Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz repvez #13230 üzenetére

    Háh, állat projekt :) Én léghajón agyalok :D ;]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Janos250

    őstag

    válasz repvez #13230 üzenetére

    Ha nem tévedek, a NEO6 sorozat csak GPS holdakat tudja venni. Ha leárnyékolt helyen vagy, kevés lesz a látott műhold. Nem tudja a Glonasst, a Beidout, a Galileot. Ezek Magyarországon láthatóak. Egyébként a pontossága is csak 1-5 méteres lesz, vagy még rosszabb.

    Egyébként, ha nem akarsz alap dolgokat megtanulni "feleslegesen", akkor nehezen fog menni. Ha nem tudod, hogy kell a ciklusokat, a függvényeket, stb. megírni, használni, nem tudod a lábakat írni, olvasni digitálisan is, és analóg is, nem ismered mi a lokális, és mi a globális változó, mik a változó típusok, elég nehezen fog menni, könnyen sikerélmény helyett a sikertelenség élménye lesz.

    A "mondják meg, hogy amit fel akarok találni, ahhoz mit kell megtanulnom, és majd feltalálom" szemlélettel nehéz lesz indulni. Én is csak azt tudom javasolni, hogy játszani kellene a dolgokkal.

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

  • Aryes

    nagyúr

    válasz repvez #13230 üzenetére

    Szép terv. :C

    Az az igazság, hogy - ne sértődj meg - némi Dunning-Kruger hatást érzek a nyilatkozataid mögött. :U

    Mielőtt futóversenyen akarsz indulni, előbb tanulj meg járni.

    Én 3 éve arduino-zom, és van mögöttem 17+ évnyi programozói gyakorlat, de én nem mernék egy ilyen projektbe vágni saját kútfőből. Viszont mivel tudom, hogy a legtöbb problémát már megoldotta más, valamint nagyon sok kész kódot/projektet tanulmányoztam, átolvastam pár adatlapot elejétől a végéig és vissza, rengeteg saját tapasztalatom van, hogy mi mivel tud összeakadni és ennek mi lehet az oka, hogyan lehet orvosolni, tudom, hogy meg tudnám csinálni.

    De hogy gépész analógiánál maradjunk: képzeld el, hogy azzal jövök hozzád, hogy megvettem az alkatrészeket, hogy összerakjak egy autót otthon a kertben, de még soha nem láttam csavart meg villáskulcsot, fogalmam sincs a mechanikai kötésekről, se a belső égésű motorok működéséről. Te mit javasolnál? Kezdjek Scrap Mechanic-ozni?

    A drón projekt esetében - mivel már tudod, mi az az i²c - nézz utána, hogy hogyan kell több eszközt egy buszra kötni.
    Rendeld be az olcsóbb alkatrészeket, egy 9axis gyro nem hiszem, hogy 5$-nál drágább. A távolságmérő, légnyomásmérő + egy humidity+temperature modullal együtt nagyon max 20$. Teszteld le külön-külön mindet, aztán rakj össze kettőt, majd hármat. Ha az olcsóbb alkatrészeket kitapasztaltad, jöhetnek a drágábbak, ezeket is egyesével próbáld ki. Mire idáig eljutsz, garantálom, hogy összeszedsz annyi tudást, hogy a folytatás nem fog gondot okozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák