Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz #25954560 #52304 üzenetére

    Pedig szerintem nézz utána a "DVMT" azaz Dinamyc video memory technology" féle intel+windows találmánynak.

    Én (és vagyunk egy páran) így értelmezem:
    a UEFI-ban van 2 beállítás, ebből a pre-allocated-el beállítod hogy a rendszer induláskor mennyit foglaljon le az igpu számára fixen,
    majd a másodikkal (DVMT Total Memory Size) pedig azt hogy az előre lefoglalton felül mennyit használhasson ha az adott alkalmazás jelzi igényét. Ez a második, ez maximum a teljes rendszer ram felét jelentheti, ha "max" beállításon van és lehet csökkenteni, hogy biztosan ne zavarjon bele a nem grafikai alkalmazások ram igényébe.

    Többen javasolják hogy épp ezért le kell venni a pre-allocatedet (64MB-ig), mert az úgyis csak a windows bejelentkezésig számít, utána már a windows tudja kezelni a DVMT-vel az aktuális igényeket (maximálisan a teljes ram felééig) és ha van szabad ram és szükséges az igpu-nak, akkor feltornássza automatán.
    Ki kell ezt próbálni.

    De szerintem ha lecsökkented, akkor csökkentett módban is csak annyival fog futni.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák