Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    válasz zka67 #822 üzenetére

    Minden segítséget, ötletet szívesen fogadok, úgyhogy köszi. :)
    Ezt valamelyik hsz-emben írtam is, hogy szorzom annyival "time" értékét, amennyivel késik, én durván számoltam csak egyelőre, 30mp-et siet naponta a millis() nekem. Szóval akkor ez is járható út. Viszont a kb. 50 napos túlcsordulást hogy oldottad meg?

    Hogy érted, hogy ha áramszünet van, akkor is megy? Az Arduino-n lévő programot tudja futtatni olyankor is egy darabig elemről az RTC? Amúgy ez az eeprom, checksum, rutin, ezek nekem még kínaiak. :DDD Tanultam suliban Mikrovezérlők-et, de a tanár valahogy úgy tanította, hogy nem tudott érdekelni, viszont most később az Arduino elkezdett. Amúgy arról az óráról ezek a szavak ismerősek, de nem tudom, mit jelentenek. :B

    Írtam, hogy szobába lesz dísznek igazából csak, úgyhogy nem gáz, ha pl. havonta rá kell állítanom esetleg gombokkal.

    Tehát végszónak: egyszerű óra, perc számláló órát szeretnék, 1 óra állító, 1 perc állító, illetve 1 másodperc nullázó gombbal, így könnyen rá tudok állítani, ha ne adj isten elkószálna az idő, vagy valamiért kikapcsolnám, ilyesmi. A programba írnék olyan parancsokat, hogy adott perckor adott ledek világítsanak. Ennyi lenne. :)

    [ Szerkesztve ]

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák