Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz MadMancs #1742 üzenetére

    Feltöltőkártyás számhordozásnál minden esetben van kaució, 1 vagy 2 havi díj ...
    És azt honnan tudja a Netfone, hogy feltöltőset akarok átvinni? Persze, megkérdezi és én megmondom. De mi van akkor, ha a feltöltőssre azt mondom, hogy előfizetéses? Hogy ellenőrzi le?
    A számhordozási nyilatkozattal én csak arra adok felhatalmazást, hogy a Netfone az adataimat az átadó szolgáltatóval egyeztesse és az egykapus számhordozást lebonyolítsa. De hogy milyen típusú szerződésem van az átadó szolgáltatónál, ahhoz semmi köze. Arról az átadó szolgáltató sem jogosult adatot szolgáltatni 3. félnek - kivéve jogszabályi eseteket, de ez nem az és nem az átvevő szolgáltató.
    Ahogy, ha az átadónál előfizetésem van és lejárt tartozásom, akkor nem az átvevő szolgáltató tagadja meg a számhordozást, hanem az átadó szolgáltató. A jogcímet (lejárt tartozás) közölheti.

    Persze van feketelistája a mobilszolgáltatóknak. De abban pont az adós előfizetéses (!) ügyfelek szerepelnek és nem a feltöltősök, akiknél a tartozás fogalmilag kizárt.
    Tehát ha valaki egy előfizetést feltöltősre vált és nincs lejárt tartozása, nem tudja meg a Netfone, hogy feltöltősre vonatkozik a számhordozás.

Új hozzászólás Aktív témák