- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Google Pixel 9a - a lapos munka
- Yettel topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- HMD Skyline - jó szerelés
- Google Pixel topik
- Apple Watch
Hirdetés
-
Mobilarena
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cuci3
tag
válasz
roomgrey #5440 üzenetére
Sajnos 2003-as Excelem van, úgyhogy nem tudom, pontosan hol keresd, de a Név megadása a probléma nyitja. 2003-ban: Beszúrás / Név / Név megadása.
Lényeg, hogy a munkafüzet készítője generált pár változót, amiket angol névvel látott el. Ezek specifikusak, meg egyéniek, úgyhogy az Excel nem is fogja lefordítani. Ezt neked kell megtenned, ha meg szeretnéd. A név megadásánál csak át kell írni a dolgokat, de plíz figyelj oda, hogy némelyiknél a függvényben is szerepelnek ezeke az angol nevek. -
Delila_1
veterán
válasz
roomgrey #5438 üzenetére
Kijelölöd a területet, ahol a cserét végre akarod hajtani. A 'Kezdőlap' menüben a 'Szerkesztés'-nél a 'Keresés és kijelölés'-t választod. 'Csere', a 'Keresett szöveg rovat'-ba beírod, amit le akarsz cserélni, a 'Csere erre' rovatba pedig a megfelelő magyar szöveget, majd a következő lépés 'Az összes cseréje'.
-
Delila_1
veterán
válasz
roomgrey #5410 üzenetére
Kétféle legördülő létezik, az "Űrlapok" eszköztárról letöltött Kombi panel, és a "Vezérlők eszközkészleté"-ről a Combo Box (Beviteli lista). A beviteli elemen jobb klikkre ez azonnal kiderül.
Az első esetben a legördülőn jobb klikkre megjelenik egy gyorsmenü, a "Vezérlő formázása" pontot választva, a "Vezérlő" fülön a "Bemeneti tartomány " megmutatja a felsorolás helyét.
A második esetben a jobb klikkre csak akkor jön elő a gyorsmenü, ha a "Vezérlők eszközkészlete" meg van nyitva (fent az ikosoron – eszköztáron – jobb klikk, Vezérlők eszközkészlete). Alapállásban tervező módban jelenik meg, ha nem így lenne, a bal felső sarokban lévő vonalzós ikonnal lehet váltani a "Tervező mód" és a "Kilépés a Tervezésből" módok között. Tervező módban legyél. Ekkor a legördülőn jobb klikkre megjelenő gyorsmenüből a Tulajdonságokat választod, ahol a ListFillRange tulajdonság tartalmazza a lista helyét.
-
Delila_1
veterán
válasz
roomgrey #4812 üzenetére
Egy kicsit összetett lesz.
Az Irányítószámok lapon kijelölöd az A oszlopot, és az irsz nevet adod neki (Beszúrás> Név> Név megadása> a Munkafüzetben lévő nevek rovatba beírod: irszám. Lent, a Hivatkozásnál látod, ez van megadva: =Irányítószámok!$A$A).
A másik lapon az F17-et ugyanígy elnevezed Kért_szám-nak.
Most újra belépsz a névadáshoz, a név Tel lesz, a hivatkozáshoz bemásolod ezt a hosszú képletet.=OFSZET(INDIREKT(CÍM(HOL.VAN(Kért_szám;irsz;0);2;;;"Irányítószámok"));0;0;DARABTELI(irsz;Kért_szám);1)
A G7 cellán állva az Adatok> Érvényesítésnél a listát választod, a Forráshoz ezt írod:
=Tel -
Delila_1
veterán
válasz
roomgrey #4798 üzenetére
Az Irányítószámok lapon az A oszlopban legyenek a számok, a B-ben a települések nevei.
A kereső lapon a
H17-be: =HOL.VAN(F17; Irányítószámok!A:A;0)
H18-ba: =H17+1
Ezt a képletet lehúzod, mondjuk H50-ig.
G17-be: =INDIREKT("Irányítószámok!B"&H17)
G18-ba: =HA(INDIREKT("Irányítószámok!A"&H18)=$F$17;INDIREKT("Irányítószámok!B"&H18);"")
Ezt is lemásolod G50-ig.
Amikor a kereső lap F17 cellájába beírod a keresett irányítószámot, a G17 cellától kezdve kiírja az azonos irányítószámmal rendelkező települések neveit.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BestBuy topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Fujifilm X
- War Thunder - MMO Combat Game
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Apple asztali gépek
- Konteó topic
- További aktív témák...
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- HIBÁTLAN iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2132
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 2600 / RX 570 8GB / 16GB DDR4 / 512 SSD
- Samsung Galaxy A52s 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÚJ Asus TUF Gaming F17 FX707 - 17.3"FHD IPS 144Hz - i7-13620H - 16GB - 1TB - RTX 4060 -3 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 11 128GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3032, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest