Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kem

    addikt

    Sziasztok!

    Most értem vissza Auswitzból, ugyhogy megyek is aludni, csak beköszöntem.
    Elég fáradt vagyok, mert péntek óta nem aluudtam, akkor is csak alig.
    Szivesen írnék róla egy logoutot, ha lenne hozzá készségem,
    de abból ugyis csak a röhögés lenne, meg az "úgy fogalmazol mint én általános 6.ban".

    Röviden szólva, nekem egyáltalán nem tetszett az egész dolog.
    Olyan mint valami rossz laktanya pár vitrinel, körbe meg szép zöld fű,
    hangulatos épületek, meg frankó díszlet.
    Semmilyen hangulatot nem tudtak bennem kelteni, azt a furcsa érzést leszámítva, hogy ugyanazon a lépcsőfokokon és talalyon álltam mint az a másfél millió ember aki nem élte túl.
    Birkenau kicsit jobb volt olyan szempontból, hogy az már első ránézésre megdöbbentette az embert a látvány, a sok film meg fénykép jeleneteinek színhelyei.

    Én egész másképp próbálnám az emberek emlékezetébe vésni a dolgot.
    Pl Birkenauban ha érkezett egy sereg ember, akkor azokat bár kb 40m-re szállásolták el, szinte több Km-t kellett megtenniük a tábor területén a drótkerítések miatt. Na ezt is lesétáltatnám az emberekkel(kivéve ugye értelemszerüen amikor nem lehet valakivel),
    ott meg "megoldották" annyival, hogy 2 pózna közt kiszedték a drótkerítést.

    A parancsnoki szállások, kórházak mind le voltak zárva, csomó épület alagsora és emeletei is.

    Az viszont megdöbbentett, hogy egy ember átlagosan 3 hónapig bírta a táborban, de az érkezéskor már az emberek 80% azonnal a gázkamrákba ment.

    Érdemes elmenni oda mindenkép, de sokaknak könnyen lehet semmitmondó az egész.

    szerk: bocs a hibákért, nagyon fáradt vagyok, megyek is alundni.
    Jóéjt!

    [ Szerkesztve ]

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák