Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz hyperspace #1 üzenetére

    Elvileg de, Apple-n belüli Product Red termékek hasonló célt támogatnak, így nekem sem tiszta. Illetve a Nike verziója jobban tetszik, a másik tényleg kissé bazári beütés nekem is.

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz aujjobba #9 üzenetére

    Az introvertáltak talán örülnének neki (ez is csak egy sztereotípia, ne vegyétek komolyan :) ).

    Amúgy szerintem ez nem "b**i lobbi" - idézve a kollégát -, én úgy gondolom, hogy egyszerűen aki akarja, megveszi, aki nem, nem - hasonlóan egyéb termékekhez, például a kubai zászlóhoz. Engem nem érdekel Kuba, de ha valaki megveszi, és azzal jár-kel a városban, engem ugyan nem zavar, sőt, örülök neki, ha ez őt örömmel tölti el. Illetve remélem, aki úgy gondolkodik, hogy ezt az egész "b**i lobbit" meg kéne szüntetni (bár ezt így senki nem írta le ide eddig, így ez nem vonatkozik senkire officially, kivéve ha valaki magára veszi), az a superstraight mozgalomról és hasonlókról is hasonlóan gondolkodik.

    A póló kérdés tényleg érdekes lehet elsőre*, viszont ha nem csak memeket ismétlünk, és vesszük a fáradtságot, hogy átgondoljuk, akkor ez, a méretválaszték a biológiai nemre vonatkozik - ez határozza meg, hogy egy genetikailag férfi testfelépítése férfias, egy nőé nőies. Nem összekeverendő az ún. nemi identitással és / vagy társadalmi nemmel. Ritka, de még a magyar wikipédia is elég érthetően elmagyarázza, amit érdemes róluk tudni (pl. "A legtöbb embernek a születéskor megállapított biológiai neme megegyezik a nemi identitásával, a társadalmi nemével és nemének testi kifejeződéseivel" - és ezt tárgyalják pár bekezdésben).

    Hozzászólásomma egyik oldalra se szerettem volna, és nem is álltam be. :R

    * magas a labda, de kéretik nem azzal lecsapni, hogy "csak vicceltem, höhö." Ha viccként gondoltad volna, nem így írod le. Köszönöm :)

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz aujjobba #7 üzenetére

    és #15:
    [link] Itt egyből 2 is van, szerintem mindkettő eléggé felismerhető akár nemzetközileg is, de nem tudom mennyire egyezményes, mindenesetre ha ilyennel jönnél szembe, tudnám mire kell gondolni, szóval szerintem elfogadható egyezményesként is. Az egyik "A heterosexuality symbol", a másik "This image is often used on Straight Pride T-shirts.", egyik sem szín (a hírhez kapcsolódva), de nem is ezt kértél. Utóbbi - a leírásából következtetve - gyakran használatos pólókon is. Bár egy gyors keresés nem adott olyan találatot, amin csak ez a szimbólum van, szerencsére ma már egyedi pólót is könnyen csináltathat az ember, ha akar. Sok sikert a büszkén felvállalt szexuális irányultságod hirdetéséhez, remélem segítettem :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák