Hirdetés
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- iPhone topik
- Műholdaktól is képes segítséget kérni az Apple Watch Ultra 3
- Merész dizájn és új teleobjektív az iPhone 17 Pro mobilokban
- Kézbe fogható paradoxon lett az iPhone Air
- Poco F7
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Keem1
veterán
válasz
Leho_89 #37982 üzenetére
Majd a nálam járatosabbak felvilágosítanak, de én nem látom akadályát az NTFS samba megosztásának.
Mondom a saját példámat. Sok tanulás és idő volt ezeket összehozni, de megtérült. Minden hiba nélkül fut. Sokat segítettek itt a srácok, a kálváriám simán visszakövethető a topikban
- van itthon 3 számítógép (1 asztali, plusz 2 laptop), 2 telefon, 1 tablet, 1 tévé. Mindegyiken elérek mindent
- Pi-n van 4 user (2 a két valós embernek, a pi default user, ami már nincs használatban, meg egy teszt user tesztelési célokra). Samba jelszót a két hús-vér ember usere kapott.
- a samba-t maximálisan testre szabtam. Van mindenki home foldere (symlink az SSD-n lévő, csak az adott user számára elérhető kiegészítő folder, ami szintén elérhető samban a home folderen keresztül), a filmeket tartalmazó média folder, stb.
- van MiniDLNA, ez kifejezetten a filmek hálózaton belüli lejátszására (megy Windows, Linux, Android és Samsung okostévén is). Azt vettem észre, stabilabb, jobb, mint a samba megosztás. 20-40 GB-os BluRayRipekel is elboldogul
- A három Win 10-es gépen mindegyik felhasználónak fel van csatolva a saját home foldere (U:\ mint user), a média folder (M:\ mint média), plusz nekem még a teljes SSD root (S:\ mint SSD).
- a tévén miniDLNA-val játsszuk le a filmeket
- a telefonokon VLC-vel miniDLNA-val tudunk lejátszani, de a Samsung My Files gyári fájlkezelőben fel vannak csatolva a fenti, Windowsnál is használt network share-ekAz már apróság, hogy a qBitTorrentnek is van egy mappa az SSD-n (tulaj: qbtuser:users) és a Media mappa ownere (minidlna:users) is be lett profin állítva. Ezt te nem fogod tudni hasonlóan, mivel NTFS-re a Linux nem használ jogosultságokat.
Itt pedig egy tipikus Samba sebesség:
Elnézést ha hosszú lett, de hátha segít neked.
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Borderlands 4
- SONY LCD és LED TV-k
- Elektromos autók - motorok
- Villanyszerelés
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- További aktív témák...
- Eladó erős gamer pc! i7-14700k,4070ti super,ddr5 64gb ram.2x1tb ssd.
- Nas-nak, vagy bármi másnak amire jó, komplett gép, 9,5TB
- Asrock IMB-1222 Mini ITX Ipari PC
- DELL Optiplex 3050 Mini PC, I5-7500T CPU, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, Wifi, Bluetooth, Win 11, 2 év g,
- Lenovo Thinkcentre M710s SFF PC, I5-7500 CPU, 16GB DDR4, 256GB NVMe SSD, Win 11, Számla, 2 év garan
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- Honor 90 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3063
- ÚJ Asus TUF Gaming F17 FX707 - 17.3"FHD IPS 144Hz - i7-13620H - 16GB - 1TB - RTX 4060 -3 év garancia
- Bomba ár! HP EliteBook 2560P - i5-2540M I 4GB I 250GB I DVDRW I 12,5" HD I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest