Hirdetés
- Fotók, videók mobillal
- Akciófigyelő: Laptop jár a Razr 60 Ultra mellé
- Yettel topik
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból
- Google Pixel topik
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
Új hozzászólás Aktív témák
-
D@ve89
tag
válasz
werszomjas #33401 üzenetére
Nálam úgy történt, hogy elhangzott a százalék telefonban, megegyeztünk. Aztán amikor fizetni kellett, mondta az ügyvéd, hogy készpénzben jobb lenne, mert más módon sajnos ÁFA is lenne. Szerencsére KP-val készültem.
-
axioma
Topikgazda
válasz
werszomjas #33397 üzenetére
A szerzodes alairva es full ki is fizetve, tehat mar nincs ugyvedi letetben a hozzajarulo stb. resz, nem hiteles?
Amugy ja, masik hozzaerto megkerdezese nelkul nem eroskodnek (jelzem gyorsan, programozo vagyok nem jogasz, csak olvasgattam fogyasztovedelmet - amugy lehet oket kene megkerdezni), masreszt viszont siman lehet hogy ha pici erot mutatsz mar akkor elall a probalkozastol.
Amugy az se mind1, hogy a 0.5% csak szoban hangzott el es nem bizonyithato, vagy irasban is megvan. -
válasz
werszomjas #33395 üzenetére
Nem, a földhivatali lap stb az szerintem mindig külön van, nekem is külön volt.
-
axioma
Topikgazda
válasz
werszomjas #33395 üzenetére
Maganszemelykent vagy vele kapcsolatban? Az alapvetes, hogy maganszemellyel csak es kizarolag bruttoban beszelhet a termeket-szolgaltatast nyujto, ha neked mondott egy szamot akkor az annyi.
(Persze jo kerdes, hogy milyen stadiumban vagytok, keresztbe tud-e me'g tenni...) -
Mauzes
addikt
válasz
werszomjas #33389 üzenetére
Ezt esete válogatja, de
- az nem egyértelmű, hogy az ügyvéded áfás vagy sem, szóval nincs arra fix szabáy, hogyan számolja - arról nem is beszélve, hogy ad-e számlát vagy sem
- ha előre nem lett közölve, hogy van plusz áfa, akkor nem mondhatja jogosan, hogy plusz áfa, hanem te jogosan érthetted úgy, hogy bruttó
- az ügyvédi munkadíj teljesen egyedi megállapodás kérdése, szóval hogy most beuttó 0,5% vagy nettó 0,4% plusz áfa, ez mind megállapodás kérdése -
válasz
werszomjas #33389 üzenetére
Annyit mond rá amennyit akar. Szabad piac. Ha akar elkér 1%-ot. Max nem mész hozzá és keresel mást. Nekem 0,6%-os ügyvédem volt, de kifizettem, mert megbíztam benne és precíz is volt nagyon. Öcsém apósáék 0,25%-os ügyvéddel dolgoztak.
-
RI/OS
addikt
válasz
werszomjas #33389 üzenetére
Ez megállapodás kérdése. Nekem számla nélkül 0.25% volt aztán kész. Nem hiszem hogy kellene számla, hisz ott az adásvételi, amin rajta van az aláírása bélyegzője stb.
-
Gyb001
senior tag
válasz
werszomjas #33049 üzenetére
Köszönöm mindenkinek a választ.
Erről a lehetőségről nem tudtam átverésnek tűnt elsőre, én kértem ajánlatot személyesen 4 bankból és a legjobbat majdnem elfogadtm. (45m ft 15 év végig fix 8.09% kamat)
Jó hogy rám talált valamelyik megtekintett lakás ingatlanosa és megadta az adataimat egy külsős hitel szakértőnek. -
sakal83
addikt
válasz
werszomjas #32510 üzenetére
Vegig fix. Kiszamithato. Gyakorlatilag nincs felara. Ha lejebb menne a kamat atvaltod.
A kerdes az, hogy fogadsze arra 0.2%ert, hogy nemvaltozil vagy lejebb megy a kamat k a 10. ev 0. napjan. Aztan megy majd a para ha epp ujrq 20%0s kamatszint lesz.
Zero ertelme van nem fixet kotni sztem.
De lehet jatszani chf hiteoes kockazatot ha vki szeretne, de 0.2% felar dupla00 20 eves futamido alatt a jovedelmekhez es a fedezet felertekelodeshez kepest.
Csak tudjad h a teljes fixek egy jo ideje el vannak arazva. Itthon az mnv merlegeben lett a veszteseg miattuk...
Az inflacioval történik a korrekció. A credit suise belebukott, usaban pedig qet csinaltak az elarazasra azert nem omlott ossze a bsnkremdszeruk
-
axioma
Topikgazda
válasz
werszomjas #32510 üzenetére
En tuti az alacsonyabb szamot valasztanam, ket okbol:
1. kozben ha lesz jobb kamatszint (20 evre) me'g mindig atszerzodhetsz, ugyanez ervenyes arra ha a masodik 10 evet piaci fole raknak
2. minel hosszabb az idoszak, amire kiadjak a "varhato kamatot" (amiert megeri nekik - prudens mukodes es tarsai), annal nagyobb benne a bizonytalansagi faktor, annal tobb lesz a valos varhato ertek fole rakott kockazati kamatfelar (jelen esetben nem lepodnek meg, ha a varhato atlagertek 20 evre kisebbre jonne ki, mint a varhato 10 eves atlag, ellenben a nagyobb kockazat miatt atfordul)
Szoval ha nem lenne ez a nagy piacbefolyasolas (10 evig fix kamatnal mas a JTM, meg a fogyibarat az min.10 ev), akkor en siman valasztanam a nagyon rovidet is (KH hitelunk 1 eves kamper volt), ha olcsobb. Eleve a torlesztoreszlet "erzetre" egyre kevesebb (a nominalertek marad, tehat egyre konnyebb kifizetni), masreszt meg nagyvonalakban a jovedelemszint valtozasa valamennyire korrellal a kamatszinttel, es az eletkor elore haladasaval jo esellyel a karrierut miatt van eleve benne egy emelkedes. Igy annak eselye, hogy 10 ev mulva egy nominalisan 1.5x-es hiteltorleszto komoly gondot okozna, eleg csekely.
Mondjuk pont etf-nel nem akkor lesz magas kamat amikor szaguld a gazdasag (me'g ha vilaggazdasag is), szoval abbol pont rossz kiszallo lenne, esetleg arra jo hogy arra szamitasz, hogy abbol tudod az esetleg mar tehernek szamito torl.reszlet extra reszet finanszirozni gond nelkul. -
werszomjas
addikt
válasz
werszomjas #32510 üzenetére
Ami most a fejemben van, hogy a hitel összege amit felveszek, az igazából rendelkezésre áll (ETF-be fektetve).
Tehát 10 év fix esetén 10. év végén ha csökken a kamat, örülök és marad a hitel, ha nő a kamat, de nem sokkal és mondjuk a befektetés még mindig fedezi, akkor kevésbé örülök, de marad a hitel, ha viszont extrém módon nő a kamat és a befeketetés már nem fedezi, egyszerűen végtörlesztem a 10. év végén a hitelt.
Ez egy járható út?
-
licetlagin
újonc
válasz
werszomjas #32488 üzenetére
Te intezted a banknal vagy melyik hitelkozvetito?
-
Pfiucska
aktív tag
válasz
werszomjas #32488 üzenetére
~ ugyanennyi penzt 25 evre, kb ugyanezzel a kamattal kapott csaladtag a CIB-nel (talan 5.99?). A 25 ev miatt nem volt mas csak az OTP, ok 6,0 felett adtak volna picivel.
-
D@ve89
tag
válasz
werszomjas #32492 üzenetére
A bankban viszont szoktak adni elég nagy partneri kedvezményeket a lakásbiztosításra. Én Unicreditnél vettem fel hitelt, az Allianzot értékesítették, sokkal olcsóbb volt ez az ajánlat így, mint az összes többi lehetőség amit magam köthettem volna.
-
Dan-szan
senior tag
válasz
werszomjas #32488 üzenetére
Mi most készülünk.
Az én kérdésem pedig az lenne, hogy érdemes vagy ajánlott több hitelközvetítő ajánlatát is meghallgatni?
Most az OtthonCentrum-hoz megyek ez ügyben. -
Morgenstern
tag
válasz
werszomjas #32488 üzenetére
5,79-et kaptam én is. Mondjuk én amúgyis kötöttem volna hitelbiztosítást, így annyira nem zavart, hogy ez része a konstrukciónak. Lakásbiztosítást most fogok, ott az Allianz ennyire kaka?
-
axioma
Topikgazda
válasz
werszomjas #32220 üzenetére
a sokkal dragabb szabfel hitelnel igen, lakashitelnel a lakascel megvalosulasa miatt addig nem adjak oda amig a sajat penzed nincs benne, ezzel biztositjak hogy te nem szabotalhatod el hogy a hitel megvalositson lakascelt
milyen pmap, hogy ennyire sokara van a jo kamatanak forduloja? a tobbseg kifut marcius vegeig -
sakal83
addikt
válasz
werszomjas #32220 üzenetére
Nem. Onresz az elso.
Ha 20-80ban hitelezed, akkor elotorleszthetsz a folyositas utan. Addig meg kamatozhat a 30%
-
pit stop
addikt
válasz
werszomjas #30214 üzenetére
Plusz fedezetet szeretik, de a bank nem ingatlanos - ő nem akarja a te ingatlanod árulni ha bedőlne vagy bármi, hanem pénzzel akar kereskedni.
Tőzsde szerintem nem számít, az a navot fogja érdekelni, ha illetéket kell fizetni és szeretnél könnyítést. -
TrollBalint
addikt
válasz
werszomjas #30204 üzenetére
A 3 hónapot szerintem pont a próbaidő miatt kérik. Ha tudsz olyat hozni, akkor azt jelenti lejárt a próbaidőd és nem fog egyik napról a másik megszünni a munkaviszonyod. (Banknak tök mindegy, hogy Te jössz el, vagy ők dobnak ki, nekik az kockázat, hogy nem lesz onnan fizud és ők nem tudják, hogy Te mennyire akarsz / fogsz másikat keresni, főleg, hogy mennyire fogsz találni) És ezen nem enyhít a magasabb fizetés sem. (ha nincs, akkor mindegy, hogy magas fizu nincs, vagy alacsony
)
-
Csabroncka
addikt
válasz
werszomjas #30204 üzenetére
Igaz, eleve a jövedelemigazolások visszamenőleg 3 hónapra szólnak...
pl.: link
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Külpolitika
- Fotók, videók mobillal
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Nők, nőügyek (18+)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Akciófigyelő: Laptop jár a Razr 60 Ultra mellé
- Autós topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- További aktív témák...
- Garmin tactix Delta Solar okos óra eredeti Garmin titan szíjal
- RGB GAMER PC! i7-13700K / RTX 4080 / Z790 Strix / 32GB 3600MHz / 2TB NVMe / 850w Gold!
- Samsung Galaxy A33 5G 6/128GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, Dobozzal, 1 Év Garanciával!
- Honor 200 Lite 8/256GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Apple iPhone 11 64GB, Akku: 100%, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, Dobozzal, 1 Év Garanciával!
- Bomba ár! Dell Latitude E7440 MAGYAR - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- PROHARDVER matricás ház ingyen elvihető
- Apple iPhone 15 Pro 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest