- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- VoLTE/VoWiFi
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Huawei Mate X6 - keleti oldal, nyugati oldal
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
fatpingvin
addikt
válasz
gurabli #116131 üzenetére
egyrészt nem tudom milyen OS-t használsz de ez igazából lényegtelen is. ahogy barnam_ írta, ennek a kihajtható esetén van igazán értelme.
mire felnő már nem ezt a laptopot fogja esélyesen használni, viszont ettől függetlenül is azt mondom hogy ez egy téves irány. haszna nem sok van, tényleg csak grafikai vagy egyéb komolyabb szerkesztési dolgokban tudom elképzelni a létjogosultságát, viszont arra egyrészt ott az egér, másrészt van egy másik negatív hozadéka annak ha hozzászokik ehhez, és ezt saját példával alá is tudom támasztani:
páromnak egy kihajtható Yoga-ja van, és rendszeresen használja az érintőképernyőt az egér/touchpad helyett. ez rendben is van amíg nem az én laptopomat használja, ahol ugyanis ugyanígy a képernyőt maszatolja össze, változó frusztrációs szinttel, ugyanis az én x230-asom nem érintőképcsöves. ez tetszőlegesen extrapolálható bármely más élethelyzetre. -
fatpingvin
addikt
válasz
gurabli #116129 üzenetére
én azt mondanám hogy nem. ennyi idősen jobb ha nem szokik hozzá hogy a laptop képernyőjét tapogatni kéne vagy hogy ez lenne az alapértelmezett.
egyedül arrr lehet jó ha rajzolni akar rajta de azt egyrészt inkább csinálja papíron ceruzával, másrészt ha meg feltétlenül gépen kell akkor egy egyszerűbb rajzpad nem drága és legalább valami olyasmi rutint tanul meg aminek ha ezzel akar később foglalkozni akkor van értelme. -
FireKeeper
nagyúr
válasz
gurabli #88584 üzenetére
amiket itt aprón láttam azokban 1366-os panel volt, ami a mostani rozoga Elitebookomhoz képest is visszalépés lenne (1440x900)...
picsába lehet az lesz amit a kolléga mond, vegetálok még pár hónapot a mostanival aztán kipengetek kétszer annyit mint eredetileg akartam...
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
gurabli #88581 üzenetére
ez a 80k amit most tervezek kiköhögni, kb a max, ami most belefér, viszont a vásárlással nem akarok sokáig várni, mert van egy-két fejlesztős meló amihez kéne laptop, a jó öreg 6930 meg már az utolsókat rúgja. ezek a gépek amiket ajánlotok meg ahogy nézem inkább 100k-nál kezdődnek. de persze köszi a tanácsokat!
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
gurabli #88574 üzenetére
a legtöbb gép amit látok, vagy a kijelző felbontásánál vérzik el, vagy a billentyűzetnél... lehet ez az én rigolyám, de szeretem ha rendes magyar bill van, nem csak matricázott. de imádom amúgy hogy a legtöbb eladó az aprón ezt így egybemossa, ami megfelelő kiosztású, és matricázható/matricázva van, arra rásüti, hogy magyar.
még a T430 jönne össze legegyszerűbben/olcsóbban ha válaszolna a billentyűzetes. vagy ha felkerülne az apróra nagy hirtelen egy HD+-os 6430.
13,3 colnál gondolom nem jellemző már az 1600x900-as, vagy bármilyen, 1366x768-nál nagyobb felbontás.
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
gurabli #88569 üzenetére
azt hiszem az IPS paneles gépek már kívül esnek a jelenlegi lehetőségeimen, 80k körül szeretném megúszni a dolgot. a 8470p is tetszik, csak az a fránya bill világítás lenne
ami még a thinkpadben tetszik, hogy elvileg tud mSATA SSD-t kezelni, így lehetne SSD-m és HDD-m úgy, hogy az optikai is megmarad. ezt sajna se a HP, se a Dell nem tudja.
-
-
válasz
gurabli #88482 üzenetére
Az X250-nél sokkal bonyolultabb a billentyűzet cseréje mint az X230-nál.
Itt találod a gyári ThinkPad X250 Hardware Maintenance Manual doksit ami mutatja a csere folyamatát. (85. oldal 1160 Keyboard assembly)
A 49. oldalon azt is írják, hogy a billentyűzet nem CRU egység, azaz a felhasználó által hivatalosan nem cserélhető -> nem tudom, hogy garanciavesztést okoz-e ha kicseréled.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Házimozi belépő szinten
- Elektromos autók - motorok
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- E-roller topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Bittorrent topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
- Szép! Dell Latitude 7430 ÜTÉSÁLLÓ! Üzleti Profi Ultrabook 14" -60% i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- Ahh! Dell Latitude 7430 "ÜTÉSÁLLÓ" Üzleti Profi Ultrabook 14" -50% i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- Core I9 ERŐMŰ Lenovo P1 Gen2 (8mag/16 szál 32Gb DDR4 1Tb SSD 4Gb Nvidia) laptopom eladó!!!
- Új Dobozos Lenovo Yoga Slim 6i Gamer Procis Ultrabook 14" -35% i5-13500H 16/512 Iris Xe FHD+ OLED
- Új Dell Inspiron 14 5435 Ultrabook -50% 14" Bivaly AMD Ryzen 7 7730U 8Mag 16GB 512GB FHD+ IPS
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon G6: i7-8G I 16GB I 256-512 SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470s - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged