Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    válasz eastsider #24649 üzenetére

    A distrowatch-ot böngészted? Bocs a kérdésért, nem tudom, mennyire ástad bele magad a linux-ba.

    Sajnos én személy szerint nem tudok az általad megadott paraméterek szerint ajánlani, mivel alig értek a linuxhoz.
    Na meg relatív, mi a gyors és lassú. Az egyik leggyorsabb a Lubuntu, de kikötötted, h szépen nézzen ki, míg a Lubuntu hiába nagyon gyors, nem igazán szép a képmegjelenítése (élesség, színtelítettség, stb, az lxde környezet miatt). Az ubuntu és klónjai (linuxmint / linux mint) talán közepesen cpu terhelő, és a gnome-os környezete grafikailag számomra szép megjelenítésű. Sokkal több disztrót meg nem próbáltam még. Javaslom, várd meg más válaszát, aki hozzáértőbb, mint én.

    K I E G:
    Aki az előbb az ubuntu-t javasolta, gondolom az ubuntu népszerűsége miatt; könnyebb segítséget kapni hozzá, mint sok más disztróhoz. De ennek egy klónja, a Linux Mint még népszerűbb az utóbbi pár évben. Mindkettő GNOME környezetű. Ahogy fentebb írtam, szerintem kb közepesen CPU terhelőek. Grafikailag, megjelenításre nekem tetszenek.

    Az, hogy ennyire egyértelmű-e lenne választani? Kinek mi az igénye... Szóval distrowatch... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák