- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- One mobilszolgáltatások
- Yettel topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- VoLTE/VoWiFi
- Mobil flották
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. június
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
válasz
tibz03 #41670 üzenetére
Hát ezt többféleképpen is szokták nevezni, vagy Wireless Client mód, vagy Wireless Internet Service Provider (WISP) mód, ezek esetén új hálózatod is lesz, még WDS esetén egy hálózatban lesz a két router, és elvileg észrevétlenül váltogatnak a kliensek köztük, és van még a repeater mód is, szóval elég sok a lehetőség egy meglévő wifi hálózat megnyújtására. A WDS az, ami esetén kell hozzáférés az elsődleges routerhez is, illetve annak is támogatnia kell a WDS módot, és az sem hátrány, ha legalább hasonló chipset van a két eszközben.
Az ASUS gyári fw-vel repeater módot tud...
Nem gyárival rávehető WDS-re is.
-
válasz
tibz03 #41664 üzenetére
Szia!
Külön hálózatot fog csinálni, de lényegében igen, megnyújtható vele egy WiFi hálózat. Mellesleg WDS mód van a 741ND-ben is, ami hasonló funkció, vagy custom firmware-el tud az is kliens módot.
Kérdés persze, hogy az elsődleges routerhez is van-e teljes hozzáférésed...?
-
OldAkita
aktív tag
válasz
tibz03 #33188 üzenetére
Engem is izgat az energiaköltségek minimalizálása. Jó hónapja van egy fogyasztásmérőm, amivel lemértem AC56U routerem fogyasztását.
Böngészés közben 6.3W-ot eszik és ekkor még nincs rákötve az Adata HD710-es USB 3.0-ás HDD. Ha megindítok közben egy letöltést is, egyelőre a PC wincsijére, ez egyáltalán nem befolyásolja a router fogyasztását, marad 6.3W-on.
USB 3.0 portjára rádugom a hdd-t, a fogyasztás elkezd ugrálni 8.1-9.5W között. Hozzáteszem, mielőtt a mérést elkezdtem volna a router kezelőfelületén eltávolítottam a hdd-t, tehát amikor újra rádugtam, akkor is eltávolított állapotban volt, a torrentezés -le-fel szünetelt. Ezt nem is változtattam meg, hanem a filekezelővel megindítottam egy 22GB-os film másolását a PC wincsijére. Ekkor a fogyasztás felugrott 9.9-10.1 W-ra. Megindítottam egy torrent és egy sima letöltést is, egyszerre, de most már a routerre kötött wincsire. A fogyasztásmérő változatlanul 9.9-10.1W között mozgott, pedig a wincsi olvasott és továbbított a PC-re, valamint írta a rá letölött adatokat, egyszerre.
Ebből az szűrhető le hogy a 24/7-ben használt routerre kötött hdd átlagos használat mellett, hozzávetőlegesen 3.8 W-ot fogyaszt.
Mikor befejezte a filmmásolást a PC-re, leállítottam a torrentet is, a sima letöltést is. Némi kerregés után megnyugodott és a fogyasztásmérő stabilan 8.1W-ra beállt. Feltételezem, ha a magára hagyott hdd nem tölt se fel se le torrentet, se egyebet, akkor a router alapjáraton forgatja csak és ebben az esetben kb 1.7-1.8 W-ot fogyaszt.
Összegzésképp megállapítható, az én rendszeremben, 24/7-ben, óránként kb 3.8W fogyasztás tapasztalható ha adatmozgás történik. Ha nem, akkor kb 1.8w fogy.
Szóval az AC56U lecsökkenti a hdd egyébként is elég alacsony fogyasztását, ha működésére nincs szükség. -
-
-
válasz
tibz03 #32932 üzenetére
nem, általánosságban írtam - ezért tettem hozzá többször is, hogy gyártótól és típustól független -, miszerint bizonyos esetekben muszáj mást is beállítani, mint amiket te írtál, és ha ez nem történik meg, akkor az amúgy jó eszköz is tud rosszul működni, de ez nem annak a hibája.
Frenk; a routerre felcsatlakozó ellenoldal gondolom csak g szabványos, azért csak 20 mega bit/sec alatti az átviteli sebesség, de amúgy sok helyre tettem be még fp60 alá is, és simán elbír vele, azóta sem telefonáltak egyszer sem, hogy bármilyen gond lenne.
-
válasz
tibz03 #32930 üzenetére
nem kell profinak lenni, de akinek nem működik gyári alapértelmezett beállításokkal jól, annak módosítani kell a csatornát...stb, és nem a router a hibás, ha a felhasználó nem teszi azt meg, és ez továbbra is független a gyártótól és a típustól, ezzel az erővel bármilyen routert vehetsz, lesznek/lehetnek vele problémák.
nem véletlen a részletes magyarázó szöveg minden opcióhoz a router adminisztrációs felületén, meg a gyártói leírás sem poénból adott. aki ezek alapján nem tudja megfelelően beállítani a használati környezeti tényezők, ellenoldalak...stb függvényében, az olvasson utána, vagy kérje hozzáértőbb segítségét, különben felesleges bosszúságot okz(hat) magának, és ok nélkül fogja szidni az eszközöket... -
válasz
tibz03 #32915 üzenetére
itt kezdődenek problémák, ha valaki így vélekedik a beállításokról, és ez független a router...stb gyártójától, típusától, de még az árkategóriától is.
a gyártó nem tudhatja például, hogy ahol használva a lesz a router, ott milyen csatornák foglaltak...stb, és ha az nincs megfelelően beállítva, akkor problémák lehetnek a wifi kapcsolattal, de még a router általános működésére is kihatással lehet!
ez csak egy példa és hibalehetőség, sok ilyen van még, és nem véletlenül adottak a különböző beállítási lehetőségek az eszközök adminisztrációs felületén!
sokan csak beteszik a routert, nem mindent állítanak be rajta megfelelően, de várják a csodát, aztána router a hibás, mert nem működik megfelelően, pedig csak néhány további kattintás lenne a menyország, ha tudnák, hogy mit kell még csinálni... -
TeeJay
félisten
válasz
tibz03 #32904 üzenetére
szerintem is csak beállításokkal lesz a baj, sőt ha az oldalak nem töltődnek be akár az internet szolgáltatás (modem) is lehet a ludas.
kábelen vagy wifin van használva?
wifi hogy lett beállítva? 20 vagy 40MHz? melyik csatorna? WPA2 AES titkosítás ugye?
a kliens cuccok tudnak N-es wifit vagy csak G-t?
a routeren a legfrissebb FW van ugye? az alján találod a pontos típust és verzió számot
pl TL-WR841ND V7.2
utána felmászol tp-link oldalára és a support résznél kiválasztod a router típusát és FIGYELMESEN
a verzió számot is mert más verzió FW-t használva tönkre vágod.frissítsd a legújabbra, állítsd be normálisan és utána majd meglátjátok
simán arra tippelek hogy a wifi sz@rul volt belőve és azért volt akadozós -
TeeJay
félisten
válasz
tibz03 #32895 üzenetére
esetleg ha szutyok volt nem kellett volna visszavinni hogy nem működik és cseréljék?
tonnaszámra adtak el WR841ND V3-5-7-8 routereket de én még nem nagyon hallottam vele bajt
nekem már bő 3éve fog folyamatosan üzemelni egy WR841ND V7.2 router amin évekig DD-WRT futott 1hónapba pedig vissza kellett raknom rá a gyári legújabb FW-t mert DD-WRT-vel nem tudtam a DIGILAN PPPoE módot életre kelteni.
azóta is teszi a dolgát megy csutkán és nem melegszik.amivel bajom volt egyedül az a WR1043ND V1.x mert vélhetően nem szerette a laptopomban lévő 2x2:2 MIMO-s N-es wifis Broadcom adaptert és N módban nagyobb terhelés esetén elszállt a wifi
G módban egy fokkal jobb volt ott csak órák után szállt el, a 841ND-vel nincs ilyen gondom. -
válasz
tibz03 #32895 üzenetére
"n" a fix, az "nd" pedig a levehető/cserélhető antennás.
pedig pont a tl-wr841n(d) típusból tudnám hirtelen a legtöbbet összeszámolni fejben, ahol régóta mennek routerek, és csak ritkán hívnak, jellemzően ha új eszköz kerül a házhoz, és fel kell venni a mac adress engedélyezési listára, szülői felügyelet módosítása, vagy ilyesmi, estleg ha változik a wifi környezet, mert más is ráköltözik a korábban beállított csatornára, vagy annak valamelyik szomszédjára, és amiatt szakadozik a wifi kapcsolat, de ezeket általában telefonon megoldjuk - és ilyenek ugye nem csak egy gyártónál adottak, hanem bármilyen router esetén. -
-
válasz
tibz03 #32892 üzenetére
olcsót, megbízhatót, "erős" wifi szórással, és még ne is tp-link legyen?!?!
nem, ennyi igényt nem lehet teljesíteni, de ettől is olcsóbban, én tl-wr841nd v8 típust vennék!
nem tudom, hogy neked milyen típussal volt problémád, de a régebbi verziós (például v5, de pláne a v3) tl-wr841nd is sok helyen megy bőven több, mint 2 éve.
a tl-wr842nd esetén a v2 lenne a jobb, de végszükség esetén bepróbálhatod a linkelt hirdetésben szereplő v1-et is, hátha...
ellenkező esetben betámadod a helyi edigital üzletet, a kiírásuk szerint 1 napon belül szereznek tl-wr841nd (v8) típust 6890 ft ellenében. -
Alex91
félisten
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- DDR5 GAMER PC: Új RYZEN 7 8700F +RTX 4060/5060/4070/5070 +16-32GB DDR5! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- Dell Latitude 7410 Strapabíró Ütésálló Profi Ultrabook 14" -80% i7-10610U 16/512 FHD
- Szép! HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD Magyar
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 8/512 Iris Xe FHD Magyar
- 512 Gb-os NVME-k
- AKCIÓ! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB DDR5 RTX 5060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest