- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- One mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
Ha már tervekről esik szó, akkor én is előrántok egyet a kalapból. Idejekorán, mert még erősen work in progress stádiumban leledzik.
ITX-Box v12 - dropbox
- 130 x 324 x 220 mm - 9,3l (jelenleg)
- CPU-hűtő magasság: 99 mm
- dVGA hossz: 214 mm
- dVGA magasság: 136 mmKacérkodni kezdtem a teljes magas dVGA gondolatával (Nem mintha jelenleg olyan nagy szükségem lenne rá, de hátha elkap a gépszíj és akkor már ne legyek kidolgozott terv nélkül!
). Hosszú flexibilis riser-rel be lehetne forgatni az alaplap mögé, ahogy arra egyre több külföldi megoldást látni mostanság, de egyrészt a jó minőségű riser igen drága, másrészt nálam szempont egy egészséges méretű top-flow hűtő minimum 120/140x25mm-es ventivel, azzal együtt meg már majdnem olyan széles lenne a ház, mintha a teljes magas dVGA normál módon az alaplap PCI-E csatlakozójában lenne.
Alternatívát a 90 fokos riser-ek jelentenek, abból is a merev, PCB-s változat lényegesen egyszerűbb, kedvezőbb árfekvésű. A modellben az alkatrészeket sima 1U méretű változat köré csoportosítottam. (Ennek a hátulütője, hogy a dVGA hátlapi takarólemezének alja így belenyúlik az alaplap IO kivezetésének szélébe, jellemzően az audio csatlakozókba. Nem véletlen, hogy a Silverstone fektetett házainál a 90 fokos riser egy további, sima magasítón keresztül csatlakozik a dVGA-val. Illetve az NFC S4 Mini-nél meg rövid flexibilis riser-rel van távolabb helyezve a dVGA. Másik megoldás a dVGA saját, gyári hátlapja helyett a házhoz idomított saját változatot készíteni, úgy nem kell a dVGA-t távolabb helyezve a ház méreteit növelni.) Az SFX-L táp az elfektetett dVGA mellé került, a ház hátlapjára, így belső táphosszabbító sem kell. A merevlemezek meg a maradék teret töltik ki. 1db 3,5"-es HDD fér az előlap mögé, 4db 2,5"-es merevlemezhely a táp elé és 2db 2,5"-es a CPU-hűtő és a ház hátoldala közé. Itt fontos leszögezni, hogy nem(!) a 6db 2,5"-es meghajtó elhelyezése volt a cél, hanem csak a lehetséges rögzítési pontok kialakítása az alkalmazott tápegység (SFX, vagy SFX-L) kábelezésétől és a CPU-hűtő térfoglalásától függően. Például SFX-L tápegység esetén az első 4db helyből jó esetben valamelyik 2db marad használható.
dVGA-ból a Gigabyte és a Zotac GTX1070 Mini-je is elfér. Az MSI Aero nem, az túl magas. A kártya jobb szellőzése érdekében a ház eleje is perforált.Bőven akad még rajta mit átgondolni. Például:
- Mivel nincs dedikált házventi, ezért valószínűleg ildomos lenne a dVGA-t külön lemezzel elhatárolni, hogy ne fűtse fel a többi alkatrészt.
- Valamilyen ízléses, mutatósabb külcsín lenne a kívánatos, ehhez a kivágások alakjával és arányaival még játszadozni kell.Örömmel fogadok minden építő jellegű észrevételt, javaslatot.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- CADA, Polymobil, és más építőkockák
- HBO Max
- Motoros topic
- Elektromos autók - motorok
- Miért vezet mindenki úgy, mint egy állat?
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Peugeot, Citroën topik
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen monitort vegyek?
- További aktív témák...
- Corsair Vengeance LPX 32 Gb KIT Bontatlan. Új!!!!!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B550 Vision D B550 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG STRIX Z490-G Gaming WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- DDR4 KINGSTON FURY Beast 3600MHz 32GB - KF436C18BB/32
- Corsair VENGEANCE LPX 2x16GB DDR4 3200MHz CL16 - Új, bontatlan - Eladó!
- Huawei P30 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B550 Vision D B550 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- LG 27UL500-W - 27" IPS - 3840x2160 4K - 60Hz 5ms - HDR10 - AMD FreeSync - 300 Nits - sRGB 99%
- iKing.Hu - Apple iPhone 15 Plus Black Használt, karcmentes 256 GB tárhely 3 hónap garancia!
- Apple iPhone 12 Pro Max /128GB / Gyári független / 12Hó Garancia / 83% aku
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest