Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ear001

    addikt

    válasz madgie #79443 üzenetére

    "de az magas nekem, miért kell bárkit raptorszerűen letámadni, ha beírja, hogy mozgó dolgoknál sz@rt se ér.(a képstabi)"

    Kicsit nem érek rá fórumozni, aztán mit olvasok, hogy nem is tudok fotózni, meg nem is értek hozzá, vagy egyszerűen a mozgó autók fényképezése, amit viszonylag rendszeresen gyakorlok, annyira perifériális tevékenység, rajtam kívül tényleg senki sem csinálja, hogy a tökéletesen elhanyagolható kivételek közé tartozik. Ja, nem.

    Szóval akkoriban, amikor az m4/3-ad még kósza ötlet sem volt, megbecsült és tényleg nagy tudású kollégáim tapasztalati úton kikisérletezték, hogy az ő Canikon gépeikhez elérhető stabis objektívek bizony még olyan mozgó témákon is jobb eredményt adnak, mint egy raliautó. A részletekbe kevésbé mennék bele, talán elég azt aképet felvillantanom, amikor két fotós egy kombi Octavia csomagtartójában hasalva tart kézben egy kombi Octavia árával egyenértékű fotóscuccot és vadul kattogtat a követő kocsira.

    Azóta pedig a nemzetközi helyzet csak fokozódott, az ügyes képstabilizátorok csak javítanak a helyzeten, bár mint az előbb olvastam, ez lehetetlen. Azért az Olykban ott a három mód, hogy minden berázást megpróbál kivédeni, vagy épp a függőleges vagy a vízszintes mozgásra tesz nagy ívben, csak a többivel foglakozik. Érted, a vízszintest engedélyezi, szóval lehet vele követni az autót. Persze lehet azt gondolni, hogy ez csak az én személyes hibbantságom, hogy gyorsan mozgó témá is stabilizátorral lövök, de szerencsére találtam az interneten még egy embert, aki pont azt csinálja mint én, tehát vagy ő is hülye, vagy ez a dolog erre is remekül használható. ;]

    Aztán ez a mozgó gyereket lehetetlen kis mélységélességgel lefotózni m4/3-adon téma. Épp minap kértek meg, hogy két hároméves kiskölök szülinapi ünnepségét képeljem már le. Mozgás az már csak az életkorból láthatóan is adott volt, a hely tágasságáról annyit, hogy vagy egy ajándékra léptem rá majdnem, vagy egy lelkes rokonra. Fény eleinte, az első húsz percben annyi volt, amit a lemenő nap még beküldött, szóval volt Iso csavargatás rendesen. Mégis lettek szűk mélységélességű képek a 45-el, meg 60-al, pillanatragasztós vagy Sikaflex alanyrögzítés nélkül, beállított kép meg alig, mert szerencsére a kiskölkök kimozogták. Persze nem egy Fuji vagy Sony hűdeboké, csak olyan egyszerű az orra hegyétől éles kábé a szeméig, de itt vidéken már ez is nagy teljesítmény. :B

    De megyek is, mert hétvégén kézilabdát meg balettet kell fotóznom egy sportcsarnokban, és még azt kell olvasnom, hogy azt is teljesen lehetetlen ezzel az szörnyű technikai korlátok között senyvedő, egy komolyabb bridge gép lehetőségeit alig-alig elérő rendszerrel, aztán tényleg nem fog sikerülni. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák