Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pano

    addikt

    válasz F34R #3491 üzenetére

    Ne is mond, én is szenvedek vele keményen.
    Kezdődött úgy, hogy egy régi x1950-m volt, ami fogta magát és összerottyant, de ahhoz meg nem volt egyáltalán driver támogatás linux alatt, csak nyílt, mert régi volt a kártya. Kényszerűségből most meg az alaplapra integrált karit használom. Az is ati, hd4550, de az integráltak eleve tudjuk milyen teljesítményt képesek nyújtani -hiába az új fajta chip rajta-, nemhogy még linux alatt. A hajam tudom tépni tőle. Csak minimal felület jöhet szóba, mint pl xfce vagy lxde. Windowsban kényelmesen el lehet vele lenni, de itt...
    Most még arra sincs keretem, hogy egy pár ezer forintos szutykot vegyek és legalább PCI-E-s teljesítményt kapjak :)

    [ Szerkesztve ]

  • ecaddict

    senior tag

    válasz F34R #3489 üzenetére

    Köszi, kb. ilyesmire gondoltam.

    Egyébként mesa driver-t honnan tudok felrakni Fedora 12-re, merthogy repoban nem találtam (innentől kezdve meg nekem annyira nem sima ügy)?

    Pano
    Ha egyszer már bevásároltam ATI-val akkor most reményeim szerint nem kell szétturni a konfigot. Nem vagyok annyira a deszktop Linuxban benne és vannak emlékeim problémák láncolatáról a videó driver kapcsán.

    Ha saját konfigot raknék össze akkor bármi opció lenne, erre viszont nem vesztegetném az időm.

    Egyébként mivel saját konfigon is gondolkodom, ha ajánlasz nvidia-t, azt is szivesen veszem (szigorúán másik konfigba). Ebben az esetben opció a legújabb Fedora is, viszont továbbra is passzív hűtésü, minimális fogyasztásu kártya kell.

    Vladi
    De, azóta megy. Nem is tudom hol olvastam: if it ain't broke, don't fix it
    Röviden: azon a gépen ahova ez a kártya kell marad a F12. A legjobb lenne, ha csak kártyát kellene cserélni, de ha több kell akkor több. Viszont se időm, se energiám egy arra amire kell teljesen jól működő konfigot széttúrni.

    Igény: Nem játékgép. A legrosszabba ami történhet vele fotó és videó szerkesztés.

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

  • ViZion

    félisten

    válasz F34R #3503 üzenetére

    Már én is a pendrájv villogását figyelem :U de ez nem normális sztem.
    Másik Gnome disztrónál nem tapasztaltam. Majd a bífi mirékölt kipróbálom, ha ott is kaksi, akkor másik filemanager után nézek.
    Dolphin jó lenne, csak jön vele a fél KDE is. Sok KDE progi tetszik, ki is próbáltam pár KDE-s disztrót, de képtelen vagyok megszokni, és a legkisebb hibánál feladom (mert azért egy ok kell, h Gnome-t rakjak vissza) :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák