Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz zhagyma #1624 üzenetére

    Én is ecseteltem már korábban a képminőség problémát. Én sem értem, hogyan képesek ilyen szutyok képminőséget produkálni... Majd ha beindul a TV2/RTL, megpróbálok egy olyan filmet elkapni, ami megvan DVD-n is, és csinálok egy összehasonlító tesztet DVD, DVB-T/H264, és saját XVID és H264 CBR tömörítések között...

    Az meg a másik, hogy nem elég, hogy jó kicsi teljesítménnyel sugároznak, még be is gyömöszölnek 10 digitális adást ugyanabba a sávszélbe, ahol eddig csak 1 analóg ment. Ez a kapzsiság csúcsa...
    Jó, persze gondolhattuk volna, hogy még véletlenül sem fognak olyan ingyenes rendszert kiépíteni, ami a fizetős rendszerek (mint pl. az Antenna Digital, az AH levegőben terjesztett "kábeltévéje") számára konkurenciát jelentene... Éljen a korrupció meg a monopólium... Egy darabig - naívan - azt hittük, hogy végül is tökmindegy, hogy ki fogja sugározni a digitális tévéadásokat, csak minnél hamarabb induljon el, és akkor nézhetünk sok csatornát otthon tuti minőségben... Erre szokták mondani: nem nyert...

    Egyébként meg be kellene vezetni a DVB-T2 szabványt, ahol már kb 35mbit/s az átvitel (a mostani 24 helyett), de akkor sem kellene 5-6 SD (6-7Mbit / csatorna) vagy 2-3 HD adásnál többet összecsomagolni, úgy elfogadható lenne a kéminőség... Na, ez az amit mi nem fogunk megkapni sose...

Új hozzászólás Aktív témák