen alapos tesztet meg dcrainmaker se csinalt, kosz. :U

    On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Y72 #30 üzenetére

    Megdöbbenve olvasom, amit írsz. Nekem nincs (és nem is volt) Garmin órám, de azt tervezek venni pont a pontosság és az "ökoszisztéma" miatt. Az alapján, hogy nálad ilyeneket produkált csak arra tudok gondolni, hogy egy "vödör csavart" fogtál ki. Nem hiszem el, hogy ennyire sz@r lenne, miközben nagyon sok ember (komoly sportolók) megelégedéssel használják, és Bog is gyakorlatilag csak szuperlatívuszokban írt róla (szerintem ő is rendesen megnyúzta, nem csak a tömböt kerülte meg 2×).

  • UnA

    Korrektor

    válasz Y72 #30 üzenetére

    Az óra azért jó, mert nem kell egy tepsi méretű mobilt magaddal cipelni, ennyi. Igazából nem értem a problémádat, mert olyan elvárásokat fogalmaztál meg, amit egy ilyen eszközzel nem lehet megvalósítani.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Y72 #30 üzenetére

    Az Epix 2-nek szerintem kurvajo a GPS pontossaga, 1-3 metereket teved az uthoz kepest varosi/parkos kornyezetben. A 6-os szeria tenyleg nem volt az igazi, de ez eleg kiraly szerintem. A 3 eves telefonos tortenet siman nem igaz.

    > Az Epix-ből meg ezt vették ki...Akinek amoled kell erős napfényben vegye csak.

    Frankon lathato total direkt napsutesben is.

    while (!sleep) sheep++;

  • WynNyback

    tag

    válasz Y72 #30 üzenetére

    - Szoftveres környezet: egy vicc, ugyanolyan faék egyszerűségű mint bármelyik konkurens cégé. A számolt fitnesz adatok (VO2 max, regenerációs idő) is vicc kategória, közelében sincs a valóságnak. Pl kimegyek a boltba bringával és 43 óra pihenést ír utána. LOL

    Pulzusmérés csukloról komoly sportnál akármelyik órán nem hiteles. Nincs mit vele csinálni. Vegyél mellkas pántot. Normálisat. Az a funkció inkább a napi aktivitás követésére van.

    VO2 mérés a legtöbb órán becsült érték amit számol a távból, szintből, a súlyodból, életkorodból, pulzusból stb.. Egyik érték rossz akkor már a közelében nem lesz a valós adatnak. A legtöbb órának erre külön tesztje van ami benne van a leírásban, hogyan kell végrehajtani.

    - Pulzoximeter: kb csak dísznek van benne, nem tud folyamatosan mérni csak tökéletes nyugalomban és a track-ben nem is lesz benne. Szóval emiatt sem érdemes ezt használni, egy újra csíptethető egyszerű készülék jobb.

    Nem tudsz csuklóról hitelesen ilyet mérni folyamatosan. Na de az ujjas csíptetős se folyamatosan használod.

    - GPS pontosság: 3 éves telefon is jobban követi az útvonalat mint az óra, ami mindenre érzékeny. Nem mindegy merre néz a kijelző, de kicsit is eltakarod már 20m-rel odébb rak.

    Apróságok zavarják pl a Polar órám leírásában ott van ne használj kijelzővédő fóliát mert zavarja a vevőt. Ettől függetlenül nekem jó telefonom van de a fasorban sincs az órám GPS-éhez képest. És volt Garmin is nálam azzal is ugyanez volt a tapasztalatom.

    - GPS tracking: telefonos apphoz képest egy elmaradott őskövület amit az óra tud.
    Képtelen jól érzékelni a megállásokat (auto start/stop) ill szüneteket. Ha kikapcsolod akkor csillagokat rajzol mert pontatlan a GPS-e és pontatlan lesz az út hossz.

    Volt Garminom, Polarom, sose tapasztaltam hasonlót se.

    - Track feltöltése Garmin oldalára sem túl jó ötlet. A honlapon még jók az adatok de ha exportálod onnan GPX-be akkor kivágja a szüneteket ami azért elég fontos.

    Ez beállítás kérdése.

    Ingyens telefonos app-ban több beállítási lehetőség van mint az órában pl hogy idő vagy távolság alapú legyen a nyomkövetés így a valósághoz közelebbi értékeket lehet kapni. Az órák km-eket tévedhetnek ezek miatt. De főleg a hibás auto start /stop miatt. Ha manuálisan kapcsolgatod akkor meg el fogod felejteni visszakapcsolni (tuti).

    Ne viccelj. Kismillió adatot begyűjt. Én pont azért váltottam vissza Garminról Polarra mert azt az embertelen mennyiségű adatot nem bírtam átlátni. Megjegyzem a Polar is rengeteg begyűjt. Kérdés amatöröknek egyáltalán kell-e ennyi? Uphill, Downhill, hányfokos emelkedőn mentél ott részletesen a térképen is megnézheted mire hogy reagáltál stb..

    - Magasság kalibráció: néha még manuális kalibrálás után sem állítja be jól az értékeket, a garmin szoftverében meg nem lehet korrigálni.
    Mindezt 1 hét használat után tapasztaltam, félek még nem teljes a lista.

    A leírásban is benne van, hogy a barometrikus mérőt mik befolyásolhatják, hogyan ajánlott használni. Ettől függetlenül a barometrikus mérés csak egy rásegítés a GPS-re. Azt a célt szolgálja, hogy pl az órád eltudja dönteni vagy egy hegyes sziklás környezetben ahol 10 méterrel odébb mondjuk már harminc méterrel lentebb az alsó párkányon futnál. Kalibrálni kell ez van.

    Ja és a 3 éves telefon kerül 30-40.000Ft-ba, ami jobban trackel ingyenes szoftverrel.
    Egyetlen előnye az órának a kéznél lévő kijelzője, de ezt olcsóbban is meg lehet oldani.

    Full hülyeség,

    Vidd vissza az órád vagy garos vagy nem neked való.

  • Crus

    őstag

    válasz Y72 #30 üzenetére

    El kéne adnod az órád, ez egyértelmű.

    "Szoftveres környezet" - VO2 Max pontos meghatározásához nem elég ha elmész a Tescoba farhátért. Van saját VO2 Max tesztje is, de ha rendszeresen sportolsz, akkor egyre pontosabban fogja meghatározni. Benne a nevében MAX. Vagyis, leginkább akkor fog pontos VO2 Max-ot adni, ha meghajtod magad keményen. Mondjuk egy nyélgáz közeli 5k elég is lesz.

    A regenerációs időt illik megfogadni. A számtalan begyűjtött adat alapján elég jól belövi, hogy mikor állsz készen újra a megmérettetésre. A bringával a boltba 43 óra az vagy úgy jött ki, hogy messze volt a bolt és dombon felfelé tekertél 190-es pulzussal végig fél órán át, vagy kifogtál egy selejtes darabot. A harmadik opció, hogy iszonyatosan edzetlen vagy. Ilyenkor a rövid, de nagyobb terhelést is jogosan úgy veszi, hogy kell rá hosszabb regenerációs idő. De ezek mind rengeteget finomodnak mihelyst többet tud rólad az óra.

    "Pulzoximeter" - Azt eleve ujjbegyről illik használni, totálisan nyugalmi állapotban. Próbáld meg a legprofibb pulzoximéterrel így csuklóról mérni... nem lesz túl pontos. Amúgy ez nem arra való, hogy a Gellért hegyen nézd, hogy akklimatizálódtál-e már, hanem arra, hogy a K2-ön a sátorban pihenve többször is ellenőrizd, hogy nem vagy-e életveszélynek kitéve... és arra kegyetlen jó. Mert arra való.

    "GPS pontosság" - Mind a 3 órám kifogástalanul működött ezen a téren. Melyik 2 műholdas rendszer van beállítva? Próbáld másikon...

    "GPS tracking" - Sosem volt vele gondom, de egy idő után rájöttem, hogy nem jó nekem az auto/start stop, mert nagyon meredek szakaszon az előre beállított határ fölé csúsztam és közölte, hogy akkor ő most ezt nem méri, ez már nem is futás. Manuálisan sokkal jobb. Nekem.

    "Track feltöltése" - Anno telóról tettem fel adatokat tökéletesen működött. Igaz én futóként nem szoktam megállni, mert most vagy futni megyek, vagy feküdni... utóbbihoz nem kell ilyen komoly óra.

    "Magasság kalibráció" - Egyik órámnál kellett kalibrálni, mert nem volt elég pontos, utána jó lett. A jelenleginél nem kellett kalibrálni. Perfekt.

    Igaz én nem 1 hete, hanem cirka 10 éve használom ezeket aktív sportolóként, szóval nem biztos, hogy releváns a véleményem.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák