Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadger

    tag

    válasz suomalainen #15691 üzenetére

    Nem feltétlenül azt írtam, hogy nem cloud kompatibilis (bár olyan is lehet, ami speciális hardveren fut csak pl). Hanem inkább úgy értettem, hogy néha architektuális változtatások kellenének egy alkalmazásnál, hogy igazán cloud alkalmazás legyen. És ezt sok cég nem lépi meg, sokszor nem is lehetséges egyáltalán. Cloud migrációs stratégiák, nálunk leginkább a lift and shift van.

    Mi például nagy F5 felhasználók vagyunk, nagyon sok alkalmazásunknál a traffic különböző advanced loadbalancing szabályok alapján kerül továbbításra (iRule-ok, cookie insert, SSL offload, http header változtatások). Mivel az alkalmazás ilyen körülmények között fut az on-prem környezetben is, ezért ez a fejlesztők elvárása cloud-ban is, mert nem fogják átírni az appot. És ezeket a dolgokat a cloud native loadbalancerek nem tudják.

    Aztán ott vannak a tűzfalak. Cloud native tűzfalak sokszor csak layer 4, vagy ha layer 7 is, akkor nem olyan szintű, mint amit nálunk a security elvár, inspection, logolás, stb.

    Így már ott tartunk, hogy egy sima web stack elérése így nézhet ki (leegyszerűsítve):
    cloud LB --> F5 LB --> cloud LB --> tűzfal --> cloud LB --> webszerver
    És mivel redundásnak kell lennie, minden nem natív cuccból legalább egy pár kell, mert a cloud provider bármikor lelőheti az egyiket kérdezés nélkül.

    Ilyenkor már annyi licenszes cuccot futtatsz, sokszor ugyanúgy túlméretezve, ergo drágán, kihasználatlanul, hogy árban már ki tudja, megéri-e... Egy igazán cloud alkalmazásnál, natív cloud szolgáltatásokkal jobban működne az, amiért a cloud igazán vonzó lehet, a horizontális és vertikális rugalmasság.

    [ Szerkesztve ]

    CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

Új hozzászólás Aktív témák