Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pcnet

    addikt

    válasz Orionhilles #15 üzenetére

    Én vállalom a sört, úgyis jövök neked eggyel a flash palyerért. ;)

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz INMOTEP #46 üzenetére

    Na, ezt inkább ne, ha nem akartok téglát csinálni a tabból. Tud írni nagy marhaságokat. :)

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz INMOTEP #61 üzenetére

    Kb ez a gondom a fordítóval:

    Eredeti:

    "Dear customer,
    Thanks for your kind understanding and continuous patience.
    We had sent the item to you and your item was on the way. Hope you could receive the item soon.
    Please please don't leave any feedback othen than the positive feedback. Please please don't open a case.
    It is not easy for me to run this business, your understanding and help means much to me; please give me a reply at your earliest convenience.
    If any question,please contact us freely. We will never stop working for you.
    Best wishes for you and your family!"

    Lefordított:

    "Tisztelt ügyfelünk,
    Köszönöm a szíves megértését és türelmét folyamatos.
    Mi küldte a tételt, hogy Ön és elem volt az úton. Remélem kaphat az elem hamarosan.
    Kérjük, ne hagyjon visszajelzést othen, mint a pozitív visszajelzés. Kérjük, ne nyissa ki a helyzet.
    Nem könnyű számomra, hogy futtatni ezt az üzletet, a megértést és segítséget jelent, hiszen nekem; kérlek adj egy választ a leghamarabb.
    Ha bármilyen kérdése van, forduljon hozzánk szabadon. Mi soha nem fogja megállítani dolgozik az Ön számára.
    Minden jót neked és a családodnak!"

    Kicsit indiánul beszél. De anno Lollipop preview telepítésnél nem volt tiszta, hogy flashelni kell e Kitkat kernelt, vagy pont nem kell flashelni mert azzal nem megy. Bemásoltam fordítóba az útmutatót és az eredmény inkább volt karácsonyi bejgli recept, mint szakmai leírás a rom telepítéséről. :R

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz Aryes #286 üzenetére

    Ok, akkor itt egy Samsung cikk a GSM Arénáról.

    Vietnami növény, mi :D LOL!

    "Samsung appears to have finally listened to those criticizing its Android overlay. Introducing new features with every generation, TouchWiz is certainly one of the most functional UIs around but it's also one that requires serious amounts of resources to run smoothly.

    TouchWiz on the latest Galaxy Note 4

    Optimizations are on the way, with the Korean giant focusing on core features and rethinking the inclusion of more obscure ones. So much so, that sources in Korea are quoting company members saying that the proprietary skin will be performing at the level of Google's Nexus 6.

    It has also been revealed that the smartphone might hit the domestic market as early as February, with global launch scheduled for the MWC in March. Trial production is reported to have already started in the company's Vietnamese plant with mass production to begin next month.

    We're getting tired of repeating it, but this source brings yet another confirmation of the rumored unibody of the successor to the Galaxy S5. A dual-edge version is also allegedly in the works, forcing the relocation of the power button to the top of the device and the speaker to the bottom."

    Fordítás:

    "Samsung úgy tűnik, hogy végre meghallgatta azokat a negatív vélemények Android overlay. Bemutatkozik az új funkciók minden nemzedék, TouchWiz minden bizonnyal az egyik funkcionális UI körül, de ez is az egyik, amely előírja, komoly mennyiségű erőforrásokat, hogy zökkenőmentesen.

    TouchWiz a legújabb Galaxy Note 4

    Erõcsökkentés az úton, a koreai óriás összpontosító alapvető funkciók és újragondolása, hogy minél több homályos is. Olyannyira, hogy a források Koreában vannak idézve cég tagjai, mondván, hogy a saját bőrét is fellép szintjén Google Nexus 6.

    Azt is kimutatták, hogy az okostelefon esetleg megüt a hazai piacon már februárban, a globális bevezetését tervezik az MWC márciusban. Próbagyártás tűnik, hogy már megkezdték a vállalat vietnami növény tömegtermelés kezdődik a jövő hónapban.

    Mi vagyunk egyre fáradt ismétlődő, de ez a forrás hoz újabb megerősítése a pletykák unibody az utódja a Galaxy S5. A dual-edge változat is állítólag a munkálatok, arra kényszerítve az áthelyezés a bekapcsoló gombot, hogy a tetején a készülék és a hangszóró az alján."

    De tény, itt már azért érezhetően jobb a hatásfok. Előző beidézett üzenetet meg egy eBayes kínai eladó küldte, aki szintén Google Translatorral fordított kínairól angolra. Szóval... De volt már, hogy egy orosz sráccal angolul emaileztünk, tud magyarul beszélni, csak magyar helyesírást és nyelvtant nem vágja, így inkább angolul ír. Egyszer inkább felhívott, mert nem értette mit írtam neki fordítóval. Azért romolni/kernelt hegeszteni/újra particionálni nem állnék neki fordító segítségével. :R

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz _Soma77_ #708 üzenetére

    Én sem értek hozzá, de anno Nexus 4 topicban nagy divat volt ota kikényszerítése framework és asszem valami Google cache törlésével. Ott épp az volt a cél, hogy új azonosítót kapj, így kis szerencsével bele kerülhettél abba az 1%ba akik első héten megkapják a frissítést. Aztán kis idő múlva jött a sírás, hogy nem megy a Play, nincs Gmail push, mert más az azonosítónk. Anno az volt a megoldás, hogy ki kellett jelentkezni Google fiókkal, majd újra belépni. Ebből meg az jön, hogy mikor belépsz Gmail accoddal, akkor kapsz azonosítót. Fene tudja.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz raziel01 #740 üzenetére

    Nem minden esetben. Jó nem full brickes telefon volt, de ismertem olyan srácot akinek a telefonján elszállt a töltő elektrónika. Természetesen S OFF és custom rom volt rajt. Gondolta szerviz nem tudja bekapcsolni, nem derül fény a mokolásra. Bizony fény derült, alkatrész csere után a szervizes arcába bootolt a custom rom és azonnal tépte is szét a garancia lapot, srác pedig fizette a javítás költségét.

    Tomtombat: Anno HTC HD2-es időkben is milyen egyszerű volt particionálni a nandot androidhoz. Toolkittel egy kattintás, vagy manuális recovery flasheléskor egy .cfg fájl szerkesztésével. :)

    [ Szerkesztve ]

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz tatararpad #1767 üzenetére

    +1

    Amúgy a Tescot sem kell félteni. Eladta annak tudtában a tabokat, hogy "bibis". Kezdetben megtévesztette a vásárlókat azzal, hogy tesztre 16 gigás példányokat adott, aztán 8 gigásokat árult, amin 2 giga volt a szabad hely, és pofátlanul "óriási tárhely" szlogennel nyomták. Persze, utána bekamuzták, hogy egy android 6 gigát foglal. Hogyne! Aztán memtek vissza a vásárló térben a visszavitt tabok. 8 giga tárhelyhre fizettük az adót. VoIP szolgáltatással, hány ügyfelet húztak be? Hányan harcolnak azért, hogy vissza kapják az elutalt pénzüket a nem létező szolgáltatásért? Én is olyan példányt kaptam amin nem volt kijelzővédő fólia, a nyelv angolra volt állítva és be volt lőve Tesco wifi. Most jöhet jogosan a kérdés, hogy miért nem vittem vissza. Mégis mivel? Hogy nincs rajt fólia? Bizonyítsam, hogy nem én vettem le! Felmentek frissítések (első példányomra nem) örültem, hogy megy, külsérelmi nyom, sípoló hangszóró, pixelhiba nem volt, 3 napig küsztettem, nem jött elő semmi hiba, maradt. Miért sírtunk 2 év garért ha particionálunk? Anno még nem tudtuk, hogy majd lehet. És ha a pénzemért 2 év gar jár, akkor kérem a két évet! Autós hasonlatnál maradva, ha akcióban veszel egy autót, amihez jár a téligumi garnitúra, azért is harcolsz ha nem akarják adni, nem? Ne mézzenek hülyének az 1 évvel, mikor Tesco a nagy világ előtt nyilatkozta a sajtónak, hogy minden Op3n Dott termékre 2 év gar van. Azért a Tesco sem szent, na! Persze azért köszi Nekik, hogy fél áron lett egy jó kis tabom, és Somáéknak is a munkájukért! :R Bár én maradok gyári particiónál, mert kényelmesen elférek azon is és többet ér a garancia még egy 15 ezer ft-os tabnál is. Persze volt aki 30ért vette és most is 30, annak tudatában, hogy 2 giga a belső tárhely. Megkockáztatom, hogy átparticionálás még plusz forgalmat is hozott nekik. Többen vettek tabot, tudva, hogy van lehetőség az átparticionálásra. Ez nagyobb bevétel, mi amennyi kiesés lenne a gyári szoft visszahúzásával kért garancián a bukta. :R

    Jöhetnek a kövek! :R

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz miqlas #1776 üzenetére

    Nem a plafont bámultam, hanem másodszorra is lobogtattam a sajtóanyagot a 2 év garért. Hölgyemény meg hátlappal felfelé húzta ki a csomagolásból és írta fel a sorozatszámot. Ja, nem néztem meg Tescoban, user error. Ezzel nem tudok/akarok vitatkozni. Nem feltételeztem, hogy ez lehet. Jóhiszemű voltam. De mondom, így is megérte az árát. Jogi osztály meg telefonált nekik és a Flag-es lapra ráírták tollal, hogy "2 év garancia". Maradt a Flages, más elsőre A4es Tescost kapott. Ilyenkor megint mi van? Nem központilag kellene tájékoztatni egyformán minden Tescot? Főleg egy saját márkás terméknél? Mi van ha 1 év után viszem Flaghez és azt mondják őket nem érdekli Tesco mit írt tollal a gar lapra? Tesco meg hárít, hogy ők nem foglalkoznak vele, Flag oldja meg. Aztán megy az egymásra mutogatás. Tescosnak jobb örültem volna, mert akkor hozzájuk viszem és nem postázgatjuk oda-vissza Flaggel. Na, de nem szapulni akarom Tescot, mert tényleg jót tettek velem. :R Voip meg nem megy, de nem kommunikálják, support megszünt, de számlaszám él, utalni lehet a semmiért. Korrekt!

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz tiki #1946 üzenetére

    Tudni tudja, csak nincs mögötte szolgáltatás/szolgáltató.

    [link]

    De itt is írta valaki, hogy regisztráltak, de nem tudnak belépni.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Új hozzászólás Aktív témák