Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz vendingo #9167 üzenetére

    Milyen objektíved van? Valami fényerős cucc kéne ehhez lehetőség szerint, bár a kitobi nagylátós f3.5-e sem rossz kiindulásnak (14/2.5 lenne a nyerő). Soha nem fotóztam sarki fényt, így nem tudom, mekkora záridő ildomos a mozgás érzékeltetésére. Ha túl sok ,a csillagok is elkezdenek csíkokat húzni, ha túl kevés, lehet nem lesz elég szép a sarki fény maga (de mondom, ezt nem tudom). Amit még ír, és érdemes megfogadni: ha a környezetet is bele akarod rendesen komponálni, akkor menj, amikor van egy kis hold (de ne teliholdkor): megvilágítja a tájat.

    Mr.Csizmás: ISO 800-1250 azért kipróbálós, a régi 12 MP-s szenzor annyira nem remekel már ott. Szerintem pont ezért írja a holdas segítséget, a környezetet akkor bőven kiexponálhatod mondjuk ISO 500/30" párossal (csak a hasamra ütöttem, bár a tegnap fás kép ISO 400-on készült, egy perces záridőkkel, a halszemmel), ami már vállalható a régi szenzorral is (persze ki tudja, lehet az Oly jobb ebben, én csak Panát használtam eddig erre a célra)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák