Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    Ha már így szóba jött a zoom és fix obik témája.
    A kollégám frissen szerzett be egy pana 12-60mm 3,5-5,6 (ez ugye a "rosszabbik" 12-60, mert nem a leica-s) és egy Pana 45-200 II -es obit. Én meglepődtem! Mert ahhoz képest hogy mindkettőt 100e alatt szerezte újonnan, garival jó képeket készítenek, ha van elég fény. Nagyon jó á-érték arányú obik. Kinézetre közel sem Pro oly szint, képei sem azok, hiszen nem fényerősek. De időjárásállók és por védettek...

    A pana fix-ek mellé most rákívántam egy ilyen olcsóbb pana 12-60mm 3,5-5,6-re. Ez lehet-ne olyan utazós obi, meg ha a feleségem kezébe kerül a vázam. Jó az átfogás nagyon, 20cm-es közelpont miatt közelfényképezésre is jó. Gyors az AF és nagyon csendes obi! Ráadásul a gx-8-as vázon nagyon jól néz ki és a Dual IS sokat javít még a 45-200II obival is a pana vázstabiján.

    MLaca itteni cikkét megerősítve, szerintem ez a két obi felkerülhet azok listájára, akik a két kit-obi valamelyikét, vagy akár mind a kettőt szeretnék lecserélni valamivel jobb obikra, jó áron, vagy csak kihasználnák az időjárás állóságát a váznak. A kitt obi kérdése is rendszeresen visszatérő téma itt a fórumon. Ezért bátorkodtam leírni...

Új hozzászólás Aktív témák