- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Telekom mobilszolgáltatások
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Gyorsabb és drágább - kezünkben a Samsung Galaxy S23
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Yettel topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
neduddgi
aktív tag
Szia!
Állásintrjún én sem vitatkoztam volna, mert az igazi feladat talán az volt, tudatában vagy-e annak, h a főnöknek mindig igaza van ?
Nincs mellébeszélés kaptál egy + információt, hol van biztosan tigris, => most már 1 tigris 1 királylány 2 ajtó és ez bizony 50%. Eszembe jut erről egy régi történelmi eset amit Walter Scott emlit meg egyk könyvében. Valamelyik Lajos francia király kihirdette, h megjutalmazza azt a bölcset, aki megmagyarázza, h miért van az, hogy ha egy élő halat tesznek bele, bár mekkorát is, egy vízzel színültig tele tartályba, a víz mégsem csordul ki belőle.. Jöttek a bölcsek és mindegyik előjött a saját magyarázatával, de csak 1 volt akinek érvelését elfogadtaák. A díjat megnyerte. És mindez után nem volt más hátra, mint az elmélet megkoronázásaként szemléltetni az eseményt, mely során bizony a a víz kicsordult
-
Lortech
addikt
Ha lehetségs a "körbeverés", akkor korrekt, tiszta eredményt nem tudsz előállítani, neked kell kitalálni valami szempontot a rendezéshez.
Szerintem :
-első szempont a nyerések száma.
-második szempont (azonos nyerésszámmal rendelkezőkre) a megvert ellenfelek nyerési száma
Ez eléggé letisztult, az a gráfos körös hozzáállás nem tűnik túl kezelhetőnek.
De mindjárt elalszom, nem megy már az agyalás. Majd még visszanézek valamikor tiszta fejjel. -
Brutforsz
senior tag
Ez a feladatmegoldás számomra akkor érthető, ha a börtönőr ellened játszik, és tudja, hogy melyik cellában mi tartózkodik.
Ebben az esetben azért kell átállni, mert csak akkor fog kinyitni egy másik ajtót, ha egy olyan előtt állsz meg, amelyben tigris van, hiszen azt szeretné, ha azon mennél be - amikor megálltál előtte, 1:3 volt az esélyed arra, hogy a nő van mögötte, azzal, hogy kinyitott egy tigrist tartalmazót, megnövelte ezt az esélyt számodra 1:2-re*, míg ha a nő cellája előtt állsz meg, akkor az az érdeke, hogy minél nagyobb bizonytalanságban maradj, ezáltal esetleg másik cellát válassz, tehát nem nyit ki másikat.*Te kénytelen vagy 1:3-mal, majd 1:2-vel számolni, mivel nincs egyéb információd, ő pedig tudja, mi az ábra - információs aszimmetria.
-
PazsitZ
addikt
Ez ilyen elméleti dolog.
-Első esetben 3 közül választasz, így 33% esélyed van, hogy jót választottál 66% hogy rosszat.
-Kiesik az egyik rossz.
-Ezután 50% az esélyed a jóra és rosszra is.
-De mivel elöször döntöttél, amikor még 66% a hiba esélye ezért a másikat érdemes választanod, mivel akkorra már kisebb a hibaszázalékod.
De alapvetően tökmindegy. -
-=Lord Tom=-
senior tag
Igen, méghozzá azért mert 3 eset van alapról:
amit választasz először, az:
T T Kmivel tudod, hogy egy T esik ki, azaz egy T és egy K marad bent, ezért mivel azt is tudod h eredetileg 33% h K-t választod 66%, hogy T-t. És mindenképp a másik marad bent a másik ajtó mögött, tehát 66% h K a másik ajtó mögött van.
(mod: így még egyszerűbb megérteni: h miért nem 50-50:
T K T T T T T T T T
(9 T, 1 K böksz egyre, majd 8T-t kivesznek, ha eredetileg T-re böktél (90% esély) akkor mivel a másik tuti K ezért 90% h a másik a K, pedig megint 2 ajtó de nem 50-50)ez a probléma lesarkítva, sztem így könyebb megérteni)
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Telekom mobilszolgáltatások
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- MW2 - MW3 játékosok baráti köre
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- NBA és kosárlabda topic
- Call of Duty: Black Ops 6
- Xbox tulajok OFF topicja
- Bittorrent topik
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3047, 94% Akkumulátor
- Huawei MatePad Pro / Wi-fi/ 12 RAM 512GB / 12Hó Garancia
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I 14" WQHD HDR I Cam I W11 I Gari!
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
- LG 83C3 - 83" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest