- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Telekom mobilszolgáltatások
- Szivárognak a Vivo X300 kameraadatai
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Mobil flották
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- VoLTE/VoWiFi
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
válasz
Acélfarkas #9179 üzenetére
Ez a legszebb elnevezés.
-
[link] Valaki erről tud valamit?
-
-
-
-
válasz
<Adamsky> #9148 üzenetére
Ja igen, a nagyobb sávszélességű jobb minőséget ad, kevésbé tömörít mint az elődje. A kép / hang csúszás szerintem a 250 ms körüli latency és a gyenge feldolgozó erőforrás találkozása. Ami a képnél egy lag lenne, az a hangnál csúszás szorzó. 4 ilyen már a szabvány szerinti latency mellett 1 másodperc csúszás. Ha az encoder nem "veszi észre" hogy rossz helyen tart, ez pikk pakk durva méretet ölthet. De nem nagyon értek ehhez, nem nézek jellemzően filmet BT-n. Ami nekem van itthon cucc erre (Sony füles és lg tv) nem jött még ilyen elő.
Holnap kipróbálom, ami BT van a háznál minddel filmet nézek. -
válasz
<Adamsky> #9135 üzenetére
Na akkor fussunk neki mégegyszer.
Az LDAC jobb minőségű, mint az Aptx, szóval ha a lejátszó is tudja az LDAC-ot, jobbban jár a kedves felhasználó azzal. (BT4.0 - 16-bit / 44.1 kHz - lossless! - 24 bits / 96 kHz minimális tömörítéssel - Sony licensz)
Aptx - Qualcomm bt csipekhez adják, a cég egy igazi köcsög cég azzal a fajta licenszelésekkel, ha a BT hangszóró gyártó szeretne aptx támogatást a saját chipjéhez, akkor megveszi a qualcomm csipet (árában kap licenszt), max nem építi be.Maga a szabvány tömörítést használ, tehát a digitális anyagból veszik el mire a fogadóhoz érkezik.
AAC - Apple (mertmiértne lenne neki külön kódolása), nagyjából az Aptx szintet hozza, tehát veszteséggel tömörít, de állítólag nem annyira.
SBC - Microsoftos csoda, aminél ha kisebbbb távolságra van a vevő az adótól, akkor még elmegy, de távolodáskor szépen levágja 128 kbit/s-re. Óborzalom ha nem a közelben van a vezérlés.Szóval a sorrend szerintem és nagyjából az internet népe szerint (aac-n lehet vitatkozni) minőséget tekintve:
LDAC, AAC, Apt-X, Apt-X HD, SBC..."Az aptX-nek nem csak a minőség terén van előnye [....] hanem latency-ben is"
Nincs ilyen előnye. Szép marketing bullshit volt, hogy az Aptx majd milyen szép latencyvel működik, közben meg a lónak a himbijét. Egyedül az Apt-X LL tud 40 ms körüli értéket, de ugye az melyik telóban is van? Egyikben sem. Sőt miben is van? [link] Mondjuk úgy hogy ezért nem éri meg a latencyt még felhozni sem.
Amúgy ennek csak Gaming felhasználásnál van értelme, ami ugye inkább füles téma. Egy nyamvadt mono BT hangszóró mikor fog gaming élményt adni? Soha. Minden másra meg nézzük a méréseket:Ha a "szemem" nem csal, azért itt nem beszélhetünk számottevő eltérésről az egyes szabványok esetén, max látszik hogy a samsung és az oneplus nem fókuszált az apple fülesek kezelésére.
Szóval szerintem az Aptx semmi többet nem ad az adott cucc felhasználhatóságát illetően, mint az LDAC (sőt), vagy az AAC és SBC (távolságot leszámítva).
BT 4.2 vs 5.0
Minek is? A 4.2 1 MBps , az 5.0 2... csak éppen nincs mivel kihasználni az 1-et sem. Távolság 50m-ről 200m-re nőtt. Ugye ez sík faraday kalitkában mért távolságokat jelent, való életben nemigen vagy 50m-re sem a BT vezérlőtől, és persze a mobilok BT antennái sem képesek ekkora adóteljesítményre.
Ja, és nem védem a Sonyt, de ezek nem életszerű hiányosságok azért.
-
-
-
válasz
norbertoth #9120 üzenetére
Ez típus függő. Jellemzően a drágábbakban van erre okosság, az olcsóbbak esetén nem tesz jót. A gyártót érdemes faggatni.
-
[link]
JBL GO 2, 8.990 Ft ingyenes házhozszállítással. -
-
-
Van olyan BT cucc ami sztereóban tud működni, akkor 2 db-ot kell venned belőle. Van amelyikre rá van írva hogy sztereó, de az marketing bullshit és van aki korrektül leírja hogy mono. Amelyiket sztereonak írnak, és nem 2 hangszóró összekötést (jelen esetben BT vagy Wifin) jelent, meg se venném, hiszen jobb egy monóra leképzett sztereo hang, mint egy kis távon hangszórókra szétkevert sztereo.
-
Ne viccelj már. Mitől lenne egyik BT hangszórónak is élvezhető sztereó hangképe?
Sztereó háromszög:
"A tapasztalatok szerint a sztereó rendszer akkor nyújtja a legjobb hangzást, ha a hangsugárzók és a zenehallgató egy egyenlő szárú háromszöget képeznek, vagyis a hallgató távolsága megegyezik a hangsugárzók egymás közötti távolságával. Ettől az értéktől 10-20 százalékkal eltérhetünk, ha mindkét hangsugárzó egyforma távolságra marad a hallgatótól. Amennyiben kisebb a hangsugárzók közötti távolság, mint a hangsugárzók és a hallgató közötti távolság, akkor általában könnyebben tudjuk a középfrekvenciás hangok pontos megszólalási helyét azonosítani, összefogottabb, kisebb térre koncentráltabb a hangzás, de ez sajnos a hangzástér szélességének és mélységének csökkenésével jár együtt. A hangzás egy „szűk alagútra” emlékeztet. A fordítottja is igaz, a hosszú szárú sztereó háromszög esetében kiszélesedik a tér, de kevésbé pontos lesz a középtartományban a térleképezés, nehezebben tudjuk azonosítani a hangszerek és az előadók megszólalási helyét."
Tehát a BT hangszóró driverei sztereó igény esetén egymástól annyira kellene lenniük, mint te magad a cucctól. Ha pl 2m-re hallgatod a zenét, akkor 2m távolság kell. Ugye ez egy eszközzel nem életszerű.
Józan paraszti ész gyere elő!
-
-
-
JBL Boombox akció: [link]
Ára: 79.990, ingyenes szállitással.Ha esetleg pont ilyet keres valaki.
-
-
-
-
-
-
-
válasz
szabolcs.sz #8985 üzenetére
Input lag, visszhang stb. Ezeket nem könnyű szoftveresen kezelni. Egy jó vhf mikrofon akár használtan is hatékonyabb lehet.
De ez nem ennek a topiknak a témája, lehet az androidos fórumban van valakinek ötlete. -
válasz
szabolcs.sz #8983 üzenetére
Nem biztos hogy a BT ajánlott erre a célra, egyrészt zavarják egymást másrészt a hatótávolsága hektikus.
Egyszerűen veszel egy vezeték nélküli (pl [link] ) mikrofont és egy olyan hangfalat választasz amin van mikrofon csatlakozás (vagy audio-in).
Ha nem fillérszexelő a téma, akkor 15k-ért már rendesebb mikrofont + vevő párost lehet venni, ott a jelszint változtatható, könnyebben illeszthető. -
válasz
szabolcs.sz #8980 üzenetére
Minek ehhez app?
BT hangszóró + vezeték nélküli mikrofon és kész. -
-
-
-
-
-
-
-
-
válasz
szpeti40 #8944 üzenetére
Okozhatja, de nem szentírás. Azzal semmiképp nem ártasz a hangszóróknak, ha szakszerűen átforrasztod őket. Ahogy tranceplanet is írja, ridegek a kötések, a driverek meg eléggé terhelve vannak, simán lehet hogy mikrorepedések vannak a forrasztásokon. A bal oldali borzasztó ronda. Ezért kérdeztem hogy BIZTOS hogy a jobb oldali a zörgő?
-
válasz
<Adamsky> #8941 üzenetére
Nem feltétlenül értek hozzá jobban, a többi meglátásod helyes. A csávó egyszerűen forrasztott rajta. Amúgy Peti képei alapján én nem a jobb, hanem a bal oldalira tippeltem volna, mert annak lényegesen rosszabb ránézésre a forrasztása, mint a jobb oldalinak. Sajnos végülis mindkét forrpont kialakítás ocsmány, ezért egy átlagos középiskolában is kiverné a biztosítékot.
-
válasz
Stauffenberg #8925 üzenetére
Érthető. A polcos változatok iszonyat jók.
-
válasz
Stauffenberg #8921 üzenetére
Szerintem itt én vagyok a legnagyobb edifier márka rajongó, de én sem vettem volna meg tesztek nélkül. Jól döntöttél.
-
-
-
-
"Amúgy rájöttem, hogy nekem sem annyira sürgős, lehet, hogy ki kéne húznom ezt a nyarat a meglévő Blitzwolf-fal, aztán jövőre megvenni a Dockin D Fine+ 2-t (bt 5.0, stb.) - idei árakon."
Akkor talán soha nem kell venned egyikből sem, mert addigra kint lesz a Fine 3, és a Fine+ 3 stb, ami majd idővel akciósabb lesz.
Amúgy a Fine 2 szerintem nem éri meg az árát, főleg annyira nem amennyire jó a kistesó is. -
-
Egyik hangszóró sem bírja a relatív nagy hangerő melletti tiszta visszaadást. A legtöbb gyártó ilyenkor egyszerűen visszaveszi az adott divert hogy ne torzítson, a dockin megoldása öszvér, lehet hogy csak az adott tartomány egy része megy át rajta. Kérdés mi a szerencsésebb, egy hangosabb magas tartomány mellett a mély elvétele, vagy hogy néha van egy-egy pöff. Szerintem az előbbi, dr ettől még a dockin ár / érték tekintetében jó cucc.
-
válasz
kristoph08 #8882 üzenetére
Azért a szikratávíróval óvatosan! [link]
-
Kb 6-10k körül. Én a dockint javaslom, a magnat nem kültérre való, inkább bútor.
Amúgy akár a gyártótól is megveheted, frankó táskával. Inkább egy hintágyban borozós cucc és nagyon szép telt hangja van. A tribit nekem gyengébb ha nem a hangerő a fontos, hanem a lágy hangzás. -
-
-
-
-
válasz
Viiktor1989 #8824 üzenetére
Ja tényleg, pont én másoltam be a kupont. 😂
-
válasz
Viiktor1989 #8820 üzenetére
Partybox 300 ha ez az elsődleges felhasználási cél. Viszont az csak 120, így még marad 40 piára.
-
-
-
-
-
BB topikból:
Extreme digital 15% kedvezmény JBL Partybox és soundbar termékekre:
JOY15
-
A rengeteg disassembly videó azért van mert rengeteget adtak el belőle és népszerű modell. Ráadásul az összes jbl feliratos valaha eladott cuccnak kb a 2/3-a hamisítvány.
A helyedben szétszedném és utána néznék hozzá akksit, a benne lévő paraméterek alapján, akár cellánként, akár teljesítmény és töltő áramhoz illő, de más méretűt. A márka irreleváns.
Majdnem felajánlottam hogy küldd el és szétkapom, de aztán nagy levegőt vettem és megvártam míg elmúlik a más cuccával való küzdés ingere.
-
Persze hogy jó tipp, sokan elfelejtik - vagy sosem tudták
- hogy a WiFi és a BT például zavarják egymást, és egyéb jammelés is mindennapos BT vonalon.
Ha őszinte akarok lenni, nem használok már itthon BT-t, csak ha Tidallal hallgatók zenét. A WiFi hálózatot egyszer kell jól beállítani és ha nem panelban laksz, talán nem kell állandóan variálni vele. BT vonalon még kaotikusabb a helyzet, mérni is sokkal bonyolultabb és egyes routerel 150mW-on tolják a több csatornás adatot, nem csoda hogy packet loss van minden sávon. -
-
-
-
-
válasz
zsolti_20 #8762 üzenetére
Elárulok egy titkot: nincs olyan hangszóró, amiben nincs fém.
De hogy konstruktív is legyek:
A. verzió: [link],1900 Ft, a "valami szól" kategória egyik legkisebb példánya, jack csatlakozóval, nagyobb bukszában elfér. Win.
B. verzió: veszel egy USB BT kulcsot, utána meg egy ilyet teszel a kulcstartódra: [link]
C. verzió: szerzel orvosi papírt hogy fém implantátumod van és az örök börtön módszerrel akkora hangszórót tudsz bevinni, amilyen rugalmas vagy. Pl: [link]
Bár ahogy sejtem, nem igen tudsz BT drivert sem feltenni a gépre.
Remélem fizetett bérkommentelő vagy és azért van ilyen komoly security szabály.
-
válasz
kristoph08 #8758 üzenetére
Na azért.
-
válasz
kristoph08 #8750 üzenetére
Most próbáltam, Budapesti címre engedi az ankert. Amazon.de oldalt nézed ugye?
-
válasz
zsolti_20 #8739 üzenetére
Aha. És az AUX nálad mit takar? RCA, jack? Kimenet, bemenet? (jó valszeg in lesz)
Az angol auxiliary szó rövidítése, nem szabványos portot jelent.
Vagy mindegy, csak külső analóg hangforrásról lehessen meghajtani? És ha az akksi kapacitás nem számít, akár egy fülhallgató is lehet, az tényleg elfér egy pénztárcában is. -
-
-
-
-
-
válasz
<Adamsky> #8722 üzenetére
Valószínűleg azért, mert ugye 1-2 próbálkozást leszámítva a mobilpiacon nem volt ilyen termék és ami volt, azt se vitték mint a cukrot. Egyszerűen a többséget ez nem érinti, hiszen a jack dugó amúgy is már sokszor útban van, minden mm hely kell akksinak, vagy hűtésnek és az emberek 99,999%-a egyetlen forint felárat sem fizetne érte. Ez van sajnos, én annak örülök hogy még ilyen cuccok vannak, legalább míg van usb, van mibe bedugni. Lassan az se lesz...
-
A recsegés elektronikai hiba lehet, lehet akár töltő elektronika oldaláról, de pl BT modul is döglődhet, vagy teljesen más probléma. Ugye egy 200 Ft-os kondenzátortól sokezer forintos komplett elektronikai cseréig (ha pl. IC döglődik). Ezt csak szakért bevizsgálás tudja megmondani.
Ha megfigyeled a lejátszás során, akadozik vagy szaggat a hang? Előbbi ugye azt jelenti hogy pl. egy pörgős rapet indítasz, és vannak benne mikroszünetek de minden infó átmegy, utóbbi pedig hogy a szünetek során az oda tartozó adat is elveszik. A hangerő állítás mindegy?
Gondolom próbáltad más helyszínen és másik lejátszó eszközzel is már. -
válasz
mjani1172 #8718 üzenetére
Hallgattam ilyet sok éven keresztül PC előtt ülve, jelenleg a vendégszoba ágya alatt várja a sorsát.
(arra gondoltam hogy kikapom belőle az amúgy zúgó elektronikát és átalakítom egy sokhangszórós partybox cuccra, vagy eladom neked alkatrésznek
)
Amúgy szerintem sokkal, de sokkal szebben szólaltatta meg a magas és közép tartományba eső hangokat, mint a hasonló árfekvésű utód cuccok a Logitechtől. Az 5.1 részét nem szívesen értékelném, mert nem használtam soha ennyi csatornával, 2.1-es "üzemmódban" használható volt. A mély erejével nagyon elégedett voltam, de így utólag kicsit zajosnak tartom, és inkább dübörgött mint valódi mély frekvenciákat adott vissza. A szélessávú nagy hangszórói viszont eq-val tök jól szóltak.Igazából az a "baj" így utólag már vele, hogy vettem egy edifier párt, ami nagyon komoly szintugrás volt, előtte pedig a sok éjszakai meló miatt a füles háttérbe szorította.
A soundbarokat eddig kerültem, de az a pár amit hallgattam sokkal jobb volt mint egy átlagos 2.1, de ugye nem egyformák az igények. Érdemes ennek a topiknak az összefoglalóját elolvasni, tök jól benne van a lényeg. És amúgy nem sznobok és hülyék az ottaniak többsége sem, akik mindenkit próbálnak pl. egy jó 2.0 felé terelni a 2.1 felől. Egy PC-s környezetben pedig egy 5.1 vagy nagyobb hangfalszám szerintem inkább vicc kategória.
Soundbar: ami jól szól rohadt drága, viszont kevés helyet foglal el.
2.0: ár / érték arányban iszonyat jó cuccokat lehet venni.
2.1: komplexebb zenei hangzásokra nem vágyó, inkább diszkós tüc-tüc és bum-bum iránt érdeklődőknek tökéletes, mert szépen rázza az ablakot.
5-6-7-8-x.1-2 stb: ami tényleg elképesztően szól az drága és komplex rendszert igényel. A többi meg ótvar, gagyi vagy nagyon széles tudást igényel a hangolása, összeállítása.
BT/Wifi hangszóró: végülis egy akkus soundbar, jó driverekkel, ügyes dobozolással szépen szól. Kültéri dühögnő méretben pedig kvázi hordozható 2.1-es szint.Amiről ugye szinte senki sem beszél ebben a topikban, az pl a dinamika. Ugye más az amikor üvölttetsz valami partyzenét, más amikor klasszikust hallgatsz és persze más amikor filmet nézel. A gyenge dinamikát visszaadó hangfal is lehet hangos, csak képtelen a komplexebb hangképeket lekövetni. Kérdés ugye, hogy van-e erre igény, és ez nem negatív feltételezés, hanem egyszerű biológia. Van akinek merevedése van ha íveket és pontos átmeneteket hall, van aki viszont szórakozni akar, háttérben van a részletesség és mások az igényei, arról nem is beszélve hogy változnak az emberek is.
Nekem most három kedvencem van:
1. Laptop + tempotec sonata hd + ath-m40x
2. Az Edifier a PC-re kötve (optikán, mert miért ne)
3. VifaEbből látszik hogy végleg megrekedtem a sztereó hangzással, nagyon ritkán van igényem már a hordozhatóságra és ugye a legtöbb időmet a melóban töltöm, oda a füles a legjobb választás. Ha pedig otthon vagyok, többnyire szintén számítógép előtt jutok zenéhez.
-
Tök mindegy mit veszel, a Logitech x230-hoz képest minden előrelépés lesz, ugyanis azt volt "szerencsém" egyik havernál hallgatni. Már ha tényleg elírtad z230-nak. Dobozhang, szinte nulla közép dinamika, cicergő, fájón szar magas. Szubjektív vélemény persze, de ótvar tényleg mint a 2.1-es számítógép-hangfalak 99%-a. A PB nem a kristálytiszta hangzásáért szeretjük, de azt simán megugorja.
-
-
-
-
-
válasz
pècsimunkás #8638 üzenetére
Jól van, de ugye amíg lósz...r van addig veréb is!
-
-
-
válasz
szasanyi #8618 üzenetére
Muszáj hordozhatónak, illetve akkusnak lennie?
A jbl tunert volt szerencsém hallgatni kb 20 percet szombaton, és sajnos az ára a dab tuner miatt lehet csak annyi, mert hogy 30k-s cucchoz méltatlan a hangja az biztos. Nekem csalódás volt. Kb egy Tronsmart T6 szintjén szól.
-
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy Xcover 6 Pro, 6/128 GB, Kártyafüggetlen
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 32SQ700S-W - 32" VA Smart - 3840x2160 4K UHD - 62Hz 5ms - WebOS - Wifi + BT - USB-C - Hangszórók
- Bomba ár! Dell Latitude 5400 - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép! I5 12600KF / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 512GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest