Hirdetés
-
Mobilarena
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mutt
senior tag
válasz
bteebi
#40573
üzenetére
Szia,
A ...K oszlopban lévő képlet látszólagosan figyelmen kívül hagyja az autótípust... hibára a megoldás, hogy a HELYETTE($F$2;",";""))=1 részben nagyobb egyenlő kell. A teljes javított képlet:
=SOR()*ELŐJEL(SZÖVEG.KERES(A2;$F$2))*HA(HOSSZ($F$2)-HOSSZ(HELYETTE($F$2;",";""))>=1;ELŐJEL(SZÖVEG.KERES(B2;$F$2));1)*HA(HOSSZ($F$2)-HOSSZ(HELYETTE($F$2;",";""))=2;ELŐJEL(SZÖVEG.KERES(C2;$F$2));1)A névkezelőben használt a megadott képletet a dinamikus tartományhoz.

A makró megoldásnál érdemes lenne figyelni, hogy csak akkor fusson le ha az F2-ben történik változás,
továbbá előnyös lehet ha akkor is adna találatot, ha csak kis-/nagybetűkben lenne eltérés.Egy alternatív megoldás pedig lehet a Pivot Slicerek használata.
Előnye, hogy nagyon vizuális. Hátránya, hogy frissíteni kell a pivotot ha van változás az autók listáján.
üdv
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 i5-1145G7 16GB 512GB FHD+ HunVillBill- 1 év garancia
- Lenovo L13 Core I3-10110U / 4GB DDR4 / LAPTOP 2
- Samsung Galaxy Z Flip 5 512GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Új Asus Zenbook 14 WUXGA OLED 10bit HDR Ryzen AI 7 350 16GB 512GB SSD Radeon 860M Win11 2év Garancia
- Keresek Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Fferi50

