Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz aujjobba #9 üzenetére

    Az introvertáltak talán örülnének neki (ez is csak egy sztereotípia, ne vegyétek komolyan :) ).

    Amúgy szerintem ez nem "b**i lobbi" - idézve a kollégát -, én úgy gondolom, hogy egyszerűen aki akarja, megveszi, aki nem, nem - hasonlóan egyéb termékekhez, például a kubai zászlóhoz. Engem nem érdekel Kuba, de ha valaki megveszi, és azzal jár-kel a városban, engem ugyan nem zavar, sőt, örülök neki, ha ez őt örömmel tölti el. Illetve remélem, aki úgy gondolkodik, hogy ezt az egész "b**i lobbit" meg kéne szüntetni (bár ezt így senki nem írta le ide eddig, így ez nem vonatkozik senkire officially, kivéve ha valaki magára veszi), az a superstraight mozgalomról és hasonlókról is hasonlóan gondolkodik.

    A póló kérdés tényleg érdekes lehet elsőre*, viszont ha nem csak memeket ismétlünk, és vesszük a fáradtságot, hogy átgondoljuk, akkor ez, a méretválaszték a biológiai nemre vonatkozik - ez határozza meg, hogy egy genetikailag férfi testfelépítése férfias, egy nőé nőies. Nem összekeverendő az ún. nemi identitással és / vagy társadalmi nemmel. Ritka, de még a magyar wikipédia is elég érthetően elmagyarázza, amit érdemes róluk tudni (pl. "A legtöbb embernek a születéskor megállapított biológiai neme megegyezik a nemi identitásával, a társadalmi nemével és nemének testi kifejeződéseivel" - és ezt tárgyalják pár bekezdésben).

    Hozzászólásomma egyik oldalra se szerettem volna, és nem is álltam be. :R

    * magas a labda, de kéretik nem azzal lecsapni, hogy "csak vicceltem, höhö." Ha viccként gondoltad volna, nem így írod le. Köszönöm :)

Új hozzászólás Aktív témák