Hirdetés
- Kezünkben a OnePlus 15 és az Oppo Find X9-ek
- Yettel topik
- Manga lányok és csupa képernyő a Nubia friss kagylótelefonján
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Nem megy az AI az Apple-nek, hullanak a fejek
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Redmi Note 15 4G? Van képünk hozzá!
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
-
Mobilarena
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Declare
őstag
válasz
bsasa1
#32670
üzenetére
Szia!
Kiprobaltam, amit csinaltal es jonak tünik

Viszont egy baj van es ezt nem ertem, igazabol, miert

Range("F" & sor).FormulaR1C1 = "=Sumif(R2C[1]:R[-1]C[1],""S. Titel"",R2C:R[-1]C)"ennek ugye a kepletet kellene a cellaba irnia, nem pedig az erteket...de ennek ellenere az ertek kerül csak be a cellaba es nem a Summif keplet
ez miert van? Nekem mindenkepp a keplet kellene. -
SL11
csendes tag
válasz
bsasa1
#32742
üzenetére
Köszi a választ.
Bármelyik oszlopban lehet "x"
A lényeg az, hogy akkor adja össze, ha valamelyik oszlopban "x" szerepel.Az általad megadott "+SZUMHA(K
;"X";E:E)+SZUMHA(L:L;"X";E:E)"
képletet én is próbáltam.
A gond vele az, hogy az e oszlopban szereplő értéket megduplázza, ha az L oszlopban és a K oszlopban is szerepel x. -De ezt nem szeretném.A feladat csak annyi lenne, hogy összegezze az E oszlop számait, függetlenül attól, hogy az L, vagy a K oszlopban szerepel az "x".
Erre van vmi javaslatod?
-
EmberXY
veterán
válasz
bsasa1
#32499
üzenetére
Köszönöm, ez jónak tűnik, bár a makrókhoz nem értek, de első olvasatra pont a szóban forgó problémára ad megoldást, holnap mindenképp kipróbálom.

Fferi50: Az a menüpont inaktív nálam, fölévíve a kurzort azt írja, hogy azokra a fájlokra vonatkozik, amelyek az adott táblára hivatkoznak, nálam ugyebár külső forrás nincs, a hivatkozások a lapon belül vannak.
Köszi neked is a segítséget, de lehet, hogy a fenti makró lesz a megoldás, holnap kiderül.
-
EmberXY
veterán
válasz
bsasa1
#32497
üzenetére
Köszi a tippet, de próbáltam, nem jutok eredményre ezzel, ugyanis a hivatkozások, vagyis azok tartalma nem jelenik meg konkrét szövegként, csak ha fölé viszem a kurzort, akkor mutatja, hogy melyik cellára hivatkozik, és itt szerepel a hivatkozott cella előtt a munkalap neve is " !"-lel a végén, nekem ezt kéne módosítanom valahogy, mert ez akkor nem változik, ha munkalapot átnevezem.
Ha az átnevezés után helyezek el hivatkozást, az már nyilván működik, de rengeteg olyan van, amit még előtte hoztam létre.
A csere menüben próbáltam úgy is, hogy a keresés helyének a "képletek"-et választottam, úgy sem talál semmit, "!"-lel vagy anélkül ugyanez a helyzet. -
-
bteebi
veterán
válasz
bsasa1
#32242
üzenetére
Szia! A kép egy minta a G oszlopban a helyes megoldással. Tehát azt szeretném kapni képlettel, amiket kézzel beírtam oda. Megcsináltam makróval, és működik is, de macerás és lassú (200 soron 5 tétellel tesztelve legalább 5 másodperc...). Egyébként tudom, hogy nem magyaráztam túl jól
, ezért most egy kicsit tovább ragozom:- labda: egy rendelés hiányzik csak (a többinél van rendelési időpont a B oszlopban)
- zokni: minden meg van rendelve, 0 db van hátra
- nadrág: 2 rendelés hiányzik (az A6 és az A7, az A5 rendben van)Remélem így már érthető(bb). Az bosszant, hogy majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy meg lehet(ne) oldani egy relatíve egyszerű képlettel (leginkább Fferi és Delila szokott olyanokat írni), csak nem tudom, hogy hogyan
. -
dajkapeter
senior tag
válasz
bsasa1
#32094
üzenetére
bsh, köszi! Az eltolást nem sikerült integrálnom. Ez nekem nem tiszta.

bsasa1:
Az fkeres simán lefut, nincs vele gond. Viszont hogy írjam be az, hogy a mellette lévő oszlopból írja az adatot be? Jelen esetben a neveket és a számokat megcseréltem.Nem csak rákeresni akarok, hanem az ügylet azonosító számok beírását követően a szomszédos cellába (amiben a függvény van) akarom iratni a másik táblázatban szereplő szám melletti cellában található neveket.
Az eltoláson gondolkoztam én is csak nem tudtam integrálni a függvénybe.

-
w.miki
veterán
válasz
bsasa1
#32002
üzenetére
közben kicsit utánaolvastam, de sehogy nem működik
Próbáltam így=DARABHATÖBB($A:$B;G5;$D:$E;$H$1)
(A oszlop a hónap neve, G5 a hónap, ami mellé összesítené, D,E a beosztás, H1 a név, ami alá összesítené)
Ilyenkor aki az E oszlopban (is) szerepel, annak a napjait nem számolja beleBár csak az A oszlopban vannak a hónapok, még rosszabb, ha így hivatkozom:
=DARABHATÖBB($A:$A;G5;$D:$E;$H$1)
ilyenkor ?ÉRTÉK hibaüzenetet dobnem értem...
-
w.miki
veterán
válasz
bsasa1
#32002
üzenetére
bocsi, ezt a feltételt nem nagyon értem.
Azt hogyan tudom beállítani, hogy ha A oszlopban Május van, és G oszlopban is Május, csak akkor számolja össze Béla napjait.
Vagyis HA A=G, AKKOR Béla napok = x = Értek, ezt hogyan adom meg?
Sajnos nem értem teljesen a példafüggvényt -
rozsa89
újonc
válasz
bsasa1
#31590
üzenetére
Szia!
Addig oké, hogy "K-000"-ból kell nekem "S1-", aztán marad három szám ugyan úgy, majd a per jel után a szám helyett növekvő sorrendbe kellenek 1-től.
Végig nézegettem a függvényeket, próbálkoztam hülyeségekkel, de nem értem. Sajnos a tudásom édes kevés.
A képen látszik, hogy mit mire.
Örülök, hogy már valaki felfigyelt rá.
Tűkön ülve várom, hogy hogyan lehetséges.
És remélem, hogy lehetséges. Amúgy a számsor sokkal hosszabb.Üdv: rozsa
u.i: szerkesztve...miért nem látszik a képem?
-
Fferi50
Topikgazda
válasz
bsasa1
#31506
üzenetére
Szia!
Ilyen lehetőség a VBA-ban szerintem nincs. (De igazából nem is látom a szükségességét, hiszen a "hagyományos" címzéssel is megtalálható a cella).
Ugyanakkor működik a Tartomány, vagy akár munkafüzet cells(x) = akármi értékadás, de a cells(x).address és minden tartományhoz kapcsolódó tulajdonság és metódus.Üdv.
-
azopi74
addikt
válasz
bsasa1
#26311
üzenetére
Az egy megoldás lehet, ha a forrás munkalaphoz hozzárendeled ezt:
Private Sub Worksheet_Calculate()
Sheets("Munka1").PivotTables("PivotTable1").RefreshTable
Sheets("Munka1").PivotTables("PivotTable2").RefreshTable
End SubAhol PivotTable1 és PivoTable2 a frissítendő pivotok.
Ennek persze feltétele, hogy olyan adat változzon, amivel van valami (akármilyen) kalkuláció az adott lapon, mert ekkor fut le a Worksheet_Calculate() (Pl beraksz valahova egy SZUM-ot az egész forrás range -re (ne aggódj, nem baj, ha nem csak számmezők vannak, attól még lefut a Calculate, ha a SUM függvény paraméterében szereplő range-ben akármi is változik)
Persze lehet általánosabb megoldás is, vigyelheted az egész munkalapot, csak az szerintem felesleges erőforrás pazarlás lenne.
Vagy ha rengeteg pivotod van, akkor csinálhatod úgy, hogy az összes Pivotok forrását figyeled ( .SourceData) property, de akkor a Workbook-hez kell hozzárendelned eseménykiszolgáló metódust. De ez eléggé overkill lenne szerintem.
De miért nem használsz inkább függvényeket Pivot helyett ?

Tudom, kicsit talán melósabb megcsinálni, mint összedobni pikk-pakk egy pivotot, de az viszont VBA kód nélkül is folyamatosan frissül, ha változik a forrás
Új hozzászólás Aktív témák
- ::::: HATALMAS LEÁRAZÁSOK! I JOGTISZTA MICROSOFT TERMÉKEK I 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I 10 ÉV GARANCIA ::::
- PC Game Pass előfizetés
- Keresem a Barkács Balázs Játékokat
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Netatmo Presence okos kültéri kamera / 12 hó jótállás
- AKCIÓ! HP EliteBook x360 830 G7 i5-10210U 16GB 1000GB 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Panasonic CF-20 ütésálló, ipari notebook & tablet számlával, garanciával
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




;"X";E:E)+SZUMHA(L:L;"X";E:E)"
macro tanulas is cel a problemamegoldassal egybekötve








Fferi50

