Hirdetés
- Telekom mobilszolgáltatások
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Megjöttek Magyarországra a Redmi Note 15-ök, január 22-től ennyiért kaphatók
- Milyen okostelefont vegyek?
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
Ha az alkatrészek elrendezésére érted, akkor ez nem teljesen az SG05 féle irány. A szabványos alkatrészek eredendően behatárolják a szóbajöhető variácókat. Ha Mini-ITX lapba dupla slotos böhöm nagy VGA-t akarsz helyezni riser card nélkül, ATX/SFX táppal, a ház minnél kisebb méretére törekedve, akkor három potenciális irány van:
(1) Tápegység az alaplap elé - Ez adja magát, mert egyrészt az ITX lap szélessége mínusz a dupla VGA szélessége, másrészt az alaplapon túllógó VGA hossza kb. az ATX táp méretét adja ki. Az ODD-t, meghajtókat már el lehet szórni felül, előre, a maradék helyekre. Szvsz az SG07/SG08-nál jó ötlet volt a 180mm-es ventit az alaplap fölé rakni, az garantálja a jó szellőzést a gamer konfighoz dukáló melegedő alkatrészeknek, amit az SG05 még nem tudott elmondani magáról.
(2) Tápegység a processzor fölé beforgatva - Itt is az ITX lap szélessége mínusz a dupla VGA szélessége miatt adja magát, ám ezesetben leárnyékolja a procihűtőt. Előnye, hogy a táp mehet a hátlapra, nem kell belső kábel a 230V-os csatlakozóhoz. Ezesetben az előlap mögötti 120/140-es venti mögé, az alaplap elé mehetne akár 4-5 HDD, de az SG05 esetében nem éltek a lehetőséggel, mert a szellőzés már így is korlátozott.
Lényegében a Lian-Li Q07/Q08/Q11 is ezt a fő csapásirányt követi, csak nagy ODD-vel. Az eltérés főleg a VGA-k számára fennntartott hely méretében és a megcélzott HDD-k mennyiségében van, ami behatárolta, hogy az alkatrészek csak fölfele, vagy fölfele és előre is terjeszkedjenek.
(3) Tápegység az alaplap mellé, a VGA-val átellenes oldalra. Ez lényegében a hagyományos tornyok és nagyobb média házak elrendezése. A legkevésbé kompakt variáns.Ha érdemi eltérést szeretnél, akkor a kiindulásul szolgáló alkatrészeken kell változtatni. Pl.:
- ATX/SFX helyett pico/panel táp
- teljes magas VGA helyett alacsony profilú
- riser card-dal elforgatott VGA
Új hozzászólás Aktív témák
- Robotporszívók
- Napelem
- Samsung LCD és LED TV-k
- Pánik a memóriapiacon
- Melyik tápegységet vegyem?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Battlefield 6
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Elemlámpa, zseblámpa
- További aktív témák...
- Vállalom Xianomi Okos kamerák, szoftveres javíttását
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 64GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4082, 90% Akksi
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- Huawei P20 Pro / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Eredeti DELL 330W töltők (ADP-330AB D)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs


