Hirdetés
- Apple iPhone 17 - alap
- iPhone topik
- Drága Bluetooth tagek olcsóbb alternatívái (MiLi MiTag, LiTag, OTAG, stb.)
- Yettel topik
- Google Pixel topik
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
- Telekom mobilszolgáltatások
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- laca223: Miért győz a kollektív meggyőződés akkor is, ha saját magát teszi tönkre?
- laca223: A civilizáció mint bugos operációs rendszer
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- droidic: Saját hálózat, saját szabályok – Építs profi infrastruktúrát!
-
Mobilarena
Debian GNU/Linux
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
olivera88
#7341
üzenetére
Wines ember mondhatta neked a PS használatos poent.

Linuxos dolgok esetén ne foglalkozz wines tanácsokkal, szerintem, mert ahogyan azt a guruk mondják, a Linux nem Windows!
Az előzőleg kapott SSD gyorstalpalós írásból idézem ezt a részt:
Egyéb ötletek:
A meghajtó kímélése és a teljesítmény növelése miatt fontos lehet a noatime csatolási opció beállítása az /etc/fstab fájlban, így nem kerül kiírásra az utolsó fájlhozzáférés időbélyege.Ha a swap SSD-re kerül, próbáljuk csökkenteni a swap használatot a swappiness érték (alapértelmezésben 60) csökkentésével.
Ehhez írjuk az alábbi sort az /etc/sysctl.conf fájlba:vm.swappiness=10
Az értéket érdemes magunknak kikísérletezni, akár 1-re is állíthatjuk.
A meghajtón rendben van-e a TRIM:
hdparm -I /dev/sda | grep TRIM
Válaszként ezt kell látnunk: "Data Set Management TRIM supported (limit 1 block)".
SATA mód ellenőrzése:
smartctl -a /dev/sda | grep SATA
Válaszként ezt kell látnunk: "SATA Version is: SATA 3.0, 6.0 Gb/s (current: 6.0 Gb/s)".
A smartctl parancs a SMARTmontools csomag része.Amennyiben a /var könyvtár SSD-re kerül, érdemes lehet a /var/log könyvtárat (gyk. a naplózást) a RAM-ba irányítani tmpfssel, ehhez adjuk az /etc/fstab fájlhoz az alábbi sort:
tmpfs /var/log tmpfs defaults,noatime 0 0
A beállítást jól gondoljuk át, mert ha elfogy a RAM, a rendszer a swappet fogja használni, ill. bizonyos programok futását akadályozza, ha nem tudják létrehozni a /var/log-ban a bejegyzéseiket!
__________________________________
Ha van elég memóriád, de ha nincs sok, akkor is sokan azt mondanák, hogy rakd csak bátran a HDD-re a swap-ot, ez nem fogja lassítani az SSD-t, talán valamikor minimális mértékben előfordulhat, de elhanyagolható, emiatt én biztosan nem tenném SSD-re. Ha mégis oda teszed, akkor használd a fenti írás swappines beállítási javaslatait!
(#7336) olivera88 A Debian néha hisztis jószág, csinál bosszantó dolgokat. Nekem úgy frissítette a grub-pc, stb csomagokat, hogy utána kizárólag csak saját magát volt hajlandó felismerni, a többi oprendszerről nem volt hajlandó tudomást venni. Vissza kellett hozni az előző változatait a grub csomagnak, máshol ez a grub csomag frissítés nem okozott ilyen galibát.
Új hozzászólás Aktív témák
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- ::::: HATALMAS LEÁRAZÁSOK! I JOGTISZTA MICROSOFT TERMÉKEK I 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I 10 ÉV GARANCIA ::::
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 2xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G, H730 1GB, áfás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3884, 100% Akkumulátor
- Apple iPhone SE 2020 64GB független, fekete
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- OnePlus 12 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



