- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- iPhone topik
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Fotók, videók mobillal
- Mobil flották
- Okosóra és okoskiegészítő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
#56474624
törölt tag
válasz
aDaM909 #3988 üzenetére
Az a baj, hogy ti egy előzetes feltevésből, ti. a program soha nem hibázhat, mindent megmagyaráznátok. Ha egy új pendriveval lenne ez, akkor nyilván az a pendrive már eleve hibás, és ezért történt. Mindenre lehet magyarázatot gyártani, csak az még nem lesz feltétlen igaz.
Nekem kicsit túl sok a véletlen egybeesés ebben az egész sztoriban.
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3962 üzenetére
Ez a gyártó weboldala alapján tud max. 130-150 MB/s értéket, de az is csak az olvasás, az írás meg jóval gyengébb lehet... Ennyit meg egy SATA3-as SSD általában simán tudni szokott szekvenciális írásnál, ha jelen esetben arra történt a másolás a pendrive-ról. Ha nagyon tele van másolva, akkor ugyan belassulhat, de akkorát azért nem feltétlen. Windows 8 óta az optimalizálás meg gyakorlatilag a TRIM futtatását jelenti SSD-nél, illetve annak hiánya az írási sebességre szokott negatív hatással lenni.
A gyártó által megadott értékek a maximumot jelölik, ellenben attól lehet +/- eltérés a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezete függvényében. De ezt az apró betűs részben általában oda is szokták írni...
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3960 üzenetére
"SSD-t kitakarítottam és optimalizáltam, az első pendrive-ról való másolás"
Ha a pendrive-ról másolsz, akkor az az olvasási sebesség. A másolást pedig a pendrive sebessége fogja limitálni, nem az SSD. Viszont az előbbi pontos típusa nem derült ki, így végképp nem világos, hogy mire hivatkozva írod azt, amit. A SanDisk kínálatában ott van az Extreme Pro, az a szekvenciális értékeknél bőven tud 150 MB/s.nél többet is [teszt]. Ellenben, ha neked egy másik sorozat modellje van, ami lassabb, akkor azon nem kell csodálkozni. A másolási sebességet egyébként tényleg megdobhatja átmenetileg a gyorsítótárazott RAM, pláne ha gyorsan másolod ugyanazt a fájlt oda-vissza. De általában csak átmenetileg, majd utána beáll a sebesség a valós értékre.
(#3959) Doky586:
ESP nyilván UEFI-s telepítésnél van és lehet a programot ilyen módban használni a hivatalos leírása alapján is. -
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3950 üzenetére
A program alapvetően úgy működik, hogy a meglévő rendszer alól van futtatva. Vagyis, ha már létre vannak hozva a lemezen a szükséges partíciók, akkor csak be kell jelölni a rendszerindításnak, illetve a rendszernek valót, amit az alábbi screenshot szemléltet. De, ha nincsenek, mert pl. egy másik fizikai lemezre kell telepíteni a Windowst, akkor előtte értelemszerűen létre kell hozni a partíciókat, beleértve pl. UEFI-s telepítésnél az ESP-t is. A másik kérdésedre válaszolva, ha újra akarod telepíteni a Windowst ugyanarra a partícióra, akkor az is megoldható a programmal, amit a weboldalukon lévő leírás szemléltet. Ilyenkor létrehoz egy WinPE környezetet és újraindítás után végzi el a tényleges újratelepítési műveletet. Tehát lehet vele úgymond "önmagát újratelepíteni".
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3896 üzenetére
Ha azt feltételezzük, hogy az alapértelmezett foglalási egységgel lett formázva mindkét pendrive exFAT-ra, akkor nyilván nem lehet közöttük 7X MB eltérés emiatt. Itt a valószínű ok az lehet, ami már említve volt, vagyis gyárilag kissé eltérő a 2 tárolókapacitása.
De amúgy az tényleg igaz, hogy megint nem lett rendesen megadva minden szükséges információ és jellemzően mindig utólag csordogálnak az újabb és újabb részletek... A végén még kiderül, hogy a lemezkezelőben van az egyiknél 7X MB nem lefoglalt terület és az okozza az eltérést...
Na akkor már valóban opció az újraparticionálás.
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3745 üzenetére
Mint kiderült, Windowsról van szó. Ha a pendrive-nál gond van a fájlrendszerrel, akkor azt a CHKDSK jó esetben helyre tudja hozni. De akár olyan is előfordulhat, hogy csak ront a helyzeten. Ezért, ha fontos adatok vannak a meghajtón, akkor biztosabb módszer lehet azokat előtte biztonságba helyezni, vagyis lementeni egy másik fizikai meghajtóra.
(#3746) falkav:
A töredezettségmentesítés a flash-alapú meghajtóknál nyilván inaktív a Windowsban. Az újabb 8.1/10 rendszereknél a meghajtók optimalizálását pedig megint csak HDD és SSD meghajtóknál lehet futtatni. De SSD-knél amúgy nem töredezettségmentesítésről van szó, hanem csak a TRIM futtatásáról, ami nemrég egy másik topikban volt téma. A Transcend egyébként a pendrive márkája, de a modellszám, illetve a pontos típus továbbra sem ismert. Viszont a kínálatukban jelenleg nincs is USB 3.0-s pendrive 2 TB-os tárolókapacitással... -
Roland8622
aktív tag
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3709 üzenetére
Rendszerint valóban inkább logikai hiba szokott emiatt előfordulni, de volt már akinél "állítólag" maga a pendrive is tönkrement és adatot sem lehetett menteni róla. Általánosan amúgy az adminisztrációs terület, illetve maga a flash chip szokott sérülni / tönkremenni a pendrive-oknál.
-
awe2
csendes tag
válasz
aDaM909 #3624 üzenetére
sajnos igen. folyamat: film felmásol pen1re tv nem ismeri fel, majd pen2 elővesz film felmásol, tv dettó. pen1 és 2 régebbi HP probook (nincs rajra csak usb2) nem látja egyiket sem. ezután egy usb kártyaolvasóba helyezett micro sd-n sikerült lejátszani a filmet. most amúgy ezt használom rohangálós adathordozónak
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3572 üzenetére
Az nem meglepő, hogy a Linux kevesebb helyet foglal. Akár egy 8 GB-os pendrive-on is elfér a legtöbb disztró. Illetve az erőforrásigényük is kisebb, mint a Windowsnak, tehát értelemszerűen valamivel gyorsabban fognak működni. De ez nyilván a pendrive-tól is függ, mert egy lassabb típuson nem nagyon fog pörögni egyik OS sem. Ellenben, ha kellően gyors, akkor már nem érezni akkora különbséget, sőt.
Azt, hogy pontosan meddig bírja az ilyen használatot a pendrive, azt nem igazán lehet előre megmondani. Max. aki hasonló célra használja egy ideje ugyanezen típust, az tudna róla nyilatkozni. De, ha valaki biztosra akar menni, az nyilván készít biztonsági másolatokat és nem arra vár, hogy meddig bírja a pendrive. Egyébként a hivatalos WTG pendrive-oknál egy korábbi cikkben legalább 2 évet említettek, ami vsz intenzívebb használatra vonatkozhat.
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3570 üzenetére
Hosszabb távon azért az sem igazán jó, ha állandóan tűzforró és a kelleténél jobban melegedik. Aztán, hogy ezen típus ezt mennyire bírja, illetve meddig, az már más dolog és nem igazán lehet előre megmondani. De gondolom úgysem ezen lesznek tárolva a fontos adatok biztonsági másolatok nélkül, szóval ha esetleg idővel netán valami gond lenne, akkor nem nagy veszteség.
A WTG-nél tudtommal mindenképpen NTFS kell. Azt pedig normál esetben nem lehet csak úgy átkonvertálni, illetve kikapcsolni a naplózást, mint pl. az Ext4 esetében. Bár utóbbira elvileg van leírás, de ez esetben egy WTG drive-nál ki tudja mit okoz. Egyébként ez a naplózás inkább hosszabb távú használatnál jelenthet problémát. Illetve azt pendrive-ja is válogatja, hogy melyik mennyire strapabíró a gyakori írás tekintetében.
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3568 üzenetére
Azért a WTG az átlagnál nyilván valamivel jobban igénybe veszi a pendrive-ot és annyira nem meglepő, ha használat közben melegszik. Az élettartamot tekintve a fájlrendszer lehet még érdekes. Egyébként vannak WTG-s pendrive-ok (példa) is, amelyek a elvileg jobban bírják az ilyen használatot, mint a normál típusok.
Ettől függetlenül nyilván azért használható ilyen célra az említett pendrive is, de hosszabb távon egy strapabíróbb típus előnyösebb. Na meg a 32 GB is ki van centizve, mert WTG-nél úgy tudom az a minimum tárolókapacitás. Illetve akadnak ennél jóval gyorsabb típusok is.
-
QwErTy42
addikt
válasz
aDaM909 #3362 üzenetére
Szia,
Particionálni még nem próbáltam. Nem is tudom, hogy hogy kell.
(#3363) King Unique
A baj a Sandisk pendrive-okkal, ahogy olvasgattam külföldi fórumokat, hogy a gyártó valamilyen módon úgy okosítja ezeket, hogy az oprendszer meghajtónak és nem usb kulcsnak látja őket. Ahogy a képen is látható: kötet és nem flash drive (vagy mi).
Melyiket próbáljam meg szerintetek elsőként? Rakjam fel az ISO-t simán a pendrive-ra vagy próbáljam először MCT-vel?
Köszi!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Háztartási gépek
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Synology NAS
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen TV-t vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- Nintendo Switch 2
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- További aktív témák...
- CORSAIR MP600 PRO NH 1TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Crucial T500 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- WD Western Digital Elements 2.5 1TB (WDBUZG0010BBK) 100/100
- WD Black SN850X 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7300-6600 MBs - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! HP Victus 16-D0655NG notebook - i5 10400H 16GB DDR4 512GB+1TB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD I HDMI I W10 I CAM I Garancia!
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Intel i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest