- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Yettel topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
-
Mobilarena
Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
szentes_b
újonc
Ma délelőtt megcsináltuk a fenti hibák javítását, a tableten MINDEN működik 4.9GB-os data partícióval, az eredeti tesco-s firmware-el.
Röviden:
A hibákat az okozta, hogy a P89mini (és klónjai) más portokat használnak az I2C buszon az egyes perifériák meghajtására (hang, kamera, SD card,...), ráadásul pl a kamerái is más típusúak. Ennek a leirása az ifwi.bin file-ban történik, ami nincs meg az Op3ndott-hoz.
Viszont ha a gyári FW van a tabon, akkor ezt le tudjuk menteni; de ez a mentés sajnos nem jó flash tool-hoz. Ellenben dd-vel simán visszaírható a partíciók irhatóvá tétele után. Megnézzük majd, hogy ez a file univerzális-e vagy minden táblagépen egyedi (szerintem univerzális), ezzel aki korábban valamit elbökött a gépén azt is vissza tudjuk majd állítani..A frissités lépései a következők:
CSAK gyári FW-rel, teljesen feltöltött akkuval kezdjetek bele, természetesen saját felelősségre!!
Azt tapasztaltuk, hogy a tabletet gyakorlatilag szinte lehetetlen téglásítani, a típushibának gondolt "USB töltés" képernyőböl is simán visszahozható a flash tool-al (a flash tool néha, valószinüleg mert USB hubon keresztül volt rákötve a tablet a gépre "elhagyta" magát, ilyenkor előjött az ominózus USB töltés ikon, de újra lehetett kezdeni lazán egy kikapcs-bekapcs után)
1./ Biztonsági másolat mindenről.
Ehhez javaslott egy kellően nagy (és gyors) TF kártya (pl. 16GB) A legfontosabb az mmcblk0boot0 és az mmcblk0boot1 partíciók mentés, mert ezek tartalmazzák a gyári IFWI-t!!!!!
- A launcher-rel belépünk CWM-be
- ADB Shell-t indítunk (pl. a Total Commander pluginból), a shellből a következő parancsokat kiadjuk:
mount /external_sd
dd if=/dev/block/mmcblk0p1 of=/external_sd/mmcblk0p1.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p2 of=/external_sd/mmcblk0p2.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p3 of=/external_sd/mmcblk0p3.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p4 of=/external_sd/mmcblk0p4.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p5 of=/external_sd/mmcblk0p5.img
dd if=/dev/block/mmcblk0boot0 of =/external_sd/mmcblk0boot0.img
dd if=/dev/block/mmcblk0boot1 of =/external_sd/mmcblk0boot1.img
mount /system
tar czvf /external_sd/system.tar.gz /system2./ Update telepítése
- Intel Flash tool-ból felrakni az image-et:
A tablet kikapcsolt állapotba a Vol- és Power gombot egyszerre kell benyomni kb 5 másodpercig, ezzel belép flashloader módba (nem látszik semmi a képernyőn!!)
Az Intel Flash toolban valami ilyesmit fogtok látni:
A Browse gombbal be kell tallózni a csomagban megosztott "flash.xml" file-t; majd "Start to Flash"
Ez körülbelül 10 perc alatt feltölti a P89Mini módosított alap firmware-t (AOSP 4.4.2, a lenti hibával egyelőre). Ha leakadna közben akkor ki kell kapcsolni a tabletet (power gomb hosszan), majd elölről kezdeni azt a lépést- A launcher-rel belépünk CWM-be
- CWM-ből leformázzuk a /system particiót (Mounts and Storage -> format /system)
- ADB Shell-t indítunk, majd onnan:
mount /external_sd
mount /system
tar xzvf /external_sd/system.tar.gzecho 0 > /sys/block/mmcblk0boot0/force_ro
echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot1/force_ro
dd if=/external_sd/mmcblk0boot0.img of=/dev/block/mmcblk0boot0
dd if=/external_sd/mmcblk0boot1.img of=/dev/block/mmcblk0boot1-CWM-ből factory reset
Ezután gyakorlatilag elindul a szép ropogós, 4.9GB tárhellyel rendelkező Op3ndott image
A szükséges file-okat Soma hamarosan megosztja a drive-on
Mellékszál, hogy az "átmenetileg" használt AOSP image is egész jól fut rajta, ott "csak" a wifi drivert kell bevarázsolni a /system partícióra (erre nem volt időm, hogy kifilózzam, hogy pontosan mik is kellenek neki hozzá), így elkezdődhet a Custom ROM-ok gyártása is.
Ha kérdésetek merülne fel arra Soma tud majd választ adni (nekem nincs Op3ndott-om; csak a szakmai kihívás miatt segítettem be)
Üdv,
B
Új hozzászólás Aktív témák
- Újjászületés: szombattól új szerverkörnyezetben a PROHARDVER! lapcsalád
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Eredeti játékok OFF topik
- Üzleti vita és megbeszélés
- AliExpress tapasztalatok
- Kuponkunyeráló
- Battlefield 6
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- Szép állapot!! Apple iPad (8. generáció) 32 GB A2270 Wi-Fi - szürke
- Szép állapot!! Apple iPad (9. generáció) 64 GB A2604 Wi-Fi + Cellural
- iPad Mini A17Pro (2024) 128Gb Cellular 5G+Smart Folio
- Apple iPad Air 11.0" M3 128GB Wi-Fi (Space Gray)
- iPad Air 5 M1 64GB Wifi Újszerű/1-3 hónap gar./Akku 97%/p4505
- Bomba ár! Dell Latitude E6420 - i5 / i7 I 4GB I 320GB I 14" I HDMI I Cam I Garancia!
- MOBILNETES! Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 i5-1145G7 16GB 256GB FHD+ TouchScreen 100% sRGB 1 év garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- AKCIÓ! Apple Studio Display 27 5K Nanotexturált üveg monitor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus A620M R5 7600X 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080 10GB Zalman M4 A-Data 750W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest