- Xiaomi 17 - még mindig tart
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Vége a dalnak: nincs több Samsung harmonikamobil
- Telekom mobilszolgáltatások
- Redmi Note 15 Pro+ - több plusz, mint mínusz
- Fotókon a Samsung Galaxy A57
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz
Pista0001
#62025
üzenetére
Ram tuningnál alapból szerintem az IF-et is utána húzza egy adott frekiig, most fejből meg nem mondom melyik Ryzen szériánál milyen freki felett kezd el visszaváltani, de addig húzza fentebb. Ha auton vannak a feszek akkor azokat is tovább tolja automatikusan.
Szóval pl. asszem egy 5600X default: IF: 1600MHz, ram: 3200Mhz. Ramokat 3600-ra rakva pedig az IF 1800-ra emelkedik és ehhez sokszor a SoC feszt is fentebb tolja úgy is ha máshoz nem nyúl az ember.Amúgy meg helyzetfüggő a dolog, ahogy írod. A nagyobb ATX tápoknak azért eléggé beesik a hatásfoka 10-20W-nál, hiába Gold, semmit nem mond alatta sajnos, de abban igazad van, hogy mivel nem tudjuk általában, ez panelnél sem egzakt, hogy mennyivel lesz jobb.
A többit meg általánosságban írtam, én sem használok most több kijelzőt, de a kolléga írta, hogy neki lesz. Az instant bukó - ill. inkább úgy fogalmazok, hogy egy olyan faktor ami miatt abból a szempontból kell megvizsgálni a konfigot.
Dvga fogyasztásban Computerbase-en érdemes szétnézni.
Ott mérnek 60 helyett 144Hz-en, Youtube videót, több kijelzőt és ablakmozgatást(!) is. Felismerve, hogy ezek elég sokat számíthatnak. Ezek vagy direkt, vagy bug formájában 10+ éve megvannak egyik-másik gyártónál/driverben.
Emlékszem, hogy talán Radeon 4850 idejében írogattam itt a fórumon, hogy több monitornál ablakmozgatásra tizedmásodperces ütemben oda-vissza állítgatja a gpu+vram órajelét 2D és 3D órajelek között. Fogyasztás +50W, közben pedig remeg a kép mint az állat, mintha épp elromlana. talán onnan indult az az AMD "megoldás", hogy több kijelzőnél a vram frekit fixen maxra állítják.
Úgy nem volt képremegés és csak +20-30W.
4K60p viszont alap felállásnak számít, arra nem kell semmi extra.
Új hozzászólás Aktív témák
- Synology NAS
- Xiaomi 17 - még mindig tart
- Háztartási gépek
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- A nagy Szóda, Szódakészítés topic - legyen egy kis fröccs is! :-)
- Gyúrósok ide!
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Metal topik
- Suzuki topik
- További aktív témák...
- 273 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti (ELKELT)
- MikroTik / hálózati eszközök több típus, készletről
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4694
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4770K / GTX 1060 6GB /16GB RAM /250SSD + 500GB SSHD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Úgy nem volt képremegés és csak +20-30W. 
