- Honor 200 Pro - mobilportré
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Yettel topik
- iPhone topik
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Betiltották a Pixel 7-et Japánban
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14907 üzenetére
"a fenti dia alapján 2016-ban először még tényleg csak a HEDT/szerver vonal kapja meg Zent."
En is ezt szajkozom mar egy ideje
"Ha a legkomolyabb asztali kiépítése 8 mag / 16 szálas, elég lesz neki a 2 csatornás memóriakonfiguráció lehetősége"
Szerintem eleg lesz. Az 100%, hogy nem DDR4-2133 memoriat kap, hanem inkabb DDR4-2666 vagy DDR4-2800-at. Ezen felul nem lesz benne semmi okossag. Ahogy mar irtam mas topikokban is, az AMD-nek most mar tenyleg fel kell hagynia a kulonutas megoldasokkal, a szellel szemben h***ozassal, ha elorebb akar jutni. Lehet gondolkozni GDDR5-ben meg HSA-ban meg ARM-ban, de jol lathato, hogy azokkal csak akkor tudna robbantani az AMD, ha az alapok is eleg erosek lennenek. Ha lenne egy versenykepes x86 alapja az AMD-nek, arra mar ra lehetne epiteni plusz dolgokat, amivel me'g vonzobb lehetne a platform. De az 1 szalas x86 teljesitmeny mindennek az alapja, ott kell behoznia az Intelt (azaz a Broadwellt es a Skylake-et) eloszor.
"mert gondolom az APU vonal nem kap 4 csatornát AM4-en?"
Nyilvan nem. Az AMD reszerol a tradeoff az, hogy nem a szerver socketet kapja meg a HEDT proci, hanem a mainstream desktop APU socketet. Azaz, az Intellel ellentetben, nem leskalaznak egy szerver procit+chipsetet+alaplapot, es ugy csinalnak belole HEDT procit, hanem felskalaznak egy mainstream desktop platformot. Kihajitanak a procibol egy iGPU-t, es helyette kap a vasarlo +4 magot. Ezt akartak sokan mar a Kaverinal es most a Carrizonal is, de az AM3+ tovabbfejlesztesere mar nincs az AMD-nek kapacitasa. SZVSZ ez a tradeoff egy abszolut vallalhato megoldas, es ha ugy vesszuk, ez hasonlit is az AM3+ vonalra, hiszen ott is egy 2 csatornas IMC-vel szerelt CPU-t kapott az ember 8 "maggal".
Ahogy egyebkent mas site-okon is irjak, ambiciozus az AMD tegnap eloadott roadmapje, de vegul is megoldhato minden rajta, ha a 14 nano mukodni fog magas orajelen is, ha nem csusznak a termekek, es ha az AMD-nek nem fogy el kozben a penze. Az megint mas kerdes, hogy a Zen mennyire lesz eros architektura, de en azzal kapcsolatban sokkal optimistabb vagyok, mint sok mas AMD-hez kotodo fejlesztessel ill. tervvel kapcsolatban
-
Oliverda
titán
válasz
stratova #14907 üzenetére
"Netán a Intel HEDT lapjaira jellemző 4 csatornás kialakítást a DDR4 esetén a 2.5D stacking (RAM lapkára értve) és a DDR4 magasabb elérhető órajele révén gondolják kompenzálni kapacitás ill. sávszélesség tekintetében?"
Biztosan nem lesz rajta stacked RAM. A DDR4 két csatornán is elég sávszélességet kínál 8 maghoz, és kapacitásban is eleget kínál, 128 GB négy modullal is megoldható.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
stratova #14875 üzenetére
Ahogy ez most látszik a fejlesztők inkább funkciókat szeretnének. Nem nyilvános minden információ, de a gyártópartnerek szerint ezek vannak aktívan napirenden:
- rajzolási parancsok gyorsítása. Oké, hogy most durvult be a dolog, de számos fejlesztő egymillió rajzolást szeretne akár jövőre. Nyilván ez processzorral képtelenség, tehát kell valami célirányos részegység magának a grafikus API-nak a gyorsítására. Egy rakás DSP? Vagy az IGP? Vagy a HSA-n keresztül akár mindkettő?
- a másik dolog a nagyobb kontroll. Több fejlesztő még mindig azt mondja, hogy ezek az új API-k is korlátozzák a lehetőségeiket, így szeretnék magát az API-t is saját maguk megírni vagy a meglévőt módosítani. Éppen ezért egy új egységesítési rendszert kell ehhez keresni.
Ilyesmiket igényelnek. -
Fiery
veterán
válasz
stratova #14801 üzenetére
Nagyon nem mindegy, hogy 2 modul van az MCM-ben, vagy 4. Nem mondom, hogy nincs benne racio, sot, mindenkepp erdekes kialakitas, de nagyon oda kell tennie magat az AMD-nek az osszehuzalozasnal, hogy ne degradalodjon a teljesitmeny, es ezzel ne nyirja ki a skalazodast.
-
stratova
veterán
válasz
stratova #14801 üzenetére
Viszont ezen a területen is fejlődik az ipar.
Opteron 6000 MCM (2D IC/SiP)
Traditional 2D IC/SiPXilinx Virtex-7 2000T MCM (2.5D IC/SiP)
2.5D IC/SiP using a silicon interposer
and through-silicon vias (TSVs)The advantage of using 2.5D IC/SiP technology is that it’s an incremental step from traditional 2D IC/SiP technology that offers tremendous increases in capacity and performance. There are also yield advantages, because it’s easier to make a number of small dice as opposed to a single large one. The main disadvantage is that it’s non-trivial to make all of this work (“If it was easy, everyone would be doing it,” as the old saying goes).
EETimesLehet, hogy Zen már nem klasszikus MCM lapka lesz, HBM már eleve megkövetelné a 2,5D TSV-t vagy tévedek?
-
derive
senior tag
válasz
stratova #14795 üzenetére
Azert mind az Intel, mind az NV profitja a professzionalis chipekbol jon, nem a kis fogyasztasbol. Az ULV szep es jo, meg majd valamikor ha beindul az IOT... de nem epp a magas megteruleserol hires, az Intelnek is fizetnie kell, hogy a gyartok az ovet hasznaljak.
Az FXet is csak azert gyartjak, mert tulvannak a nagy nyito befektetesen, alighanem nincsenek olyan helyzetben, hogy elszorjanak par szaz milliot a semmire. Akkor mar inkab GPUval/semicustom chippel toltik fel a kapacitast.Nincs semmi baj az MCMel, ha a GF tovabbra is 30%os yieldet produkal egy ARMos SOCon akkor az eletben nem kerulne le arrol a gyartosorrol egy teljes 32 magos Zen.
-
hugo chávez
aktív tag
válasz
stratova #14743 üzenetére
Tyűha! Ha ez igaz, akkor nagyon belehúztak az AMD-nél. De a korábbiak tükrében ezzel a 2016-os dátummal kapcsolatban akadnak kételyeim... Remélem, ezúttal alaptalanok és tényleg lesz jövőre valódi launch (desktop/notebook vonalon meg pláne nem bánnám)!
(#14746) Oliverda:
Namármost, én nagy sci-fi kedvelő vagyok, de végre már valaki, akinek (rajtam kívül) nem jött be az a teljesen logikátlan hulladék.
-
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14743 üzenetére
A Zen elso korben pont a 2P/4P szerverekbe es a HEDT platformra erkezik, tehat ez a pletyka egybevag az altalam is ismert ... khm ... pletykakkal
Kevesbe a Broadwell-EP, mint inkabb a Skylake-EP lesz ennek az ellenfele, abbol pedig 22 magos verzio mindenkepp lesz, de esetleg me'g tobb magrol is szo lehet. Kerdes, hogy ha valoban 32 magban gondolkozik az AMD, annak mi az oka? Gyengebb teljesitmenyu magok lesznek ezek, mint a Skylake magok, vagy valami mas oka van? Esetleg az a oka, hogy valojaban egy die-ra "csupan" 16 Zen mag fog kerulni, es MCM package-es megoldas lesz, mint az Interlagos?
-
Fiery
veterán
-
apatyas
Korrektor
válasz
stratova #14691 üzenetére
Elég érdekes az a Pavilion speci.. háromféle foglalatú processzorral jelenik meg. A dual-channelesnek ígért Carizzo-L helyett csak single channel támogatást ír ennél a gépnél, persze ezt majd meglátjuk mennyire fájó, ha biztosak a shader számok. Azon túl, csak a szokásos. 1db USB3.0, 31 / 41WHr akkumulátor, le merném fogadni hogy utóbbit a celeronos verzióhoz párosítják. Sóhaj. Ez is a szokásos szar gépösszeállítás.
Sz: inkább off legyen.
2. sz: az A8-6410 is ha jól emlékszem, 2.2 - 2.4GHz között tekert Cinebench alatt, nem épp látványos fejlődés. -
Fiery
veterán
válasz
stratova #14682 üzenetére
Amiota Turbo Boost letezik, azota nagyon sokat lehet azzal jatszani, hogy kedvezobbnek tunjon adott esetben egy platform teljesitmenye. Kerdes, hogy a gyakorlatban, amikor belep a kepbe az APM es tarsai, milyen teljesitmenyt lehet hosszutavon is kicsikarni egy adott platformbol. Maradjunk abban, hogy ha lesz final stepping, es konkret kesztermek (nem ES AMD referencia platform), azt mar erdemes lesz benchmarkolni. A hivatalos piaci debutalas utan sem szoktam benchmark eredmenyeket postolni a referencia platformokrol, pont amiatt, mert nem feltetlenul tukrozik a valos, gyakorlati teljesitmenyt, plane a mai alacsony TDP vilagban. Majd a nalam okosabbak lemernek mindent egy kesztermeken (notebook, tablet), es az jelent is majd valamit
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14676 üzenetére
A Carrizorol nem mondhatok semmi konkretumot, de igazsag szerint nem is neztem sosem, hogy a Turbot hogyan hasznalja a teszt platformunk. Ez ugyanis eleg bugos cucc jelenleg, a Turbot nem lehet kikapcsolni sem (pedig minden mas AMD APU-n es CPU-n ki lehet), es max. non-Turbo orajelet sem lehet rendesen stabilizalni. Velhetoen BIOS frissitessel orvosolhatoak ezek a problemak, de egyelore az AMD altal kuldott frissites nem oldotta meg a problemat. Ugyhogy a Turbo kapcsan most me'g felesleges vizsgalodni szerintem, es arra is van esely, hogy me'g az AMD sem veglegesitette a Carrizo Turbo mukodeset. Megjegyem, ezek az AMD-fele ES platformok eleg nagy bughalmazok, bar persze az Intel es a tobbi gyarto sem jar sokkal elorebb ebben. A problema csupan az, hogy az ilyen ES cuccokkal sokszor nagyon nehez dolgozni, nagyon nehez validalni egy szoftvert, amikor a platform sokszor el sem indul (Mullins egy remek pelda erre), vagy funkcionalisan nem lehet mindent hasznalni. De ez legyen a mi problemank, a vegleges termek ugyis jo lesz.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14626 üzenetére
Az en tippem az -- es ezt mar egy ideje mondom --, hogy ha a HSA-nak van ertelme, akkor az Intel es/vagy az nVIDIA ugyis le fogja koppintani, es mas neven sikerre fogjak vinni. Lasd Mantle, AMD64, HTT, 3DNow!, stb.
A masik variacio az, hogy az Intel teljesen mas uton jar, es adott esetben siman lehet, hogy az lesz a tuti megoldas. Hogy mi az az ut, pl. MIC vagy MorphCore, az iden kiderulhet.
Az OpenCL 2.0-t pedig egyelore nem sok minden hasznalja ki. Ha mar mindenaron bohockodni kell az IGP-vel (marmint compute vonalon), akkor szoba johet az OpenCL 2.0 is, de en inkabb egyfajta HSA klonra tippelnek.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14624 üzenetére
A Havok miota tamogat HSA-t? (a linkelt kepen a fizikat az APU szamolta HSA-val) Vagy kerdezem maskepp: miota tamogat barmi HSA-t? A teljes HSA implementaciot me'g a Kaveri sem tamogatja, a Broadwell meg egyaltalan nem
Nincs semmi de semmi a piacon, se hardver, se szoftver, ami HSA-t tamogatna.
-
leviske
veterán
válasz
stratova #14542 üzenetére
Szerintem félreértettél. Arra lennék kíváncsi, hogy a nagyon titkolt szoftvereknek van-e esélyük megjelenni a Carrizo előtt és ha igen, akkor tenni fog-e az AMD/szoftver fejlesztő stúdió azért, hogy Kaveri-n még ne aktiválódjon a gyorsabb eljárási mechanizmus a Carrizo érkeztéig. Vagy esetleg eleve esélytelen, hogy a Carrizo megjelenéséig befussanak.
Mert gondolom extrém sebességbeli különbségek nem lesznek a két lapka közt, arányaiban meg a Kaveri-n is kéne gyorsulnia azoknak a progiknak, amik a Carrizo-n szaladnak. Így egy korán kiadott szoftver pl az Intel/nV számára úgyis felkészülési alapot nyújtana, függetlenül a titokzatos demózásra.
(#14543): Ezzel mondjuk így pepitában megcsinálták ugyanazt, ami miatt az Intel szapulva volt a LGA1056>55>50 miatt. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy legalább a throttling-ra sikerül-e megoldást nyújtaniuk a refresh-ben, ill a tuning potenciált valamelyest növelni tudják-e, mert szimpla +200MHz-et egy mezei felhasználó is meg tudott ugrani már egy évvel korábban is.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14533 üzenetére
Termeszetesen poen es tuskes gonoszkodas volt csupan az a postom, amire valaszul ezt irtad
Mindig is utaltam a notebookokrol azokat a fotokat, ahol a kijelzo teljesen fekete. Legyen rajta valami grafika, valami szines-szagos cucc, ha mas nem, egy bazinagy AMD logo meg egy robbanas a hatterben vagy ilyesmi.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
stratova #14533 üzenetére
A 4K H.265-re az AMD-nek könnyű lőni. Az Intel már az IDF-en mondta, hogy elbénázták a HEVC-t, mert AVX-re akarták, de a partnereik nem tudták jól megírni. Ezzel szemben az AMD már az elmúlt év közepén kapott két HEVC GPGPU-s dekódert (Strongene és Ittiam) a saját partnereitől. Szóval az Intelnél a szoftveres oldal még funkcionálisan sincs kész, miközben az AMD már a fogyasztásra optimalizálja a saját megoldásait. Amúgy ja, a GPU-val gyorsított 4K-s HEVC gyorsabb, mint az Intel alapvetően CPU-s megoldása. Sokkoló.
De amúgy értem én, a felhasználót csak az fogja érdekelni, hogy miért nem működik ... -
-
stratova
veterán
válasz
stratova #14490 üzenetére
Szintén itteni táblázat tanúsága szerint a tesztpéldány 15 W-os TDP kerettel rendelkezett (nekem a 2/4 modul/szál + 8 CU forszírozása 15 W-ban kissé már meredek, pláne 28 nm planar (nem pedig TriGate/3D) tranzisztorokkal. Bár HA Haswell 40EU-ja sisoft szerint felfogható 320 SP-nak és Broadwellel ez 48EU -> 384 SP-ra növekszik (generációváltás mellett) valahol érthető AMD részéről a GPU hízlalása 8 CU -> 512 SP-ra).
Noha még mindig nem tartom kizártnak, hogy 6 CU + magasabb CPU órajelnek nagyobb létjogosultsága lenne, Broadwell 15 W-os, HD Graphichs 6000 (GT3) IGP-s modelljeit szemlélve.
(itt i5-5250Ua beugró: 2/4 1.6/2.7 GHz CPU + 48 EU 300-1000 MHz GPU)De ők gyártanak procit, nem mi
csak tudják mit csinálnak.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14479 üzenetére
A Carrizo mar mukodik, de me'g nagyon keves mukodo peldany van az AMD-n belul is. Egyelore me'g nem teritik a partnereknek az ES peldanyokat. Ez alapjan en azt mondom, szerencses esetben kihozhato a cucc hamarabb is, mint a tervezett 2015 masodik negyedev vege. Majd meglatjuk.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14458 üzenetére
Letezik a Carrizo-L, de az nem vilagos szamomra sem, hogy pontosan mi ezzel az AMD celja. A legjobb tippem az lenne, hogy a Broadwellhez hasonloan, tabletekbe ok is 2 fele processzor csaladot kinalnanak, Mullinst es Carrizot is. Aztan az ugyfel eldonti, hogy egy magasabb orajelu Mullins, vagy egy alacsonyabb orajelu Carrizo a szimpatikus neki. Arrol nincs infom, hogy a Carrizo es a Carrizo-L kozott mi a difi. Ha tippelni kellene, azt mondanam, hasonlo lehet, mint a Haswell-DT/MB es a Haswell-ULX kozott, azaz joval kisebb iGPU, joval alacsonyabb alaporajel (de agressziv Turbo orajelek), csak 1 modul / 2 mag, es persze integralt FCH. De mondjuk ez utobbi elvileg minden Carrizoban benne lesz, es aktiv is lesz, hiszen -- elvileg -- nem lesz FM2+ verzioja.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14439 üzenetére
Koszi, de a stacked DRAM cache-nek semmi koze a KNL-fele near memory es hasonlo, sokkal nagyobb kapacitasu cache-szeru megoldasokhoz. Az anno vizionalt 128 MB stacked memory inkabb a Crystal Well-fele L4 cache-hez (eDRAM) hasonlithato. A KNL-ben elvileg 8 meg 16 gigabajtnyi near memory lesz, ami nagysagrendbeli kulonbseg a 128 MB-hoz kepest. Persze lehetne aktualizalni az anno 128 MB-nak almodott memoriat, es azt mondani, hogy az most mar 1 vagy 2 GB-nak feleltetheto meg, de akkor is sokkal tobb konkretum kellene az AMD reszerol. Nem tudni pl. hogy mikepp kepzelik el pontosan az APU felepiteset: ugy kellene elkepzelni, mint egy Kaveri, csak 4 helyett mondjuk 8 db x86 mag, es 8 db helyett mondjuk 128 db GCN CU, de amugy minden kb. ugyanaz?
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14436 üzenetére
Nem bantani akarom az AMD-t vagy leszolni ezt a PDF-et, de ez egy tipikus peldaja annak, amit ugy hivnak a tengeren tul, hogy bulls*. Ebben az egvilagon semmi konkretum nincs, egyetlen rohadt szam vagy adat nincs benne. Ezt azert csinalta az AMD, hogy elmondhassa, nekik is van egy Knights Landing-hez hasonlo tervuk, es hogy megint leirhassak egy PDF-ben a 3 magikus betut. De a roadmapen nincs semmi ilyesmi, es ennel a PDF-nel _sokkal_ tobbre lenne szukseg ahhoz, hogy ezt az egeszet komolyan lehessen venni. Ennel me'g az is jobb lett volna, ha legalabb a hatsojukbol elohuznak nehany jol hangzo szamot, mondjuk 32 GB stacked memory, 512 bites memoria interfesz, 1 TB tamogatott RAM, 8 TFLOPS DP, ilyesmi.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz
stratova #14428 üzenetére
Ahogy látom, őt pont az x86-os teljesítmény gatyába rázására szerződtették 2012-ben. Most pedig vezérigazgató-csere, és ezzel esélyesen némileg megváltozik a szélirány is az AMD háza táján.
2016-17 környékén az Intel a Cannonlake körül fog tartani, nem lesz ez sétagalopp, de nagyon szívesen megnéznék újra egy K6-II -> K7 -> K8-féle Intel fingatást. -
Abu85
HÁZIGAZDA
-
-
leviske
veterán
válasz
stratova #14296 üzenetére
Nekem ultravékony gépre nincs szükségem, ellenben a 7600P alatt az IGP miatt már szerintem nagyon észrevenném a mostani gépről is a visszalépést, márpedig egy noti vásárlás esetén egy ideig az volna a játék gépem is.
(#14294) Fiery: Nem félrevezetés volt a célom. Azt akartam kihozni az egészből, hogy azért megvan a lehetőségük hozzányúlni és igazgatni az architektúrán mind CPU mind GCN oldalról, így annyira én nem érzem egyértelműnek, hogy az Intel egy egyszerű csuklómozdulatból behozza minden lemaradását, mikor már az Iris Pro is fájó volt számukra.
-
Vitamincsiga
tag
válasz
stratova #14158 üzenetére
Hát egy SeaMicro szívesen beüzemelnék
Az AMD x86 + ARM bejelentésével kavart egy alaposat...
Ezzel nagyban leegyszerűsíti a fejlesztendő termékek palettáját, míg azok még jobban le fogják tudni fedni(?) a teljes piaci igényt.És a teljesítménnyel sem lesz gond; már a Kaverinek sincs. Teszt linkje itt: #14198
Persze mint tudjuk abból soha sem elég; a PS4 APU-ját ha tegnap kapuk volna meg PC-be, akkor is későnek találtuk volna -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
stratova #14143 üzenetére
Nem tudom, hogy a Samsung és a TSMC melyik FinFET opciót kívánja bevezetni.
(#14144) dezz: A két processzormag tervezése mindenhol átcsoportosul. A nagyon high performance oldal megszűnik, mert teljesen lekorlátozza a skálázhatóságot a Dennard scaling vége. Nagyjából 2-3 év és az low power magok utolérik teljesítményben a high performance magokat. Lényege ennek, hogy az előbbi skálázható, mert van hova tologatni a pJ/FLOP mutatót, míg az utóbbi kategória már évek óta ugyanazt a falat fejeli le minden generációban egy jó erős nekifutásból.
A teljesítménynövelés egyetlen lehetséges módja a pJ/FLOP mutatót csökkentése. Erre két opció van vagy le kell cserélni az ISA-t, vagy GPU-kat kell integrálni. -
dezz
nagyúr
válasz
stratova #14143 üzenetére
"They will be closer in frequency to the 4 GHz of AMD's latest Kaveri x86 SoC than today's 2 GHz ARM chips"
Nem tudom, ez nyelvbotlás volt-e, mert mondhatott volna today's 2 GHz Puma chipset is és az jobban ide illett volna. Amúgy érdekes, két dolog miatt is: 1. Vajon hogy sikerült 4 GHz közelébe tornászni a Pumát? 2. Lehet, mégse lesz külön egyéb high(er) performance platform, mégis le tud fedni mindent a Skybridge?
2. Valószínűleg a finre gondolt, különben Vertical FET-et mondott volna, nem FinFET-et. Kicsit korai lenne még az.
-
leviske
veterán
válasz
stratova #14121 üzenetére
Szerintem ezek elférnek a Kaveri topikban is. Ezt a topikot érdemes meghagyni az Excavator/Carrizo duónak, meg az utódaiknak.
(#14123):
Ezért sajnálom, hogy át lett nevezne. Jobb volt gyűjtőnek.
(#14117) Vitamincsiga: A 4TFlops elérésében sokat nem segítene, ha a CPU rész 16 szálasra hízna. Amíg pedig a HSA nem fut be, nincs értelme erőltetni a 300W-os TDP-t megengedő kategóriát (van ilyen?), hiszen nem lenne aki venné, se olyan, aki kiszolgálná alaplappal.
Persze a 8 modul bevezetése 14nm-en nem egy elképzelhetetlen dolog, de ehhez ~tartani kéne a 2014-es GCN/X86 arányaikat (Kaveri). Szóval hihetőbb volna, ha jönne 14nm-en egy 4modulos APU aminek ~65%-át a GCN utód tenné ki. És lehet, hogy ezzel még óvatos voltam.
-
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
stratova #14086 üzenetére
Van egy raktár, és abból a készletből össze kell rakni a gépeket. A lényeg, hogy kiürüljön a raktár.
Az OEM-eknek meg lett mondva, hogy idén milyen exkluzív programfunkciók lesznek AMD-n. Kell vagy nem alapon fog működni. Az biztos, hogy az állóvíz kavarog, mert elég sok OEM elkezdte kutatni, hogy mivel járnak jobban, mert ha csak az egyik technológia bejön, akkor nagyon sokat buknak, ha nincs rá gépük.
Az OEM-eknek egyébként nem tetszik a dolog, mert kiszámíthatatlanná teszi a PC-t, ha szabványok helyett exkluzivitással küzdenek a cégek. Ha rossz helyre kötöttek szerződést, akkor az egész üzletág rámehet. -
leviske
veterán
válasz
stratova #14015 üzenetére
Én is gondoltam rá, de ha lenne egy 8 modulos lapkájuk, akkor azt csak mutogatták volna már tavaly. Meg a "Family 15h Models 30h - 3fh" megnevezés Steamroller modulokra enged következtetni, a Warsaw meg Piledrivernek lett belengetve.
A Warsaw-tól én inkább a korábban pletykált HDL bevezetését várnám, pláne hogy ha jól értem, akkor a Kaveri mégis váratlanul azzal készült.
(#14018) miklosss2012: Mire ez jön, remélhetőleg desktopon már nem lesz értelme nem APU-ban gondolkozni. Vagyis szerintem a működő lapkát majd még jövőre fogják bemutatni és megjelenni sem hiszem, hogy év vége előtt megjelenik.
(#14020) Fiery: Korábban volt hír az oldalon egy 4modulos APU-ról, ami a Carrizo után érkezik és az FX vonal "hivatalos" utódja lesz. Miután Abu pletykákat inkább csak hozzászólásban említ meg, így gondolom nem is egy alaptalan baromság.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #14015 üzenetére
Nem, ez egy nagy semmi. Az AMD utitervein nem szerepel semmilyen hasonlo CPU/APU. A 2, 4 es 8 processzoros szerverek, valamint a nagyteljesitmenyu desktop PC-k (HEDT) piacarol mar kiszallt az AMD. A Warsaw csak egy gyenge faceliftnek tekintheto, lenyegeben egy ujracsomagolt Vishera. A Warsaw utanra viszont nincsenek tervei az AMD-nek, kulonosen nem Steamroller alapokon, amire a linkelt hir utal.
-
stratova
veterán
válasz
stratova #14015 üzenetére
Hmm inkább Warsaw utódjának tűnik:
it's a single die with 8 modules and not an MCM of two dies with 4 modules eachdergander Számunkra vélhetően ez konkrétan nem sokat. Natív 8 modulos lapka lesz, teljes prociba integrált PCIe 3.0 vezérlővel, 4 Hyper Transport linkkel, 4P-ig skálázódik.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #13915 üzenetére
Arra mondjuk kivancsi lennék, hogy egy jatek milyen alapon donti majd el, hogy mikepp ossza le a melot a rendelkezesre allo eroforrasok kozt. Pl. baromira nem mindegy, hogy egy eros dGPU (pl. R9 290X) van parositva egy gyenge iGPU-val (pl. A4-7300), vagy egy gyenge dGPU (pl. R7 240) egy eros iGPU-val (pl. A10-7850K). Ezt tovabb bonyolitja a mobil APU kerdese dGPU-val parositva (ha egyaltalan lesz ilyen Kaveri alapon), meg persze a CrossFire. Lehet persze mindenfele profilokat pakolni a Catalystba es/vagy a Mantle-os jatekokba, de a PC sokszinusege miatt erosen fuzzy logika lenne mindenre felkesziteni a jatekokat
A masik lehetoseg -- talan igy is lesz majd --, ha a Mantle-t tamogato jatekoknak lenne egy kalibracios modjuk, amivel felterkepezik az eroforrasokat, kiprobalnak nehany fele megoldast, ide-oda pakolgatva a feladatokat, es megnezik, hogy melyik megoldas szolgaltatja a legmagasabb FPS-t. Ami persze a PowerTune miatt megint nem feltetlenul fog korrektul mukodni
Izgalmas lesz ez.
-
HeavyToys
senior tag
válasz
stratova #13829 üzenetére
Egyértelmű, most nekem a 2400-as CL9-es memória biztos jó lenne alá, de akkor lenne 15% előnye, ezért az árért nem érdemes cserélni. De egyébként érdekes, hogy 2133 CL9-ről 2400 CL9-re váltva is esett a teljesítmény már a Richland esetén is.
Ár-értékben nem jó választás, így előzetesen. Jó oké, a Mantle sokat tud javítani az összképen, de az megvan Intel CPU + AMD VGA mellett is. Mondjuk kíváncsi leszek, mert a 28 nm-re váltott gyártással a Kabini-t váltó SOC már közel 50%-al teljesít jobban, csak nem tudom, hogy itt van-e ennyi a gyártástechnológia kiismerésében, mert megnézve, hogy a kékek is mennyire nyomják az IGP-t az előny 1, max 2 év alatt el fog veszni. Jó, vannak GCN exkluzív dolog, ezek elvitathatatlanok, de akkor is.
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
stratova #13796 üzenetére
És hol a baj? Hamarosan itt a Mantle, és már a második eresztés kompatibilis VGA tapossa a boltok polcait.
Van egy rahedli GPU-gyorsított program, ami nem csak grafikus megjelenítőként tud az APU-ban levő iGP-hez nyúlni, hanem ugyanúgy a CPU válláról veszi le a feladatot, akár a dGPU-k.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
stratova #13740 üzenetére
A Kaveri azt a PowerTune-t kapja, amit a Hawaii. Tehát hivatalosan PowerTune Boost órajele van és ennyi. Az fog a terhelés függvényében visszaskálázni. Normál magórajel nincsen, de azt én is halottam, hogy a Mantle demók alatt 600-650 MHz környékére esik az órajel. Valszeg innen származik ez az adat.
-
letepem
aktív tag
válasz
stratova #13737 üzenetére
Now we come to the new SKU details starting with the A10-7800 (Non-K) which has 4 cores clocked at 3.5 GHz base and 3.9 GHz turbo while the graphics side would be equipped with 8 GCN compute units resulting in 512 Stream processors which would be clocked at 654 MHz base and 720 MHz boost.
Ellentmondásokat érzek a levegőben!
Hol ezt mondja a cikk írója, hol az...
-
-
dezz
nagyúr
válasz
stratova #13624 üzenetére
Nagyjából, de szerintem a kódtól is erősen függ - hogy hogyan és mennyire, azt P.H., Fiery vagy Balala tudná igazán megmondani.
Pl. nem tudom, hogy:
1. Skalár FP kódnál képes-e 1-1 128-bites MADD pipe a 2x64-bites (MUL és ADD) pipe módjára egy időben indítani egy MUL és egy ADD utasítást, vagy ezekből egyszerre csak egyet. A második esetben nyilván annyival lassabb lesz, amit lehetőség szerint FMA utasításokkal lehet kompenzálni.
2. SIMD kódnál képes-e 1-1 4-way MUL és ADD utasítást indítani, vagy szintén egyszerre csak egyet, vagy szintén egy FMA-t.
3. Állítólag nem csak 256-bites SIMD kódnál rendelődhet hozzá mindkét rész egy szálhoz, hanem multithreading rendszerű az egész FPU. Utóbbi esetben skalár kódnál is haszálhatja az egyik szál mindkét MADD pipe-ot, ha a másik szál éppen nem igényli az egyiket. Ez persze növeli a kihasználtságot és ezzel együtt a teljesítményt. (De megint csak kódfüggő, hogy mennyire.)
[Term. FP, szóval a megfelelő rövidítések elé képzeljük oda az "F"-et.][ Módosította: CoolMan ]
-
dezz
nagyúr
válasz
stratova #13609 üzenetére
Már most is teljesen jól látható, amit az utolsó postban írtam... Már ha valaki veszi a fáradtságot. Szerintem teljesen egyértelmű.
BTW, aki készítette, később készetett egy (vagy több) másikat is, de ezt/ezeket érdekes módon gyorsan kimoderálták a kinti fórumokról (egy maradt valahol, de már nem emlékszem, hol volt), illetve az egyik ismert fórumozó saját blogjáról, ahová eredetileg belinkelte őket (a legelsőt is).
Hans de Vriesnek és a többieknek kényelmetlen lett volna beismerni, hogy bedőltek.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
stratova #13515 üzenetére
Bármelyik Mantle játék használhat asszinkron feladatelosztást.
A faragás onnan jött, hogy a Temash és Kabini a GPU-s tapasztalatokból volt implementálva, csak egyik GPU-juk sem fogyaszt 4-25 wattos tartományon belül. Az új sorozat a Temash/Kabini tapasztalataival lett implementálva. Számos dolgot megváltoztattak a fizikai dizájnon. A gyártástechnológia kiismerésével lehet a legtöbbet nyerni nem az új csíkszélességgel.
(#13522) Fiery: Nagyon picit azért változott, mert nem véletlenül hívják máshogy a CPU-t, ott az ARM biztonsági processzora, illetve a fixfunkciós egységek fejlődtek, de az alapok nem módosultak, illetve továbbra is két HSA direktívát támogat.
-
dezz
nagyúr
válasz
stratova #13515 üzenetére
"Beeman pedig nem tudom mit faragtak"
Ez engem is érdekelne. Hogyan voltak képesek 2x jobb telj./fogy. arányt elérni azonos node-on (28nm bulk), nagyon hasonló mikroarchitektúrák (Jaguar->Puma, GCN) alkalmazása mellett?
(#13502) Fiery: Ugyan már... Ha valóban szimplán és tárgyilagosan közölnéd a tényeket (esetleg egy "sajnos"-sal bevezetve), nem pedig ezzel a "ne is álmodozzatok, sz@r lesz ez is, mint a többi, az AMD-től ennyire telik" + "az Intel úgyis félkézzel lenyomja őket" + "a HSA-t az Intel egy délután alatt implementálja" + "előttem mindörökre lejáratták magukat azzal, hogy a '80-as években IP-t loptak a szent és sérthetetlen Inteltől (hiába is bírósági felhatalmazással tették)" egyveleggel, nos valószínűleg kicsit más lenne a reakció.
-
válasz
stratova #13288 üzenetére
Az is válasz lett volna, ha valaki azt mondja hogy fogalma sincs
@fiery: Csak akkor a vga-m félgőzön pörög addig
A BF4 is egy erősebb cpu-val gyanítom simán menne fix 60 fps-en, gyanítom a proci fogja vissza.
Ha lenne valami konrét amire várhatnék, pl hogy februárban egy APU hozza a 8320 közeli teljesítményt, de egy fedélzeti vga-val az azt használó appok még gyorsabbak lehetnek, akkor várnék gond nélkülDe így hogy még arról sincs hír, hogy egyáltalán az AMD fog-e még valaha erősebb procit gyártani vagy csak és kizárólag szerver és átlag apu-kat, így nem könnyű dönteni
Amúgy mivel a kaverikbe vulcanic island gpu-k kerülnek, így tudni fogják a TrueAudio-t amennyiben jól tudom. Kérdés, mi a tippetek, csak akkor, ha ők maguk számolják a grafikát is? vagy tudnak majd normálisan crossfire-szerűen együttműködni, hogy a trueaudio rész megy apuból, míg a grafikát számolja a diszkrét?
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #13281 üzenetére
Az en szemelyes varakozasom a high-end Kaveri SKU iGPU-ja kapcsan igy nez ki: kb. 900 GFLOPS SP, es kb. 56 GFLOPS DP. Hangsulyozom, ezek a varakozasaim, nincs ilyen SKU-nk keznel, sosem benchmarkoltunk ilyet, ezek nem mért adatok. De meg lennék lepodve, ha jelentosen elterne a vegen a teljesitmeny ezektol a szamoktol.
Ezen varakozasok alapjan mondom azt is, hogy a Carrizonak -- elvileg -- at kellene lepnie az 1 TFLOPS-ot SP-ben. De az még odebb van
-
Fiery
veterán
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #13222 üzenetére
Az inkabb az ujgeneracios, pl. M.2 form factoros PCIe SSD-khez lesz jol hasznalhato. Azokhoz a PCIe x2 link is eleg lenne, de jo latni, hogy az AMD felkeszult a jovore, es inkabb x4-et implemental. A SATA Express helyett ez jo irany lehet a mobil vonalon. (Bizonyos) desktop alaplapokra is elobb-utobb rakerulhet az M.2 slot, ott is jo lesz mar vegre tullepni a SATA3 korlatain.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #13071 üzenetére
"Ebből gondoltam arra, mi a legnagyobb GPU CU szám, amit a 2 CPU modul kiszolgálhat PC-n GPGPU-s felhasználás esetén."
Ennek nincs igazandibol felso korlatja. Manapsag is, ha veszel egy OpenCL 1.x-et kihasznalo szoftvert, akkor tolhatsz ala 2 iGPU CU-t (Brazos), vagy egy brutal dGPU-t (Tahiti peldaul), sok-sok CU-val, es mindet meg tudja hajtani a CPU-d. Az megint mas kerdes, hogy milyen fajta szoftverre tervezed a vegeredmenyben eloallo APU-t, milyen felhasznalasra, mekkora TDP keretre, stb. Ha a HSA berobban, akkor az AMD fel fogja terkepezni, hogy milyen szoftverek hasznaljak ki a HSA-t, megbecsuli, hogy a kozeljovoben elkeszulo szoftverek milyen igenyekkel allnak elo, es az alapjan fogja pakolni be az iGPU CU-kat a CPU-magok kárára adott esetben.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
stratova #13055 üzenetére
A konzolokat semmilyen formában nem érdemes belekeverni a PC-s harcba. Ezeknek a gépeknek a dizájnja alapvetően játékokhoz van igazítva. A CPU és IGP aránya nem olyan kérdés, hogy van egy ideális szint. A konzolok azért ilyenek, mert a fejlesztők többsége nyolc pici magot kért, mert a szintén igényelt egységes virtuális memória mellett, amit eddig a proci elvégzett azt részben megcsináltatják az IGP-n. De ez speciális igény, és csak a játékfejlesztők igénye. Egy PC-n azonban nem csak játszol, tehát nem tudsz annyira ezekre az igényekre koncentrálni. Ezen a szinten a tervezés úgy zajlik, hogy mi az az ideális arány, ami a lehető legjobban lefedi a különböző fejlesztői igényeket. És igen az eltérő igények miatt nem lesz mindenki boldog, de ez a PC.
Fiery: Félreértettem. Sry.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #13055 üzenetére
A plusz CPU CU-k integralasanak csupan 3 akadalya van:
1) Nagyon megugrik a CPU-resz TDP-je. Amit lehetne alacsonyabb orajellel ellensulyozni, de nem eri meg, mert:
2) Nem igazan skalazodik 4 mag felett a teljesitmeny, mert keves szoftver van, ami rendesen kihasznalja a 6 vagy tobb magot.
3) De a legnagyobb "baj" az, hogy az AMD a rendelkezesre allo tranzisztor, die area es TDP keretet inkabb az iGPU-ba tolja be, hogy tudja tartani a biztos tavolsagot az Intel-fele megoldasoktol (teljesitmenyben). Meg persze az egesz HSA arrol szol, hogy amit lehet, azt dobjon at a programozo az iGPU-ra, dolgozzon az a CPU-magok helyett. Ha a HSA berobban, es gombamodra szaporodni kezdenek az iGPU-t kihasznalo szoftverek, akkor me'g az sem elkepzelhetetlen, hogy egy 2 magos, de me'g erosebb iGPU-val megaldott AMD APU lesz a legtutibb valasztas.
-
Fiery
veterán
válasz
stratova #12946 üzenetére
>Szeretném azt hinni, hogy egy raklap program kap APU-ra és közös memóriacímtérre optimalizált kódot; de inkább lássam
Az AMD ezt nagyon nyomja, szinte hihetetlen dolgokat megtesznek azert, hogy a fejlesztoket ravegyek a HSA tamogatasara. Ha ez, ilyen pozitiv hozzaallassal nem jon ossze nekik, akkor nekik annyi. En szemely szerint szeretnem azt hinni, hogy az IMC, HT es x64 megismetelheto ujra; de az alapjan, amit eddig lattam a HSA-bol, nem vagyok errol 100%-ig meggyozodve. Jatek engine-ekhez, raytracinghez, arc- es gesztus felismereshez jo lehet, de kerdeses, hogy ezeken felul hol jon me'g jol. Plane kerdeses, hogy az Intel valasza erre mi lesz: az AMD nagyon lefitymaloan nyilatkozott az AVX-512-rol, nem hisznek benne, de az Intel meg -- ugy tunik -- arra tesz fel mindent (+a MIC-re). Meglatjuk kb. masfel-ket ev mulva, addig megjelenik a Skylake, es a HSA is kiforrja magat, elkezd terjedni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Így lesz a Logitech MX Keys magyar billentyűzetes
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 1xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G RJ, HBA330, áfás
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA CM 750W
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD Intel ARC A770 16GB Rampage SHIVA 650W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest