- 2 az 1-ben töltőkábel a OnePlustól
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Mobil flották
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Macrodroid
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
CsabaSteel #5558 üzenetére
Ilyenkor azért nem ártana leírni, hogy pontosan milyen ADATA pendrive-ról van szó, akár screenshotot mellékelni a lemezkezelőről is, mert nem mindegy hogy a nemrég tárgyalt gyári CDFS partíció, vagy csak + egy sima partíció van rajta.
Ha nincsen a pendrive-on semmilyen fontos adat, akkor adott a lehetőség pl. parancssorban (
fs=fat32
/fs=ntfs
is lehet igény szerint) törölni majd újraparticionálni + újraformázni 1 db partícióval. Ugyanez megoldható grafikus felületen a népszerű Rufus programmal is, aminél ha nem cél boot pendrive létrehozása, akkor a "nem bootolható" opciót javasolt beállítani és úgy törölni majd újraparticionálni + újraformázni. -
King Unique
titán
válasz
regler19 #5557 üzenetére
Mármint a HDS felület tesztek, Check Flash, stb. program hibás szektorokat mutatnak?
Ha igen, akkor annak a pendrive-nak kb. annyi, meg ilyenkor a vezérlője letiltja az írást a sérült flash cellákon és azért válik részlegesen vagy teljesen írásvédetté.
Na persze a Fake pendrive javítási segédlet mintájára a hozzá való firmware tool segítségével jó esetben elvileg akár meg lehet szüntetni ezt az állapotot, de attól még ténylegesen ugyanúgy hibásak maradnak azok a memóriacellák és az azokra történő írás adatvesztést okozhat, nem véletlenül lesz ilyenkor ennek elkerülése végett inkább részlegesen vagy teljesen írásvédett a pendrive.
Az USB-memóriák egyre rosszabbul működnek
Egyébként nem újdonság, hogy manapság a modern pendrive-ok idő előtt hullanak, a régi 10+ éves darabok meg akár még manapság is működnek... Na persze a régiek jóval kisebb tárolókapacitásúak, max. csak USB 2.0-sak, stb., de akkor is.
-
King Unique
titán
válasz
regler19 #5555 üzenetére
Volt már itt szó CDFS partícióról (példa), gyárilag (firmware szinten) írásvédett pendirve-okról (példa), ahol pl. egy Dell recovery pendrive-nél az írásvédett állapot megszüntetését az alábbi példa szemlélteti, de az csak annál érvényes.
Az MSI azt a pendrive-ot a driverek telepítéséhez adta, nem pedig általános használathoz, ha a CDFS partíció nem a teljes 32 GB-ra hanem csak egy kis részére vonatkozik, akkor meg pláne nincs értelme szórakozni ezzel...
-
King Unique
titán
válasz
dellfanboy #5553 üzenetére
Vagyis nem ismert és neves gyártó terméke, hanem valami noname, promóciós vacak, amiknél annyira nem meglepő ha nem húzzák sokáig.
-
King Unique
titán
válasz
dellfanboy #5551 üzenetére
Ha már a LED sem világít rajta, oprendszer sem detektálja, stb., akkor annak a pendrive-nak tényleg annyi. Ez esetben kuka, vagy ha még garanciális, akkor garanciális csere.
Egyébként pontosan milyen pendrive, mióta van használva? -
King Unique
titán
válasz
dellfanboy #5549 üzenetére
Pontosan mit jelent az hogy "se kép se hang", csatlakoztatás után a pendrive állapotjelző LED-je sem világít, windowsos laptopnál se az eszközkezelőben se a lemezkezelőben nem jelenik meg?
-
King Unique
titán
Ha a lemezkezelőben üres lemezként jelenik meg a pendrive és parancssorban 0 bájt a kapacitása, valamint másik USB-porton, másik PC-n és másik operációs rendszerrel próbálva is, akkor igen, kuka. Mármint ha már nem garanciális, mert ha még igen, akkor az ilyen eseteknél nyilván adja magát a garanciális csere lehetősége.
Bár volt aki ilyen hibát a firmware tákolásával végül tudott javítani (példa), de annak próbálgatása kizárólag csak saját felelősségre javasolt, meg akkor ha már nem garanciális a pendrive. Na meg értelemszerűen csak akkor opció, ha találni egyáltalán megfelelő firmware tool és firmware párosítást az adott pendrive-hoz, illetve az abban lévő vezérlőhöz.
-
King Unique
titán
válasz
Katatonia666 #5535 üzenetére
Kaptál segítséget, le lett írva világosan, hogy fake pendrive-val nem érdemes vesződni, max. akkor ha nem opció a visszaküldés, csere, miegymás, akkor lehet a már linkelt #4204 számú hozzászólásban leírtakat próbálgatni.
Ez nem feltétlen tapasztalat kérdése, mert ha valami ennyire gyanúsan olcsó, akkor ott sejthető hogy eleve nem stimmel valami, meg ha reális áron pl. az 1 TB-os pendrive-ok is majd 10x annyiba kerülnek...
-
King Unique
titán
válasz
Katatonia666 #5533 üzenetére
Mármint ~ 3500 HUF egy 2 TB-os pendrive, amikor pl. árukeresőn az 1 TB-osok reális ára is kb. 10x annyi, ez valami vicc?
Ha nem, akkor eleve fake és nincs miről diskurálni...
Ha a visszaküldés, csere, stb. nem opció, akkor esetleg a #4204 számú hozzászólásban leírtakat lehet próbálgatni. -
King Unique
titán
válasz
Katatonia666 #5531 üzenetére
Ha ilyen vagy ehhez hasonló fake pendrive, akkor nem meglepő ha abnomálisan működik, ahol ez esetben nyilván tovább vesződni sem érdemes vele, hanem mehet vissza a feladónak, visszakérni a vételárat (ha lehet), stb.
-
King Unique
titán
válasz
kriszwells #5526 üzenetére
Ilyenkor ki lehetne próbálni a 43-as hibakódra vonatkozó megoldási javaslatot, a Windows újraindítását és a pendrive újracsatlakoztatását, stb.
Ha több PC-n és operációs rendszerrel történő többszöri próbálkozásra sem a Windows eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg normálisan a pendrive, utóbbinál üres lemezként jelenik meg és 0 bájt a kapacitása, akkor az kb. kuka.
"Vannak rajta fontos munkahelyi dolgok, amiket jó lenne lementeni."
Akkor ez esetben az inkább a nemrég máshol már említett adatmentés - HDD - SSD - Flash topik témája, ott javasolt az ügyben érdeklődni. Meg ugye azért is, mert ha otthon egy laikus felhasználó nem is feltétlen, ellenben egy adatmentő cég és adatmentő szakember lehet tudna egy ilyen pendrive-val mit kezdeni, meg ha anyagilag megérne annyit a rajta lévő adatok lementése.
-
King Unique
titán
A formázás hibaüzenet valószínűleg azért is volt, mert elmaradt a tévénél az USB-s tárolóeszköz szoftveres leválasztása.
"Lemezkezelőben 10GBosnak látja az eszközt"
Itt most nem mindegy, hogy maga a pendrive-on lévő aktív partíció 10 GB, vagy a pendrive teljes tárolókapacitása lett 64 helyett 10 GB, inkább erről kellett volna screenshotot betenni.
Ha az utóbbi, meg több USB-porton, több PC-n és operációs rendszerrel kipróbálva is, akkor az komoly probléma. Ilyenkor otthon max. a vezérlőhöz való firmware tool használatát lehetne megpróbálni egy windowsos PC-n (példa), már ha találni hozzá egyáltalán megfelelőt, aztán vagy / vagy. De azt is értelemszerűen csak akkor, ha már nem garanciális a pendrive, ellenben ha igen, akkor ilyenkor értelemszerűen adja magát a garanciális csere lehetősége.
Egyébként meg kb. kuka a pendrive, ahol az említett típus amúgy sem feltétlen a legjobb, + ráadásul a sebességtesztek alapján főleg írásnál rettentő lassú is, stb.
-
King Unique
titán
válasz
t72killer #5514 üzenetére
Ez logikusan inkább úgy értendő, hogy ha helyreállítási meghajtó lesz kreálva az adathordozóra, akkor az addig nyilván nem használható más célra, max. törlés után. Bár ha pl. egyszer írható optikai lemezre történik, akkor annál mondjuk reális az állítás.
Apropó optikai lemez, a mellékelt screenshoton helyállítási lemez (disc) van, ami pl. CD / DVD, nem pedig pendrive, nem világos az előbbi hogyan kapcsolódik ide.
Egyébként nem, véglegesen nyilván nem tud írásvédetté tenni egy ilyen helyreállítási meghajtót létrehozó szoftver egy pendrive-ot, nem tud ahhoz pl. firmware szinten belenyúlni.
"Panasonic lapost telepítenék újra a gyári image-el"
Ha megvan, le van töltve az ISO-fájl, akkor a Windows 10/11 ISO-fájlokhoz hasonlóan ugyanúgy a pendrive-ra írható pl. Rufus vagy manuális módszer által, ahhoz nem feltétlen kell ilyen-olyan spéci szoftver.
-
King Unique
titán
válasz
cyber86 #5511 üzenetére
Ez eleve USB 3.0-s (USB 3.2 Gen 1 | 5 Gb/s) kábel, ezzel nyilván nem fogja tudni a 10 Gb/s (1 GB/s) adatátviteli sebességet az említett pendrive.
Az USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s
—►
1 GB/s) adatátviteli sebesség eléréséhez az eszköznek (pendrive), a PC-n lévő USB-portnak, valamint hosszabbító kábel használatánál magának a kábelnek is egyaránt USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) típusúnak kell lennie. Ha ez nem teljesül, a felsoroltak közül bármelyik is lassabb adatátviteli sebességet támogat, akkor az fogni limitálni az adatátviteli sebességet arra a szintre, jelen esetben USB 3.2 Gen 1 (= USB 3.0 | 5 Gb/s) szintűre. -
King Unique
titán
válasz
cyber86 #5509 üzenetére
Igen, akartam is írni az előbb, hogy ha a KSM talál új firmware-t, akkor azt érdemes lehet telepíteni illetve arra frissíteni, mivel az megoldhat SSD-knél és ilyen pendrive szerű külső SSD-knél kondíciós problémákat is. És lám, megoldotta, a 98%-os kondíció már reálisabb.
-
King Unique
titán
válasz
cyber86 #5507 üzenetére
• Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
• Miért mutat más program más %-os kondíciót az SSD-mre, mint a Hard Disk Sentinel?Olyan alapon normális lehet, ahogyan standard SSD-knél is a kondíció csökkenése az írásmennyiség növekedésével, meg ha alacsony a TBW.
Az viszont nem feltétlen normális, hogy mindössze 3 nap működése idő és 358 GB írás után már 92%-ra csökkent, bár ha alacsony ennél a "pendrive-nál" a TBW, akkor nem meglepő. + Akár a HDS is mutathat alacsonyabb értéket lásd az előbb linkelt leírást, ezért érdemes másik programmal is ránézni a meghajtó állapotára. Viszont ha nem tapasztalni problémát a működésnél és a HDS sem ír hibát, akkor nem különösebben kell ezzel foglalkozni.
Egyébként a Kingston saját diagnosztikai szoftvere, a Kingston SSD Manager mit mutat a meghajtó állapotára ha felismeri, valamint pl. a CrystalDiskInfo?
-
King Unique
titán
válasz
5leteseN #5501 üzenetére
Na ez megint érdekes.
Itt a reális érték az lesz, amit korábban sikerült mérni, meg ha max. 70 MB/s van megadva a gyártó által.
+ Ugye nemcsak a CDM opció a szintetikus teszthez, hanem ott van pl. az ATTO, akár a Windowsok beépített WinSAT eszköze, stb., érdemes lehet akár más programmal is ránézni.Adott a lehetőség megnézni a modellszámot, amit ha a termék hivatalos weboldalán lévő + a pendrive csomagolása, formája stb. is stimmel, akkor elvileg arról a termékről, arról pendrive-ról van szó.
Szerintem felesleges itt a firmware frissítésén lovagolni és attól várni a csodát, amikor egyrészt a gyártó nem is biztosít firmware-t ehhez a pendrive-hoz és külső forrásút sem feltétlen találni, másrészt ez így is úgy is egy lassú vacak, ha még egy jóval gyorsabb pendrive-ról lenne szó akkor esetleg, de így.
Inkább egy normális, jóval gyorsabb pendrive-ot (példák) kellett volna / kellene venni, vagy egy M.2 SATA / PCIe NVMe SSD-t és ahhoz egy USB 3.X külső házat, mintsem az előbbivel vacakolni. -
King Unique
titán
válasz
Viktor991 #5498 üzenetére
Valóban nem látni az eszközkezelőben a pendrive-ot sehol, max azt, hogy az USB-vezérlőknél nem stimmelnek a dolgok-
Adott a lehetőség kipróbálni a 43-as hibakódnál javasolt megoldást. + Ha nincsen naprakészre frissítve a Windows 10, akkor nyilván az sem ártana, meg egy újraindítás. -
King Unique
titán
válasz
5leteseN #5496 üzenetére
Az 1 GiB tesztfájlmérettel már reálisabb értékek jöttek ki, azoknak inkább van köze a valósághoz, meg a gyártó által megadott max. 70 MB/s értékhez.
1. Igen, meg amelyik USB 3.X pendrive-nál nem ad meg írási sebességet a gyártó, az jellemzően nagyon alacsony szokott lenni, pl. ilyen 10-3X MB/s, azért sem villognak azzal és csak az olvasási sebességet adják meg.
2. Van, de ott annyira nem jellemző a házilagos firmware frissítés, meg a termék hivatalos weboldalán sem nagyon szokott lenni firmware és ahhoz való program, nem úgy megy mint pl. a belső és külső SSD-knél.
3.
4. Azért számíthat a szabad terület mérete is, mivel ha nagyon tele van másolva a meghajtó és kevés rajta a szabad terület, akkor nem feltétlen fogja tudni azokat a sebességértékeket, mint üresen vagy kevésbé telemásolt állapotban. -
King Unique
titán
válasz
5leteseN #5493 üzenetére
Egy USB 3.0-s pendrive-nál normál esetben nyilván nem lehet 600+ MB/s adatátviteli sebesség, amikor ~ 450 MB/s körül van a szabvány maximuma. Itt inkább a RAM cache dobhatja meg az olvasási sebességet, ezért is célszerű a tesztfájl méreténél legalább 1 GB-ot illetve 1 GiB-ot beállítani, vagy még nagyobb méretet (pl. 2 GiB / 4 GiB).
-
King Unique
titán
válasz
5leteseN #5491 üzenetére
Mármint úgy értettem, hogy lehetőleg a termék hivatalos weboldalát kellene linkelni, ahol 70 MB/s van megadva, de az is vsz az olvasási sebességre, ami még egy USB 3.0-s - ahol a szabvány maximuma ugye ~ 450 MB/s - pendrive-nál is kb. a vicc kategória.
Vagyis ennél a pendrive-nál nincs min csodálkozni, ennek tényleg ilyen gyér az adatátviteli sebessége, bár a 40 MB/s olvasás lehetne ugye 70 MB/s is, de akkor is.Egyébként biztos hogy USB 3.0-s modell lett vásárolva? Csak mert a max. 40 MB/s tipikus USB 2.0-s érték. Valamint jó meghajtó lett tesztelve? Csak mert a mellékelt screenshot a C meghajtót mutatja, ami a Windows rendszerpartíciója. Vagy ez most a másik topikban említett Windows To Go rendszer? Ha igen és már a meghajtó 77%-ban tele van másolva adattal, akkor az is magyarázhatja, hogy miért csak 40 MB/s a 70 MB/s helyett.
-
King Unique
titán
válasz
5leteseN #5488 üzenetére
Az pont nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen pendrive-okról van szó, hogy meg lehessen nézni azoknál a gyártó milyen referenciaértékeket ad meg (ha megad egyáltalán), mivel pont ez lenne a lényeg.
Ha ilyen Kingston DataTraveler Exodia szintű vacakról, mint amiről egy másik válaszban volt szó, akkor eleve nincs miről beszélni, mivel az alapból olyan lassú, az USB 3.2 Gen 1 meg ugye = USB 3.0 5 Gb/s alapon. -
King Unique
titán
válasz
Viktor991 #5483 üzenetére
A mellékelt schreenshot alapján tehát a lemezkezelőben nem jelenik meg a pendrive.
Na és mi a helyzet az eszközkezelőben, ott megjelenik a pendrive, nincsen hibakód, nincsen 3rd party antivírus program telepítve ami letiltotta az USB-s meghajtókat (1. példa | 2. példa)? -
King Unique
titán
válasz
zafiridas #5477 üzenetére
Ha több PC-n, több USB-porton többször próbálva meg se nyekken a pendrive, egyáltalán nem jelenik meg a Windows eszközkezelőben és lemezkezelőben, akkor azzal sok mindent nem lehet kezdeni és ez esetben igen, kuka vagy garanciális csere ha még garanciális.
-
King Unique
titán
Hát egy normális pendrive nem is lesz csak úgy írásvédett, szóval nem is a csúcskategória.
Attól hogy a DiskPart nem írja, még nyilván lehet írásvédett a pendrive firmware szinten, mert más magyarázata nem nagyon van annak, hogy nem lehet formázni.A DataTraveler Exodia meg kb. az egyik leglassúbb USB 3.X pendrive ritka gyatra írási sebességgel, amiről már itt is volt szó.
-
King Unique
titán
Mondjuk kipróbálni PC-n is, hogy ott is jelentkezik-e a probléma. Ha csak a tévén, akkor értelemszerűen tévé specifikus probléma ami a TV & Audió témakategória megfelelő topikjának témája, ha a PC-n is, akkor mondható pendrive specifikus problémának.
-
King Unique
titán
válasz
johniee #5465 üzenetére
Ha több USB-porton, másik PC-n stb. is ki volt próbálva a pendrive és mindenhol lecsatlakozik menet közben, meg a cellák elhasználódása miatt letiltotta rajta a vezérlő az írást és azért lett tartósan írásvédett, akkor lehet már a végét járja. Ha még garanciális a pendrive, akkor ilyenkor adja magát a garanciális csere lehetősége. Ami ha valamiért nem opció, mert pl. többe kerülne a visszaküldés mint egy új pendrive vásárlása, akkor igen, célszerűbb inkább egy újat venni.
-
King Unique
titán
válasz
tatabike #5467 üzenetére
Tudtak is, az utánad kérdező szintén olyan tetű lassú pendrive lassú írási sebessége ügyében érdeklődött, amire a válaszban le lett írva a lényeg, ami esetedben is ugyanúgy érvényes.
Az ilyen pendrive-oknál eleve nincs miről beszélni, meg amiknek az adatlapján még referenciaértékeket sem adnak meg nem véletlenül, még ha valami gyors típus lenne, de így. -
King Unique
titán
válasz
blendész #5457 üzenetére
A legtöbb belső és külső SSD, valamint SSD alapú pendrive eleve belassulhat, ha kevés rajta a szabad terület és másolásnál (írásnál) elfogy a szabad területet is használó SLC cache, stb. Vagyis a leírt jelenségben igazából nincs semmi meglepő, meg ha csak kevés szabad terület esetén jelentkezik.
Az viszont tény, hogy az Exodia és a Max sorozatok eleve nem említhetők egy lapon, utóbbi klasszisokkal gyorsabb még ha adott esetben akár az is belassulhat, sőt még az utóbbi esetben is gyorsabb mint az előbbi, aminek az adatátviteli sebessége amúgy is kb. a vicc kategória.
-
King Unique
titán
Sikerült a jelenlegi kínálatból kb. az egyik legvacakabb, leglassúbb pendrive-ot megvenni, aminél nincs min csodálkozni, ezeknek ilyen gyatra az írási sebessége...
DataTraveler Exodia helyett DataTraveler Max pendrive-ot kellett volna venni, vagy az ebben a hozzászólásban említett egyéb típusokat, ha fontos a minél gyorsabb írási sebesség. -
King Unique
titán
válasz
diablo1984 #5435 üzenetére
Mármint ha ilyen vagy ehhez hasonló fake pendrive, akkor nem meglepő az ilyen probléma, max. azoknál van ez, mert ugye normál esetben tetszőlegesen lehet egy pendrive-ot FAT32 (32 GB-ig a Windows beépített eszközeivel) / exFAT / NTFS fájlrendszerre formázni, a fájlok felírása után is visszaolvasható a tartalma, stb.
-
King Unique
titán
Volt már itt szó CDFS partícióról (példa), gyárilag (firmware szinten) írásvédett pendirve-okról (példa), ahol pl. egy Dell recovery pendrive-nél az írásvédett állapot megszüntetését az alábbi példa szemlélteti, de az csak annál érvényes.
Amúgy meg nem feltétlen érdemes szórakozni ezzel, gyárilag nem véletlenül írásvédett (pl. vírusok ellen) egy ilyen pendrive, meg egy 8 GB-os manapság filléres tétel.
-
King Unique
titán
• Ennek a pendrive-nak az írási sebessége a pendrive irás-olvasás sebesség topik tesztjei alapján eleve nem olyan gyér, hogy nagy méretű fájlokat 2-4 MB/s értékkel másoljon.
• Az adatátviteli sebesség tesztelésénél nem mindegy, hogy alapból 2-4 MB/s írási sebességet tud a pendrive már az ATTO, CDM, WinSAT, stb. szintetikus teszteknél is, vagy csak a fájlkezelős fájlmásolásnál lassul be X GB írása után. Ahol az utóbbi pl. még SSD-knél is előfordulhat, ha nincsen DRAM cache, elfogy az SLC cache, stb.
• Ha használat közben nagyon melegedik a pendrive, akkor akár amiatt is visszaeshet az adatátviteli sebesség.
• Linuxon lehet azért is volt gyorsabb az írási sebesség, mert ott a rendszer intenzíven használja a gyorsítótárat (RAM cache), de ennyi erővel Windowson is bekapcsolható adott USB-s meghajtónál az írási gyorsítótárazás.
• A probléma forrásának meghatározásához javasolt átfogóan tesztelni a pendrive-ot, lehetőség szerint másik USB-porton, másik PC-n, másik operációs rendszerrel is, fájlkezelős fájlmásolás mellett szintetikus tesztekkel (pl. CDM) is, stb. Ami azért is lehet lényeges, mert volt akinél adott PC-n adott operációs rendszernél driveres probléma miatt nem hozta ezen pendrive a kívánt adatátviteli sebességet, amit végül a megfelelő driver alkalmazása megoldott (példa).
-
King Unique
titán
válasz
x_vitamin #5422 üzenetére
Az előző válaszban szemléltetett parancssoros módszer ki lett próbálva?
Ha maga a pendrive hibás, akkor azzal szvsz nem érdemes tovább vesződni, meg pláne nem egy ilyen kis tárolókapacitású USB 2.0-s modellel, ami vélhetően nem mai darab és már amúgy is cserélni kellett volna.
-
King Unique
titán
válasz
x_vitamin #5420 üzenetére
• Tehát megfelelően detektálja a Windows a pendrive-ot és megvan a reális tárolókapacitása, eddig oké.
• Parancssorban / parancssorban kellene megpróbálni törölni, majd újraparticionálni és újraformázni a pendrive-ot, nem szimplán csak formázni.
• Már említve lett az előbb, hogy szükség esetén előtte eltávolítani majd újracsatlakoztatni a pendrive-ot, akár másik USB-porthoz, akár a Windows t is újraindítani előtte majd utána próbálni az előbbieket, stb.
• Ha a leírtak nem oldják meg a problémát, akkor vagy az ottani hardver- és szoftverkörnyezetben nem stimmel valami, vagy a pendrive ment tönkre. Ennyi!
• Egyébként a pendrive hibája sem lenne meglepő, pláne ha egy USB 2.0-s muzeális darab, amit már rég cserélni kellett volna.
-
King Unique
titán
válasz
x_vitamin #5417 üzenetére
• Na, akkor nyilván mégiscsak megjelenik a fájlkezelőben a pendrive ha van meghajtóbetűjele, max. nem lehet hozzáférni a tartalmához.
• Az továbbra sem derült ki, hogy mi a helyzet a Windows lemezkezelőjében, ahol az is lényeges, hogy megfelelően jelenik-e meg reális kapacitással a pendrive, vagy üres lemezként kapacitás nélkül. Ha az előbbi, akkor az még a jobbik eset, ellenben ha az utóbbi, akkor az eleve problémás, utóbbinál az eszközhiba is felmerülhet. Bár ha van meghajtóbetűjele és lehet formázni FAT32 / NTFS fájlrendszerre, akkor az előbbi lehet a helyzet.
• Érdemes több USB-porton is kipróbálni a pendrive-ot, ahol asztali PC-knél elsődlegesen a hátlapon lévő portok használata javasolt. Aztán lehetőleg közvetlenül az USB-porthoz legyen csatlakoztatva a pendrive és ne hosszabbítókábellel vagy USB-elosztóval (hub), mert bizonyos esetekben akár az utóbbi is okozhat problémát.
• Ha abnormális módon nem akar működni egy eszköz, akkor Windows esetén javasolt kipróbálni a Windows újraindítását, majd utána az eszköz újbóli csatlakoztatását is.
-
King Unique
titán
válasz
x_vitamin #5413 üzenetére
• Nem a fájlkezelő volt a kérdés, hanem a lemezkezelő, aminek megnyitását a linkelt útmutató világosan szemlélteti. Ahol ez nem világos micsoda, de nem a Windows beépített lemezkezelője.
• A leírtak eleve ellentmondásosak, mivel ha ez alapján van meghajtóbetújele (H) a pendrive-on lévő partíciónak, akkor annak márpedig normál esetben eleve meg kellene jelenni a fájlkezelőben is, max. akkor nem szokott, ha nincsen meghajtóbetűjele.
• Van különbség aközött, hogy egy meghajtó / partíció egyáltalán nem jelenik meg meghajtóbetűjel híján a fájlkezelőben, vagy megjelenik csak éppen nem lehet megnyitni, mert pl. RAW lett.
• Aztán az sem teljesen világos, hogy ha előzőleg még NTFS + FAT32 fájlrendszerű partíciók lettek említve, akkor a mellékelt screenshoton miért csak 1 db NTFS partíció látszik. Bár ha külön-külön értendő, azaz először 1 db NTFS partíció volt, majd újraformázás után lett 1 db FAT32 partíció, akkor úgy már reális.
• A Windows 10 a 1703-as verzió óta már cserélhető lemezeknél (memóriakártyák, pendrive-ok) is támogatott a több partíció kezelése. Azaz a Windows 11 akár 2 db partíciót (pl. 1 db NTFS + 1 db FAT32) is tud egyszerre kezelni a pendrive-on, mindkettő kap meghajtóbetűjelet és megjelenik a fájlkezelőben, stb.
-
King Unique
titán
válasz
x_vitamin #5411 üzenetére
Itt ilyenkor értelemszerűen a Windows lemezkezelőjét kellene megnyitni, arról kellett volna screenshot, ott megnézni hogy van-e meghajtóbetűjele a pendrive-on lévő partícióknak, stb.
-
King Unique
titán
Ha a lemezkezelőben üres lemezként jelenik meg a pendrive és parancssorban 0 bájt a kapacitása, másik USB-porton valamint másik PC-n másik operációs rendszerrel próbálva is, akkor igen, kuka, meg ha már nem garanciális.
Bár volt aki ilyen hibát a firmware tákolásával végül tudott javítani (példa), de annak próbálgatása kizárólag csak saját felelősségre javasolt, meg értelemszerűen csak akkor opció, ha találni egyáltalán megfelelő firmware tool és firmware párosítást az adott pendrive-hoz, az abban lévő vezérlőhöz.
-
King Unique
titán
válasz
zezso86 #5403 üzenetére
Mármint ha RAW lett a pendrive-on lévő partíció, akkor arra adott a válasz.
Az adatmentés értelemszerűen az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik temája, az ügyben eleve ott kellene, kellett volna érdeklődni, szükség esetén (ha további kérdés van) is ott kellene folytatni a mostanit.
-
King Unique
titán
• A "Transcend 64Gb 3.0-ás pendrive" nem pontos megnevezés, ebből nem derült ki, hogy pontosan melyik Transcend pendrive-ról van szó, garanciális-e még, stb.
• A "többet nem lehetett látni a pendriveot" akkor helytálló, ha Windowson sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg egyáltalán, ellenkező esetben helytelen.
• Akkor van miről értekezni, ha a lemezkezelőben nem üres lemezként jelenik meg a pendrive és parancssorban nem 0 bájt a kapacitása.
• Ha megjelenik a pendrive a Windowsban, akkor nem kizárólag csak az említett formázás lehet opció, hanem parancssorban a törlés + újraparticionálás + újraformázás, már ha nincsen rajta semmilyen fontos adat.
• Ha nem megjelenik a pendrive a Windowsban és csatlakoztatáskor kifagyasztja, nem cél a rajta adatok lementése, akkor ilyenkor adja magát a garanciális csere lehetősége.
• Ha nem megjelenik a pendrive a Windowsban és csatlakoztatáskor kifagyasztja, nem cél a rajta adatok lementése, valamint már nem is garanciális, akkor kb. kuka.
-
King Unique
titán
válasz
razor1010 #5393 üzenetére
Volt már erről szó itt, lásd egy másik esetnél leírtakat. Vagyis a DD képfájl mód szerinti kiírás a probléma oka, azért illetve a védett EFI-partíció miatt nem lehet a lemezkezelőben törölni a pendrive-ot, ellenben parancssorban már igen, + pl. a Rufus nem bootolható opciójával is megoldható a törlés + újraparticionálás +
újraformázás.
Egyébként az innen letölthető Fedora Media Writer jobb ilyen szempontból, mert azzal a pendrive visszaállítása is megoldható.Közben már sikerült a parancssoros módszerrel megoldani, oké.
-
King Unique
titán
Vagyis akkor nem a pendrive volt a hiba forrása, hanem az operációs rendszer, annak beállításai vagy 3rd party programok. Ahol ha a már évek óta nem támogatott Windows 7-en próbálva, akkor annál annyira nem meglepő ez, meg ha olyan 3rd party antivírus program lett telepítve, ami blokkolja a Rufus és az MCT működését.
Szívesen!
-
King Unique
titán
How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
A Rufus csak egy opció a több közül, ha az MCT-vel és / vagy a manuális módszerrel sem megy a telepítési adathordozó létrehozása a pendrive-ra, akkor lehet miről beszélni és tovább fejtegetni a témát.
Egyébként a pendrive hibája sem zárható ki, meg ha pl. a H2testw program írási + olvasási tesztje is hibára fut.
-
King Unique
titán
válasz
razor1010 #5384 üzenetére
Az nomál esetben nem hiba és nem is vírus, hogy formázás után fájlrendszertől és lemezfoglalási egységtől függően lesz X KB / MB helyfoglalás a pendrive-on. Ahol NTFS fájlrendszernél ez általában több, míg FAT32 és exFAT fájlrendszerek esetében kevesebb szokott lenni.
Cserélhető lemezeknél (memóriakártyák, pendrive-ok) egyébként alapesetben nem naplózó fájlrendszert (pl. FAT32, exFAT) szokás és javasolt használni a kisebb írásterhelés miatt, gyárilag is általában FAT32 / exFAT fájlrendszerre vannak formázva a pendrive-ok, míg a naplózó fájlrendszerek elsődlegesen helyi lemezeknél (belső és külső HDD-k, SSD-k) használatosak.Az pedig szintén nem újdonság és nem hiba, hogy a tárolóeszközök tárolókapacitását rendszerint decimális (SI | 1000) alapon adják meg a gyártók, ellenben az (egyes) operációs rendszerek (pl. Windowsok, Linuxok) helyesen bináris (IEC | 1024) alapon számolják, azért az eltérés (32 GB vs. 28,8 GB ill. 28,8 GiB), lásd decimális és bináris előtagok.
Ami viszont probléma lehet, az pl. a pendrive lassú írási sebessége, ha pl. DataTraveler Exodia és nem DataTraveler Max...
-
King Unique
titán
• Akkor van miről értekezni, ha a lemezkezelőben nem üres lemezként jelenik meg a pendrive és parancssorban nem 0 bájt a kapacitása.
• Nem kizárólag csak a formázást célszerű próbálgatni, hanem parancssorban a törlést + újraparticionálást + újraformázást.
• A SanDisk Ultra Flair sorozatra van 5 év gyártói garancia, vagyis probléma esetén adja magát a garanciális csere lehetősége, nem világos miért kellene pár hónap használat után egyből kukázni.
-
King Unique
titán
Lásd más korábbi eseténél leírtakat, amik most is érvényesek.
-
King Unique
titán
válasz
SunMount3r #5369 üzenetére
Az egyik előző válaszban már le lett írva világosan, hogy a pendrive vásárlás és ajánlás másik topik témája, meg hogy a linkelt SanDisk pendrive elég lassúcska és melegedik rendesen...
-
King Unique
titán
válasz
Runner_fxr #5366 üzenetére
• Már ha reális volt egyáltalán amit a HDS írt, mert a legtöbb pendrive-nál nem is támogatott a S.M.A.R.T, amelyiknél igen, az meg inkább már külső SSD és azoknál elsődlegesen a gyártó diagnosztikai szoftverének (ha van) értékelése a mérvadó.
• A Rufus alapértelmezetten a cserélhető lemezként kezelt meghajtókat (standard pendrive, memóriakártya) listázza ki Windowsokon, ellenben a helyi lemezként kezelt meghajtókat (külső HDD / SSD) biztonsági okokból nem, az utóbbiakhoz külön beállítás (pl. Alt + F) szükséges.
• Ez a "fel sem ismeri a pendrive-ot" Windowson akkor helytálló, ha sem eszközkezelőben (ott van-e hibakód?), sem a lemezkezelőben nem jelenik meg a pendrive, ellenkező esetben eleve helytelen.
• Ha elsőre nem ismeri fel a Windows a csatlakoztatott pendrive-ot, akkor célszerű újracsatlakoztatni, másik USB-porton is kipróbálni, a Windowst újraindítani és utána újrapróbálni az előbbieket, stb.
• Asztali PC-knél elsődlegesen a hátlapon lévő USB-portok használata javasolt, mivel az előlapi portoknál előfordulhatnak problémák. Valamint a pendrive lehetőleg közvetlenül az USB-porthoz legyen csatlakoztatva, ne külön adapterrel vagy hosszabbító kábellel.
• Az USB-szabványok eleve visszafelé kompatibilisek, egy USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) eszköznek akár USB 2.0 porthoz csatlakoztatva is működnie kell.
• A felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetében lévő hiba nem keverendő az eszközhibával (pendrive hibája), az utóbbi akkor reális, ha több USB-porton, több PC-n, több operációs rendszerrel kipróbálva is produkálja az eszköz (pendrive) ugyanazt a hibát.
-
King Unique
titán
válasz
SunMount3r #5361 üzenetére
A milyen pendrive.ot XY célra értelemszerűen a "Milyen pendrive-ot vegyek?" topik témája, ott tessék az ügyben érdeklődni.
Ahol nemrég amúgy ki lett tárgyalva, hogy ha igazán komoly, gyors, megbízható, stabilan működő flash-alapú USB-s meghajtó kell, akkor eleve a külső SSD a nyerő az ergya pendrive-ok helyett, meg amennyibe egy komolyabb pendrive kerül, azért már külső SSD-t lehet venni.Egyébként amiket most linkeltél, azok közül ezzel és ezzel pont volt dolgom, de röviden mindkettő kb. egy rakás ****, az meg nem sokat ér, hogy fém.
Az előbbi pár hónap használat után olyan szinten lehalt - vélhetően még azt a kevés írásterhelést sem bírta a flash - , hogy csatlakoztatáskor kifagyasztotta a PC-t illetve azon az operációs rendszert és csak nagyon nyögvenyelősen lehetett olvasni a rajta lévő adatokat, eléggé melegedett használat közben, stb..
Az utóbbi átmenetileg szintén kifagyasztotta nálam a PC-t illetve azon az operációs rendszert, ha többszálú olvasás / írás történt, írásnál eléggé lassú, baromira melegedett - nem véletlenül műanyag a fogantyúja, hogy meg lehessen fogni még ilyenkor is - , stb. Először azt hittem, hogy a PC-vel / operáció rendszerrel nem stimmel valami, hogy minden fájlművelet ilyen nyögvenyelősen megy a pendrive-ról, aztán kiderült hogy az utóbbi a probléma forrása.
-
King Unique
titán
Hát akkor márpedig kellene, meg pláne ha MBR | FAT32 / NTFS szerint lett újraparticionálva és újraformázva a pendrive, sőt ugyanúgy GPT | FAT32 / NTFS sémánál is, meg ugye a meghajtóbetűjel megléte a lényeg. + Az MCT a létrehozás előtt amúgy úgyis törli és újraparticionálja + újraformázza a célmeghajtót (pendrive-ot), vagyis a partíciós séma, fájlrendszer stb. másodlagos.
MCT-nél meghajtólista frissítése, MCT bezárása és újbóli futtatása, ha nem használ akkor a Windows újraindítása, pendrive másik USB-porthoz csatlakoztatása, stb. amiket ki lehetne próbálni. Ha rejtélyes módon nem használ egyik sem, akkor ez innentől már egyéni probléma, meg nem feltéten ezen topik témája, ha maga a pendrive jó (nem hibás).
-
King Unique
titán
Mármint ha "Windows 10 telepítő" alatt az MCT-re célzol, akkor annak csak annyi kell, hogy legyen meghajtóbetűjele a pendrive-nak, a rajta lévő partíciónak, ami ha teljesül, akkor eleve meg kellene jelennie a pendrive-nak a meghajtólistában.
Adott a Rufus, manuális módszer, stb. is Windows 10-es telepítési adathordozó létrehozásához, nem kizárólag csak az MCT lehet opció.Persze hogy nettó ~ 28-29 GB-os (GiB) egy bruttó 32 GB-os pendrive, lásd decimális és bináris prefixumok, SI (1000) vs. IEC (1024) szerinti mértékegységek, ami nagyon nem újdonság...
-
King Unique
titán
Ha már a Rufus, akkor adott a lehetőség azzal törölni és újraparticionálni + újraformázni a pendrive-ot a nem bootolható opciót választva.
Másik lehetőség pl. parancssorban ugyanezt megoldani. -
King Unique
titán
"Olvastam, hogy WinPE alatt is megfertőződhet usb-n a fő oprendszer, tehát ez kilőve a megoldások közül."
A WinPE környezet azért kissé más, mint a standard windowsos, az előbbinél nem feltétlen futtatható / telepíthető csak úgy akármilyen program, nem véletlen hogy pl. a HBCD PE esetében is eleve egy előre összeállított, előre integrált programcsomag van és nem utólag kell azokat telepíteni.
Na meg, ha olyan vírusról van szó, ami eleve megnyitást és futtatást igényel, akkor az könnyen kivédhető azzal, hogy WinPE alatt nem nyitja meg, nem futtatja azt a.exe
/ egyéb fájlt a felhasználó."Esetleg egy hordozható linux-ról bootolva lemásolhatók a fájlok?"
Ha windowsos kártevő van a pendrive-on (ha van egyáltalán?), akkor igen, egy Linux-alapú rendszer ilyen szempontból biztonságos lehet, mivel ott egész egyszerűen jó eséllyel nem tud futni az a vírus, mivel inkompatibilis a Linuxszal.
14 Best Free Bootable Antivirus Tools
+ Vannak a különféle antivírus szoftvereknek optikai lemezre / pendrive-ra kiírható és onnan bootolható ún. live változatai, amik rendszerint szintén Linux-alapúak szoktak lenni és ott egyben a víruskeresés + szükség esetén a vírusirtás is megoldható.
"Valamilyen biztonsági intézkedést tehetnék még, hogy ne fertőződjön a rendszerem a pendrájv fájlmásoláskor? "
Ha a telepített Windowson le van tiltva az AutoPlay funkció, meg a programok futtatásánál eleve bekapcsolva az UAC és a SmartScreen, akkor csak úgy nyilván nem feltétlen tud lefutni egy vírus a csatlakoztatott pendrive-ról, meg ha csatlakoztatáskor eleve átvizsgálja a pendrive-ot az antivírus szoftver.
+ Egy másik védelmi vonal, ha létre van hozva "ilyen" célra egy csökkentett jogosultságú felhasználói fiók (vendégfiók / a típusnál rendszergazda helyett általános jogú), ahol egy vírus jó eséllyel nem tud futni, ha nincsen ahhoz megfelelő (rendszergazdai) jogosultsága.Ha megtörtént a fájlok másolása a pendrive-ról és a célmeghajtón történő visszaellenőrzés (megnyithatók és rendben vannak a fájlok) is, akkor utána lehet törölni és újraparticionálni a pendrive-ot pl. parancssorban. Bár ha eleve nem is volt rajta semmilyen vírus, akkor nyilván nem feltétlen szükséges ez a lépés.
Mivel itt nem kimondottan pendrive problémáról van szó, mármint nem maga a pendrive hibás a leírtak alapján, ezért az ilyen kérdést legközelebb inkább vagy a Windows 10 topikban, vagy eleve a vírusirtó topicban lenne célszerűbb feltenni.
-
King Unique
titán
válasz
KRoli92 #5334 üzenetére
• Ha másik laptopon megfelelően működnek a pendrive-ok, akkor elég egyértelmű, hogy nem a pendrive-ok lehetnek hibásak, máskülönben akkor sehol nem működnének. Vagyis a hiba forrása a régi laptop, vagy azon a Windows 7 lehet. Ahol az utóbbi nem mellesleg már évek óta nem támogatott rendszer és nem igazán javasolt már élesen telepítve online használni.
• Windowsoknál az eszközkezelőt (+ hogy ott nincs-e hibakód) és a lemezkezelőt javasolt ilyenkor megnézni. Ha egyiknél sem jelenik meg a pendrive, akkor helytálló a "nem ismer fel" állítás, egyéb eseten helytelen.
• Érdemes lehet a pendrive-okat másik USB-porthoz csatlakoztatva is kipróbálni, valamint a laptopon a Windowst újraindítani és utána újrapróbálni a pendrive-okat, stb.
• Ha a régi laptopon a Windows 7-re 3rd party antivírus szoftver lett telepítve, akkor az is okozhat problémát a pendrive-ok detektálásánál, működésénél, lásd mások eseteit: [link], [link] + [link], [link] + [link], [link] + [link].
-
King Unique
titán
válasz
herrober #5327 üzenetére
Itt is lehet a GPT partíciós séma a gond, azt nem tudja kezelni a buta autós lejátszó és ezért MBR séma szerint kellene újraparticionálni a pendrive-ot, lásd egy másik esetnél leírtakat.
-
King Unique
titán
Mivel eleve egy lassú, gyatra írási sebességet tudó pendrive-ról van szó, ezért nem meglepő a probléma, lásd nem olyan régen mások esetét ugyanilyen sorozatú pendrive-val: [link], [link].
"hogy tudnám megoldani ezt a problémát?"
Nagyon egyszerű: kellően gyors, megfelelő írási sebességet tudó pendrive-ot kellett volna, kellene venni, lásd pl. a Kingston kínálatában DataTraveler Exodia helyett DataTraveler Max.
-
King Unique
titán
válasz
Silious #5314 üzenetére
How to enable or disable write protection on a USB flash drive
Ha Windowson a linkelt leírás szerint nem lehet megszüntetni a pendrive írásvédett állapotát, a pendrive újracsatlakoztatása és másik USB-porton, másik PC-n + másik operációs rendszer alatt történő kipróbálásánál is fennáll az írásvédett állapot, akkor eszközhiba lehet. Ami silány pendrive-oknál nem újdonság, egy bizonyos írásmennyiség okozta elhasználódás után letilthatja a vezérlő részlegesen / teljesen az írást és read-only állapotba kerül a pendrive. Amivel sok mindent alapesetben nem lehet kezdeni, vagy garanciális csere, vagy annak híján kb. kuka.
-
King Unique
titán
válasz
dethroner #5301 üzenetére
A Check Flash program esetében nyilván a logikai és / vagy a fizikai meghajtón kellene futtatni a felülettesztet (olvasás / olvasás + írás), nem sima tesztfájllal. Vagy pl. a HDS felülettesztjeit.
Aztán ki lehetne próbálni pl. parancssorban a pendrive törlését, majd újraparticionálását és újraformázását, végül pedig a zenefájlokat újra rámásolni.
Ha az autós lejátszón és a PC-n is egyaránt akad a lejátszás és nem a lejátszóprogram hibája miatt, akkor vagy a pendrive-ra másolt zenefájlok lettek korruptak (hibásak), vagy maga a pendrive hibás.
-
King Unique
titán
válasz
dethroner #5296 üzenetére
Egyszerű a dolog, ha PC-n csatlakoztatva is akadozik a zeneszánok lejátszása, akkor vagy a pendrive-on lévő egyes fájlok hibásak, vagy maga a pendrive.
Ha csak az autós lejátszónál van akadozás, akkor meg nyilván az a hiba forrása.Windowst futtató PC-n a pendrive teszteléséhez adott pl. Check Flash, H2testw, + akár HDS / HD Tune felületteszt, stb. programok.
Közel 10 éve...Akkor lehet nem ártana cserélni azt a pendrive-ot!
-
King Unique
titán
válasz
halevala #5289 üzenetére
Ilyenkor szokás leírni, hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, mert ez a "3.2-es kingston penit" elég semmitmondó.
Egyébként tippre itt is arról lehet szó, mint nemrég az egyik társtopikban. Ha igen, akkor nem meglepő a lassú írási sebesség. -
King Unique
titán
Mármint mit, MBR sémával, nem bootolható, FAT32 beállítással újraparticionálni és újraformázni, valamint parancssorban is?
Ha MBR | elsődleges partíció | FAT32 alapon sem kezeli az autós lejátszó a pendrive-ot, akkor az a lejátszó, az azon futó OS tényleg kőbuta. Meg akkor az innentől nyilván nem pendrive probléma, meg ha pl. PC-n Windowson működik rendesen, hanem értelemszerűen az autós lejátszó problémája. -
King Unique
titán
Itt is lehet a GPT a gond, azt nem tudja kezelni a buta autós lejátszó és ezért MBR séma szerint kellene újraparticionálni a pendrive-ot, lásd egy másik esetnél leírtakat.
-
King Unique
titán
Épp akartam írni, hogy az előző esethez hasonlóan ez is inkább az adatmentés topik témája, de akkor közben sikerült megtalálni és ott feltenni a kérdést. Oké, akkor folytatás a másik topikban.
Bár ha fake az a 2 TB-os - mint a másik topikban leírtakból kiderült a tárolókapacitása - pendrive, akkor ugye nincs min csodálkozni és ez esetben az adatmentés sem feltétlen opció. -
King Unique
titán
válasz
zsolti1debre #5273 üzenetére
A memóriakártyáknak eleve van külön topikja "SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)" néven.
Viszont adatmentés ügyben értelemszerűen inkább az "Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez" topikban kellene érdeklődni, ott a szokásos adatmentő programokkal (példák) próbálkozni, vagy memóriakártya specifikusan a CardRecovery programmal. -
King Unique
titán
válasz
gabor128 #5271 üzenetére
Lásd más hasonló kérdésére adott válaszban leírtakat.
Vagy ha esetleg írásvédelmi kapcsoló van a pendrive-on, akkor értelemszerűen azt kellene másik állásba helyezni. -
King Unique
titán
válasz
hegegabi80 #5265 üzenetére
Az előbb linkelt példában, az abban lévő válaszban le van írva egy lehetséges ok.
A többit akkor az adatmentés topikban. -
King Unique
titán
válasz
hegegabi80 #5263 üzenetére
Na, akkor itt "csak" annyi a gond, hogy RAW lett a pendrive-on lévő kötet, aminél a javításra / adatmentésre vonatkozóan az adatmentés topikban nemrég újra le lett írva a teendő.
-
King Unique
titán
válasz
hegegabi80 #5260 üzenetére
Ha Windowsról van szó, akkor az a kérdés, hogy az eszközkezelőben és lemezkezelőben megjelenik-e a pendrive. Illetve hogy megfelelően jelenik-e meg, azaz nem üres lemezként és nem 0 bájt kapacitással.
+ Azon a másik PC-n nincs-e pl. 3rd party antivírus szoftver telepítve, ami okozhat problémát az USB-s eszközök működésénél. Példák: [link], [link] + [link], [link], [link].Ha megfelelően detektálja a Windows a pendrive-ot és nem a linkelt példákban lévő 3rd party AV miatti szoftveres ütközés a probléma oka, akkor lehet esély a sikeres adatmentésre arra való célprogrammal (példák). Ami viszont nem ennek, hanem értelemszerűen az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topiknak a témája, szükség esetén - ha nem detektálja megfelelően a Windows a pendrive-ot és / vagy nem sikerül a linkelt programokkal adatot menteni - ott kellene folytatni.
-
King Unique
titán
válasz
Tomi_78 #5257 üzenetére
• Értelemszerűen a pendrive-on kell elvégezni, abba a meghajtóba belépve CMD-ben majd onnan törölni, amit a korábbi válaszban linkelt leírás, az ottani screenshot is világosan szemléltet.
• Az
autorun.inf
alapesetben eleve rejtett fájl és nem fog megjelenni a Windows fájlkezelőjében, max. a rejtett és védett fájlok megjelenítésének bekapcsolása után.• Ha már le lettek mentve a pendrive-ról az adatok, akkor másik opció a pendrive teljes törlése és újraparticionálása + újraformázása parancssorban, ami az előző válaszban már említve lett.
-
King Unique
titán
A Windows rendszer Eszközkezelő segédprogramja által generált hibakódok magyarázata
+ Lásd más hasonló esetét.
Ha a 43-as hibakódnál javasolt megoldás nem használ, a Windows újraindítása sem, nincsen telepítve 3rd party antívirus program ami belezavarhat a működésbe (példák), a pendrive kihúzása és újracsatlakoztatása sem oldja meg, másik USB-porton valamint lehetőség szerint másik PC-n és másik operációs rendszerrel kipróbálva sem működik, akkor esélyes a pendrive hibája.
(#5254) Ciccuka:
Alapesetben igen, adja magát az MCT használata a Windows 11-es telepítési adathordozó készítéséhez. Ahogyan a Rufus szintén, az utóbbi is le tudja tölteni az ISO-fájlt, sőt azzal olyan telepítési adathordozó készíthető, aminél beállítható, hogy nem támogatott hardverkonfigurációra is lehessen Windows 11-et telepíteni, Home kiadásnál is válaszható legyen a telepítésnél helyi fiók, stb. -
King Unique
titán
válasz
Tomi_78 #5251 üzenetére
• Az egyik előző válaszban már linkelve lett mi a teendő USB Shortcut vírus esetén.
• A Windows beépített védelme (Defender) mellett ilyenkor biztos ami biztos alapon speciális malware eltávolító programokat is lehet futtatni, mint pl. a Malwarebytes, HitManPro, stb. Viszont ez már értelemszerűen a vírusirtó topic témája, szükség esetén ott kellene tovább fejtegetni.
• A pendrive-ot nemcsak szimplán formázni lehet ilyenkor, hanem a teljesen tiszta lappal kezdéshez pl. parancssorban törölni + újraparticionálni és újraformázni, abban az előző válaszban ez is le lett írva.
• A windowsos USB Shortcut vírus a tévén futó Linux-alapú / Unix-szerű operációs rendszerrel nyilván nem kompatibilis, utóbbin nem fut, ott ezért nincsen a korábban szemléltetett állapot.
-
King Unique
titán
válasz
Geller72 #5249 üzenetére
Azt majd akkor a másik topikban kellene tovább fejtegetni, ahol nem sokkal előtte már fel lett téve ugyanez a kérdés, itt akkor már nem szükséges emiatt..
Ha adatmentés a cél, akkor meg értelemszerűen az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellett volna feltenni. Ha a másik topikban kapott tanácsokkal és a házilagos próbálkozással nem megy az adatmentés, akkor az adatmentés topikban is rá lehet kérdezni, bár evidens a válasz = adatmentő cég. -
King Unique
titán
válasz
Tomi_78 #5243 üzenetére
Ezek nemkívánatos programok, amiket a Defender PUA/PUP védelme blokkol, karanténba tesz. Ennek okán ez nem is kifejezetten pendrive specifikus, hanem inkább Windows specifikus téma és annak a topikjába való, lásd az alábbi leírásokat.
• Kivétel hozzáadása a Windows biztonság szolgáltatáshoz
• How to Enable or Disable Microsoft Defender Antivirus Potential Unwanted App (PUA) Protection in Windows 10Az előbbinél viszont lehet egy shortcut vírus is akár.
Ha nincsen semmilyen fontos adat a pendrive-okon, akkor meg lehet nem ártana inkább törölni és újraformázni pl. parancssorban, mintsem ilyen-olyan "szemetet" tárolni rajtuk.
-
King Unique
titán
válasz
#73820095 #5229 üzenetére
Ha azt nézzük, hogy nem a standard felépítés és hiányzik a NAND, nincsen a PCB másik felén sem, akkor igen, valóban fake tákolmány.
-
King Unique
titán
válasz
lanszelot #5227 üzenetére
GB, azaz gigablöff: Így vernek át a pendrive-okkal!
Az leginkább a tárolókapacitás tesztelése után derülhet ki, hogy fake-e vagy sem.
Fake pendrive javítási segédlet
Ha fake, nem stimmel a pendrive tárolókapacitása, attól még a reális tárolókapacitást beállítva a firmware-ben vagy csak szimplán akkorára particionálva használható tovább (+ infó).
-
King Unique
titán
válasz
lanszelot #5223 üzenetére
A másik topikban ugye már le lett írva, hogy azért látszani szokott pl. a márkajelzés és a sorozat + kapacitás stb. feltüntetése alapján melyik a márkás, normál pendrive - Verbatim specifikusan - és melyik az említett USB rubber ducky és USB Kill Drive tákolmány, már abból is lehet rá következtetni.Sőt, a kapcsolódó cikkben lévő kép + kép alapján van hogy eleve rá is van írva, vagy azt szimbolizáló ábrával ellátva.
Ha kinézetre nem az utóbbi kategória a pendrive, akkor nem valószínű, hogy a tekintetben aggódni kellene."És inkább érdekelne, hogy hogy lehet az ilyet kiszűrni, ezért kérdeztem."
Lásd az előbb leírtakat, vagyis külső megjelenés.
+ A "Hatékonyabb lett az USB-s gyilkos" cikkben leírtakat, ahol szétszedve a pendrive-ot látható a képen, hogy a destruktív eszközön memóriachipek helyett kondenzátorok vannak.+ Ha mindez ekkora dilemma és megy a para nehogy kárt tegyen valamelyik eszközben, akkor van egy nagyon egyszerű és kézenfekvő megoldás: egyáltalán ne csatlakoztasd sehova és ne használd sehol a pendrive-ot, hanem vidd vissza a parkba és hagyd ott ahol találtad, vagy dobd a kukába, ilyen egyszerű.
-
King Unique
titán
How to enable or disable write protection on a USB flash drive
Bár nem derült ki a leírtakból, de ha Windowson van használva a pendrive, akkor a linkelt útmutató szerint lehet be- és kikapcsolni a Windows specifikus szoftveres írásvédettséget.
Ha az előbbi nem oldja meg, a pendrive újracsatlakoztatása és másik USB-porton, másik PC-n + másik OS alatt történő kipróbálásánál is fennáll az írásvédett állapot, akkor eszközhiba lehet. Ami silány pendrive-oknál nem újdonság, egy bizonyos írásmennyiség okozta elhasználódás után letilthatja a vezérlő részlegesen / teljesen az írást és read-only állapotba kerül a pendrive. Amivel sok mindent alapesetben nem lehet kezdeni, vagy garanciális csere, vagy annak híján kb. kuka.
-
King Unique
titán
válasz
adrian94 #5204 üzenetére
Csak a szokásos, ha a windowsos telepítési adathordozó létrehozásakor GPT séma szerinti lett a pendrive, ahol ilyenkor értelemszerűen pl. parancssorban törölni kellene, majd MBR séma szerinti újraparticionálni és újraformázni, hogy a primitív autórádió is kezelni tudja, lásd egy másik esetnél leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz
sellerbuyer #5201 üzenetére
Itt egyrészt nem derült ki a leírtakból az alaplap pontos típusa, azaz hogy ASUS, Gigabyte, MSI, stb. Z390 Pro... De USB driver tekintetében kb. mindegy is, mivel egyik linkelt gyártó weboldalán sincsen külön USB 3.X driver, mivel az a Windows 8.1/10/11 esetében általában inbox és max. Windows 7 (és a régebbi Windowsok) esetén kell külön telepíteni.
Másrészt az sem derült ki a leírtakból, hogy a "Kb. egy hete" pontosan milyen változást takar, azaz mi történt 1 hete, Windows-frissítés / illesztőprogram-frissítés / 3rd party program telepítése vagy frissítése / egyéb, stb.
A "Win 10 legfrissebb van fent" ha tényleg a leírtak szerint értendő, akkor az jelenleg 21H2 verziószámot és annál 19044.1645 buildszámot jelent. Ha nem naprakész a rendszer, akkor értelemszerűen frissíteni kellene, ha esetleg a legutóbbi összesítő frissítés okozott gondot, akkor meg eltávolítani azt és átmenetileg szüneteltetni a frissítést.+ Ha a pendrive-ok másik asztali PC-n vagy laptopon gond nélkül működnek, nincsen az említett állandó leválasztás-felcsatolás jelenség, akkor evidens hogy nem a pendrive-ok a hiba forrása, hanem az adott hardver- és szoftverkörnyezet, ahol a megoldást is azok felől megközelítve, az adott hardverelem / OS topikjában kellene keresni.
-
King Unique
titán
válasz
arsenlupin #5198 üzenetére
Ott a legutóbb megnyitott elemek (mappák és fájlok) vannak, illetve azok hivatkozásai, ami alapesetben üres a fájlkezelőben ha nincsen csatlakoztatva a fájlokat tartalmazó meghajtó (pendrive), + attól is függhet mi jelenik meg ott hogy be van-e kapcsolva az idővonal, stb.
-
King Unique
titán
válasz
arsenlupin #5196 üzenetére
"Az utóbbi időben, amikor menteni akarok egy doksit, kétszer szerepel a pendrive-om a panelen"
Ez nem hiba, ez a duplikált a normális megjelenése a meghajtóknak a fájlkezelőben Windows 10 alatt, ami eleve nem újdonság. Ha annyira zavar, akkor az alábbi útmutatóban lévő registry módszerrel ki lett kapcsolni.
How to Add or Remove Duplicate Drives in Navigation Pane of File Explorer in Windows 10
"Ami a legszebb, hogy a c meghajtón rajta van az egész pendrive tartalma"
Ezt mi alapján sikerült megállapítani?
A mellékelt screenshoton is világosan látszik, hogy a pendrive eleve külön meghajtóként szerepel a navigációs panelen mind a 2x és nyilván nem a C alatt, az utóbbi akkor lenne, ha a C-t kibontva jelenne meg az almappáknál.Egyébként az ilyen kérdés legközelebb majd mehet a Windows 10 topikba, mivel nem pendrive, hanem Windows specifikus "problémáról" van szó.
-
King Unique
titán
válasz
Tomi_78 #5189 üzenetére
A korábbi válaszban, az ott linket eseteknél világosan le van írva, linkelve ez is, meg hogy parancssorban is megoldható, stb...
-
King Unique
titán
válasz
novoszath #5186 üzenetére
Nem derült ki a leírtakból mit is jelent ez a "nem latja a gep", azaz PC / Mac, Windows / macOS / Linux / egyéb OS, valamint mit jelent ez a "boot penkent lett megcsinalva", azaz milyen ISO lett rá kiírva és milyen programmal, stb...
Ha Windows és pl. MemTest lett kiírva a gyári szoftverrel DD képfájl módban a pendrive-ra, ahol a lemezkezelő helyett helytelenül csak a fájlkezelő lett megnézve és az alapján tévesen állítva, hogy "nem latja a gep" a pendrive-ot, akkor egy másik esetnél már le lett írva itt, hogy ilyenkor mi a teendő.
-
King Unique
titán
válasz
seedorf88 #5181 üzenetére
Hát az ennyiből nem feltétlen derült ki, az viszont igen, hogy a leírtak alapján Windowson tévesen csak a fájlkezelőben nézted, ellenben az eszközkezelőben és a lemezkezelőben nem, holott elsődlegesen eleve az utóbbiaknál kellene.
+ A szoftverkörnyezet sem mindegy, ahol egyes 3rd party AV-k tudnak pendrive detektálási problémákat okozni: [link] + [link], [link].
-
King Unique
titán
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 2 az 1-ben töltőkábel a OnePlustól
- Nintendo Switch
- alza vélemények - tapasztalatok
- Vicces képek
- Indiana Jones and the Great Circle teszt
- Napelem
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Autós topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- További aktív témák...
- CORSAIR MP600 PRO NH 1TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- Samsung 980pro 1TB PCIe 4.0 NVMe
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- SAMSUNG 1TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7450-6900 MBs - Eladó!
- Lexar NM790 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6500 MBs - Eladó!
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba Ár! Dell Latitude 3190 - Intel N4120 I 4GB I 64GB SSD I 11,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
- AKCIÓ! ASRock H310CM i3 9100F 8GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 1060 3GB AeroCool Strike-X 500W
- Lenovo LEGION Pro 5 / Pro 7, Lenovo Yoga Pro gépek (RTX 4060 / 4070 / 4080 / 4090)
- Corsair K100 Air wireless (CH-913A01U-DE) DE SN - A1E4G325503IVC
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest