- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- iPhone topik
- Ez is egy kafa utólagos fejegység - Carpodgo T3 Pro
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Apple iPhone 17 - alap
- Kedvcsináló videó is jött a Vivo X300 szériához
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
-
Mobilarena
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Whito
csendes tag
Új, érdekes fejleményeim vannak.
A korábban közölt mérések Vista Ultimate 64 alatt készültek. Mivel elég sok inkompatibilitási problémáim voltak a 64 bites változattal, ezért újrainstalláltam a gépet 32 bites Vista Ultimattel és teljesen eltérő viselkedést tapasztaltam, amit nem is igazán tudok mire vélni.Szóval 32 bit alatt a CPU alaphőmérséklet felugrott 49-50 fokra hűtés nélkül. Kis terhelés alatt már 55 fok körül ugrándozott. Ekkor a coretemp már jelezte, hogy kezd túlmelegedni a CPU, így leállítottam a gépet és visszakapcsoltam a ház ventillátort (CPU-n ventillátor továbbra sincs). Először azt gondoltam, hogy a hőmérséklet nem változott, csak esetleg 64 bit alatt rosszul mért a CoreTemp, de tapintásra a CPU hűtőborda érezhetően meleg volt, míg korábban éppen, hogy csak enyhén langyos, tehát nem mért rosszul korábban 64 bit alatt.
Így, visszakapcsolt ház ventillátorral, vista alatt a CPU hőmérséklet visszaesett 37-41 fokra alapjáraton. Újra elvégeztem a fenti videókkal a teszteket, ezúttal a MediaPlayer Homecinema-val, de továbba is HW gyorsítás nélkül. Ezúttal a következő eredményeket kaptam:
Coldplay Live
CPU terhelés (%): 34
CPU hőmérséklet (max): 38-41Egon és Dönci
CPU terhelés (%): 22
CPU hőmérséklet (max): 37-41Big Buck Bunny h264
CPU terhelés (%): 18
CPU hőmérséklet (max): 37-41Big Buck Bunny MPEG4
CPU terhelés (%): 11
CPU hőmérséklet (max): 37-41Magic of Flight (Microsoft 1080 sample)
CPU terhelés (%): 20
CPU hőmérséklet (max): 37-41Gyakorlatilag a hőmérséklet meg sem moccant. Csináltam tesztet is csúcsra járatott processzorral, ekkor 44 fokig ment fel a hőmérséklet (mindkét mag 20 percig 100%-on járt).
Ami érdekes, hogy videok 50-90%-al gyorsabbak lettek, miközben a hőmérséklet növekedett (ház ventillátor kikapcsolt állapotában) a 32 bitre váltással. Ez vajon mitől lehet? 64 bit vista alatt a speedstep leszabályozott és ezért nem ment max sebességen a cpu?
-
band1103
őstag
Köszi a tesztet! Jó képben lenni egy kicsit
bikmakk (#4295):
Hülyeséget nem mondtál csak pontatlan vagy. Minden lejátszáshoz kell codec. Codec-ek nélkül a HW -es HDplay sem megy. Attól még hogy egyes lejátszók már tartalmaznak codec-et beépítve attól még a codec-ek még nem részei a playernek hanem csak be vannak építve. Pl.: A Media Player Classic Home Cinema rengeteg ilyen beépített codec-et tartalmaz, viszont pl.: a beépített Divx codec-e nekem/nálam nem mindig tudja dekódolni a filmet ezért elkélhet egy külső codec is. Ilyen esetekre a player készítők is felkészültek, éppen ezért tartották fent azt a lehetőséget hogy minden egyes beépíttet codec-jét ki lehet külön-külön kapcsolni ha netán probléma adódna vele vagy csak egyszerűen külső codec-et akarunk használni helyette.Ami a (#4294)-es kérdést illet arra csak azt tudom mondani amit már nemrég mondtam:
A legtöbb warez-os meg release csapat akik a HD filmrippeket készítik a következőket ajánlják a h264/x264 -es mkv lejátszásához. Ők biztos jobban tudják!:
Codec-ek:
CoreAVC,, AC3Filter , DirectVobSub , Haali Matroska Splitter.
Lejátszó:
Media Player Classic - Home CinemaLetöltési linkek a #4277-es hsz-ban.
HW-es HDplay-t külön be kell állítani ahogy a kollega mondta.A fent említett player esetében pl.: a codec-ek beállításaiban kell a DXVA-t engedélyezni, de pl.:a 1.1.904.0 verzióban már automatikusan felismeri ha a GPU DXVA képes. Ez a DXVA gondoskodik a HW-es HDplay-ről egyes codec-eknél. -
Whito
csendes tag
Ja és terheletlenül 2 nap után is stabilan 42 fok a hőmérséklet.
+ 1 kérdés: az alaplapon Intel GMA 4500 vga van. Ez elvileg tudja hardveresen a h264, MPEG2 és még 1-2 formátum gyorsítását. Viszont hozzá való kodek, szoftver amivel ezt használni tudnám egy darab nincsen. Nem adtak hozzá, nem letölthető sehonnan, a gugli nem hoz le találatot. Szóval nem tudja valaki esetleg, hogyan lehet a HW gyorsítást kihasználni?
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- Mégis marad a Windows 10 ingyenes frissítése
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Linux kezdőknek
- Energiaital topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- ASUS blog: Panorámás gépházak három méretben
- EAFC 26
- E-roller topik
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad P1 G2 - i7-9850H I 16/256SSD - 32/1TB I 15,6" FHD I W11 I Cam I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Külföldi csomagszállítás Packeta csomagpontokon keresztül!
- Új áru!!! 09.23. Lenovo ThinkPad, X1 carbon, X1 Yoga 5-13. gen 12,5-15" all-in-one, Workstation
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest