Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Telekom mobilszolgáltatások
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Milyen okostelefont vegyek?
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Pulzust is mér az Apple AirPods Pro 3
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cickánykoma
tag
Sziasztok!
Tanácsokat, véleményt szeretnék kérni a topik lakóitól.
Jelenleg bő 2 éve üzemel nálam teljes megelégedésre egy HP Proliant N40L microserver, azonban most elgondolkoztam a topikba betévedve, hogy megérné-e egy miniITX-es konfigot összeraknom melléje.
A Proliant tök jó, teszi a dolgát 8GB RAM + 1 SSD+5 HDD társaságában, viszont mivel nem csak FTP szervernek, távoli asztalnak vagy filmezős gépnek használom szinte a kezdetektől, hanem kvázi ezen dolgozok napi szinten, így gyakran már érzem, hogy a gépben levő AMD proci már nem elég bizonyos dolgokra (értem ezalatt pl. az Adobe Indesign/Photoshop és Sony Vegas használatát, illetve hogy távoli asztal módban is gyakran el kell érnem a gépet) és a felhasználói szokásaim miatt (sok program fut fut párhuzamosan) is időnként többet gondolkodik a rendszer. Az SSD-s OS miatt és az elengedő RAM-al csakis a procira gondolok, mint szűk keresztmetszet.Gyakorlatilag a Proliant "kistestvérét" szeretném összerakni, hasonló funkciókkal de erősebb procival, hasonló vagy jobb fogyasztással. Talán a Proliantos fórumban olvastam valakitől, hogy a Gxxxx Celeronok erőben 2-3x jobbak hasonló fogyasztással, mint a Proliant AMD procija. Ezt valaki meg tudná erősíteni nekem, hogy tényleg ennyivel erősebbek a Celeronok?
Szeretnék több vinyót is tárolni benne az tárhely elérhetősége miatt. illetve a Proliantból áttenném a H6450-es VGA-mat is majd. A Proliantnál az is zavart mostanában, hogy nem Gigabites a hálókártyája, viszont a nagyobb gépem és közte gyakran mozgatok sokgigás videókat.
A költségeket ésszerű határok között szeretném tartani, mondjuk úgy, hogy a legjobb ár érték arányú megoldásokat keresem a lehetőségekhez mérten
Némi keresgélés után az alábbiakat szedtem össze tervnek:
-Cooler Master Elite 130 Advanced ház (2xUSB3 kivezetés, tágas, jó hűtése van, sok férőhely) - 12K
- FSP-350-60APN (több vinyó miatt nem merek 90W-os PSU-t tenni bele) - 8K
- Asrock 1155 H61MV-ITX (a tervek szerint 1 SSD és 3 db 2 v 3 TB-is 3,5"ös vinyó menne hozzá) - 13K
Intel Celeron G1610 proci BOX - 8,5K
Intel Celeron G3220 proci BOX - 14K - egyelőre a két proci közt vacillálok, nem tudom megér-e a 3220 +6K-ja ennyi felárat az igényeimhez
4 GB Kingston DDR3-1333 RAM - 10K
---------------------------------------------------------------------
+ szerverből átjönne: 120 Gb-os Kingston SSD + 3 x 3 TB HDD
+ Sapphire HD6450 VGA átjönne mégSzerintetek ez így megfelelő és jó arányú vagy tudtok jobb alternatívát írni?
Előre is köszönöm a véleményeket!

Új hozzászólás Aktív témák
- Nagyakkus, mobilnetes - Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 1TB Nvme SSD
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- VADIÚJ Bontatlan! Honor 400 Lite 8/256 AMOLED 120Hz Velvet Grey, Dual SIM 2év gar
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




